Różowa sól i jej niezwykle pozytywne działanie

Różowa himalajska sól jest w chwili obecnej na językach wielu ludzi. Można dostać ją praktycznie wszędzie, włączając sklep spożywczy, gdzie znajduje się jako smaczna przyprawa.

Duże słupy soli są nawet używane do produkcji przepięknych lamp, co do których mówi się, że wspomagają zdrowie i dobre samopoczucie.

Powodem, dla którego sól himalajska przeżywa obecnie ogromną falę popularności i dlaczego jest polecana zamiast zwykłej soli kamiennej, jest fakt, że ma bardzo pozytywne działanie na nasze ciało, a tego nie potrafi zwykła sól.

Aby poznać pochodzenie soli himalajskiej i dlaczego jest o tyle lepsza dla nas niż zwykła sól, musisz zrozumieć odrobinę jej historii. Przede wszystkim Himalaje są przeogromnym łańcuchem górskim, który utworzył się miliony lat temu, gdy rozległy teren Indii zderzył się z lądem znanym dzisiaj pod nazwą Azja.

Według National Geographic góry stale rosną od tego momentu, w stałym tempie 4-5 milimetrów rocznie. Są także ojczyzną najwyższego szczytu świata, Mount Everest. Ponad tysiąc mil od najbardziej znanej góry na świecie znajdują się pogórza gór soli himalajskiej i kopalnia soli Khewra.


Dawno temu istniało tutaj płytkie morze. Gdy wyschło miliony lat temu, niezwykła różowa sól odkładała się głęboko pod bogatymi w złoża górami. To właśnie tak smaczna i odżywcza sól może być chroniona.

Mimo iż kopalnie soli były sprawne i aktywne przez ponad 100 lat, dopiero ostatnio zauważono powszechne zainteresowanie dużymi zaletami zdrowotnymi himalajskiej soli morskiej.

Ze względu na naturalne ukształtowanie podłoża złóż soli, utworzyło się urodzajne środowisko dla masy śladowej ilości minerałów, które dojrzewały razem z solą, zwiększając jej odżywczość.

Pośród różnych cząsteczek i minerałów znajdują się dorbrze znane fundamenty dobrego zdrowia, takie jak wapń, potas, siarczany, cynk, magnez, jod itd. Sumując, w soli himalajskiej znajdują się ponad 83 dodatkowe składniki odżywcze.

To bogata zawartość minerałów, a w szczególności żelaza, nadaje soli jej charakterystyczny, uroczy odcień różu. Jednak nie tylko sprawiają, że wygląda świetnie na talerzu, te minerały czynią ją również najbardziej odżywczą solą na świecie. Poniżej znajdziesz krótki przegląd niektórych zalet różowej soli himalajskiej.

Wspomaga odtruwanie organizmu

Wymieszana z wodą sól pomaga naszemu organizmowi wyzbyć się toksyn ze zdrowych komórek i krwi. Nasze nerki, śledziona i wątroba włączają się do pracy, by przefiltrować toksyny i zanieczyszczenia z krwi i usunąć je z naszego ciała.

Obniża ciśnienie krwi

Różowa sól himalajska posiada niesamowitą właściwość rzeczywistego obniżania wysokiego ciśnienia, ponieważ ma niższy poziom sodu niż zwykła sól. Sól morska ma luźniejszą sieć krystaliczną, co oznacza, że jej kryształy zajmują więcej miejsca przy mniejszej ilości kryształów na jednostkę przestrzeni. To prowadzi do mniejszej zawartości sodu, gdy przejdziesz ze zwykłej soli na sól morską, przyjmujesz mniej sodu bez rezygnowania ze smaku. Po jakimś czasie pomoże Ci to obniżyć ciśnienie krwi.

Pomoże Ci się zrelaksować

Ponieważ sól morska szybko i efektywnie wchłania się do krwi,  Twoja forma psychiczna i fizyczna zostanie wzmocniona. Ze względu na to Twoje zmęczone i napięte mięśnie zregenerują się  i odnowią szybciej dzięki minerałom, których naturalnie potrzebują, niż za pomocą zwykłej soli oraz zapobiegną dalszemu napięciu.

Pomoże zniwelować problemy z zatokami i oddychaniem

Coś tak prostego jak picie soli morskiej rozpuszczonej w gorącej wodzie może pomóc w rozwiązywaniu trwałych problemów z zatokami, z którymi możesz właśnie walczyć. Istnieją także dowody na to, że potrafi bezpiecznie i efektywnie pomóc w problemach z oddychaniem takich jak astma. W dodatku lampy ze skał soli kryształowej uwalniają ujemne jony do atmosfery, co właściwie jest bardzo pozytywne, ponieważ te jony oczyszczają powietrze wokół Ciebie, co pozwala uwolnić zatoki.

To tylko niektóre zalety, które może zaoferować himalajska sól morska. Zostało też udowodnione jej działanie polepszające sen i zapobiegawcze wobec problemów z żyłami, które zagrażają naszemu życiu.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Flawonoidy zawarte w soku z cytryny posiadają niesamowite właściwości przeciwutleniające i pomagają w walce z rakiem. Zapobiegają one nadciśnieniu tętniczemu, cukrzycy, niestrawności, gorączce, zaparciom i różnym...
Ciągłe zmiany klimatu, szczególnie niskie temperatury powodują osłabienie układu odpornościowego, co z kolei przyczynia się do tego, że jesteśmy podatni na różne choroby. Nawet jeśli...
Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...
Czy preferujesz w domu żywą choinkę? To drzewo zdecydowanie wprowadza świątecznego ducha w naszym domu, a sam zapach przypomina nam o szczególnej porze roku,...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...