Stulejka. Zobacz objawy, przyczyny i leczenie

Stulejka jest stanem, w którym napletek nie może być cofnięty (odciągnięty) od końcówki penisa. Napięty napletek jest powszechny u chłopców, którzy nie są obrzezani , ale zwykle przestaje być problemem w wieku 3 lat.

Stulejka może wystąpić naturalnie lub być wynikiem bliznowacenia. Młodzi chłopcy mogą nie potrzebować leczenia stulejki, chyba że utrudnia to oddawanie moczu lub powoduje inne objawy. Gdy ci chłopcy dorastają potrzeba leczenia może wzrosnąć.

Stulejka objawy

Głównym objawem stulejki jest niemożność wycofać napletka w wieku 3. Napletek zwykle rozluźnia się w czasie, ale proces ten może trwać dłużej u niektórych chłopców. W wieku około 17 lat chłopiec powinien być w stanie łatwo wycofać napletek.

Innym częstym objawem stulejki jest obrzęk napletka podczas oddawania moczu.

Stulejka przyczyny

Stulejka może występować naturalnie. Nie jest jasne, dlaczego występuje u niektórych chłopców, ale nie u innych. Ten stan może również wystąpić, jeśli napletek zostanie przymusowo ściągnięty, zanim będzie gotowy. Może to zaszkodzić skórze i spowodować bliznowacenie, utrudniając później ściągnięcie napletka.

Zobacz także: Przepuklina pachwinowa: przyczyny, objawy i diagnoza

Zapalenie lub infekcja napletka lub głowy prącia może powodować stulejkę u chłopców lub mężczyzn. Czasami jest to wynikiem złej higieny lub infekcji napletka.

Jedna z infekcji, które mogą prowadzić do zapalenia balanowego, nazywa się liszaj twardzinowy. To stan skóry, który może być wywołany nieprawidłową odpowiedzią immunologiczną lub brakiem równowagi hormonalnej. Objawy mogą obejmować białe plamy lub łaty na napletku.

Stulejka pomoc lekarska

Niektóre przypadki stulejki mogą być nieleczone, zwłaszcza u młodych chłopców. Możesz poczekać, aż problem rozwiąże się sam, z wiekiem, jeśli nie wystąpią żadne objawy ani komplikacje. Jeśli stulejka zakłóca prawidłowe erekcje lub oddawanie moczu lub jeśli występują inne objawy twój syn powinien skontaktować się z lekarzem.

Nawracające infekcje napletka również powinny być ocenione przez lekarza. Objawy zakażenia mogą obejmować:

  • zmiany w kolorze żołędzia lub napletka
  • obecność plam lub wysypka
  • ból
  • swędzenie
  • obrzęk

Stulejka leczenie

Oględziny i przegląd objawów twojego syna są zwykle wystarczające, aby zdiagnozować stulejkę lub stan podstawowy, taki jak balanitis.

Leczenie zapalenia balanowego lub innego rodzaju infekcji zwykle rozpoczyna się od wymazu napletka, który należy zbadać w laboratorium. Infekcja bakteryjna będzie wymagać antybiotyków, podczas gdy infekcja grzybicza może wymagać maści przeciwgrzybiczych.

Jeśli nie ma infekcji lub innej choroby powodującej stulejkę i wydaje się, że napięty napletek jest po prostu naturalnie występującym rozwojem, może istnieć kilka opcji leczenia. W zależności od ciężkości stanu, codzienne łagodne wycofanie może wystarczyć do rozwiązania problemu. Miejscowa maść steroidowa może pomóc zmiękczyć napletek i ułatwić jego chowanie. Maść należy wmasować w okolice żołędzia i napletka dwa razy dziennie przez kilka tygodni.

W poważniejszych przypadkach może być konieczne obrzezanie lub podobna procedura chirurgiczna. Obrzezanie to usunięcie całego napletka. Możliwe jest chirurgiczne usunięcie części napletka. Proces obrzezania zwykle wykonuje się w okresie niemowlęcym, operację można wykonać u mężczyzny w każdym wieku.

Obrzezanie może również być konieczne, jeśli twój syn doświadcza nawracającego zapalenia balanitis, infekcji dróg moczowych lub innych infekcji.

Stulejka a parafimoza

stulejka

Stan zwany parafimozą może również powstać, gdy napletek jest cofnięty, ale nie można go cofnąć do normalnej pozycji. Może to wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jednym z powikłań parafimozy jest zmniejszenie przepływu krwi do końca prącia.

Możliwości leczenia parafimozy są podobne jak w przypadku stulejki. Smarowanie żołędzia i napletka może pomóc w przesunięciu napletka z powrotem. Zanim spróbujesz tego leczenia w domu, powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem. Jeśli parafimoza trwa przez kilka godzin, pojawiają się zmiany koloru lub pojawia się ból, należy natychmiast udać się do lekarza.

Obrzezanie lub częściowe obrzezanie może wyeliminować obawy cofnięcia napletka. Pamiętaj o omówieniu ryzyka i korzyści wynikających z tej procedury z lekarzem.

Stulejka rokowania

Stulejka może być poważnym i bolesnym stanem. Jest to jednak stan możliwy do wyleczenia, a wyniki są zazwyczaj bardzo dobre. Kluczem jest uzyskanie pomocy medycznej.

Należy również pamiętać, że każde dziecko rozwija się z inną szybkością i na wiele różnych sposobów. Jeśli jeden syn ma stulejkę, nie ma powodu, aby sądzić, że inny będzie miał taki sam stan.

Źródło: wikipedia.org

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Lekarstwo, które niszczy poważne choroby, w tym raka

Dzięki niesamowitemu połączeniu sody oczyszczonej i miodu odzyskasz  zdrowie i wyleczysz wiele chorób, w tym raka. Może to być niezwykła kombinacja dla Twojego organizmu,...

Codziennie rano wypij szklankę ciepłej wody na pusty żołądek

Jak zwykle zaczynasz swój dzień? Filiżanka kawy lub herbaty, żeby się obudzić i mieć energię na resztę dnia?Warto zacząć go ze szklanką wody na czczo, dzięki temu...

7 niesamowitych sposobów na wybielanie zębów w naturalny sposób

Statystycznie około 18% ludzi ukrywa swój uśmiech, zęby z powodu ich żółtego koloru. Istnieją jednak różne sposoby na pozbycie się przebarwionych i żółtych zębów.Następujące...

W ciągu zaledwie 15 minut te 3 składniki usuwają zbędne włosy z twarzy

Włosy na twarzy są częstym problemem dla wielu kobiet, co zmusza wielu do wydawania fortuny na ich usunięcie. Trzeba przyznać, że mogą one być dość...

Mocz nogi w zimnej wodzie każdego dnia. Efekty pozytywnie cię zaskoczą!

Według Sergeya Bubnowsky'ego znanego na całym świecie specjalisty kinezyterapii z Moskwy kluczem do silniejszego układu odpornościowego jest bardzo prosta, ale skuteczna praktyka, którą każdy...

Ten preparat usuwa zły cholesterol i spala tłuszcz

Ten napój jest idealny dla osób, które zmagają się z wysokim poziomem cholesterolu i dla tych, którzy chcą schudnąć.Jest zalecany przez ekspertów medycznych dla...

Najskuteczniejszy domowy krem przeciwko rozstępom i cellulitowi!

Kremy peelingujące są produkowane w celu eliminacji martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń skóry, które gromadzą się na naszym ciele. Zwykle zawierają elementy ścierne, które...

Jeżeli będziesz pić to przed spaniem szybko spalisz tłuszcz z brzucha

Chyba każdy z nas wie, że tzw. oponki ciężko się pozbyć. Wszyscy mówią, że ćwiczenia potrafią zdziałać cuda, ale dieta jest też bardzo ważna...

Dotknij dłońmi swoich palców u stóp, a dowiesz się czy masz

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jakim stanie jest Wasze serce to wystarczy użyć tej prostej metody, aby o tym się przekonać. W każdym razie to jest...

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) objawy, przyczyny, leczenie

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów? Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, która może powodować ból stawów i uszkodzenie całego ciała. Obrażenia stawów, które powoduje...