Świetna wiadomość dla cukrzyków. Możesz obniżyć poziom cukru za pomocą 2 popularnych składników

Nie lekceważ podwyższonego poziomu cukru we krwi! Jego długotrwała wysoka wartość jest szkodliwa dla zdrowia i dość niebezpieczna. Może nawet wpływać na inne narządy ciała, zwłaszcza nerki i serce.

Doradzimy Ci, jak obniżyć poziom cukru we krwi nawet bez leków, wykorzystując dwa naturalne składniki.

Zwiększony poziom cukru we krwi lub hiperglikemia

Może to nie być poważny problem na krótką metę, ale ciągła hiperglikemia może łatwo doprowadzić do uszkodzenia nerwów, uszkodzenia narządów, wysokiego ciśnienia krwi i wielu innych problemów.

Niezdrowo podwyższony poziom cukru we krwi czasami prowadzi do problemów z naczyniami krwionośnymi, wzrokiem czy ruchomością kończyn.

W dłuższej perspektywie hiperglikemia może być prekursorem cukrzycy typu 2. Na wszystko można jednak pozytywnie wpłynąć zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą.

To prosta „matematyka”

Jeśli nie należysz do tych, którzy już mają do czynienia z podwyższonym poziomem cukru we krwi i regulują go za pomocą insuliny, na prawidłowe wartości można całkiem nieźle wpłynąć w inny sposób.

Jeśli pozwolisz sobie na jedzenie bogate w węglowodany, poziom cukru automatycznie wzrośnie. W tym momencie trzustka jest bardzo zajęta, co musi wyprodukować odpowiednią ilość insuliny. Na szczęście jednak można łatwo uniknąć tej sytuacji w naturalny sposób.

Naturalne lekarstwo na cukrzycę

Mamy świetną wskazówkę na ludowy przepis na sprawdzoną leczniczą miksturę, którą z łatwością wykonasz w zaciszu własnego domu.

Nadaje się również na inne dolegliwości i ma wiele innych przydatnych korzyści. 

Czeka na Ciebie naprawdę zdrowy przepis

Jest to całkowicie prosty zabieg, do którego wytworzenia wystarczą tylko dwa składniki: seler i cytryna.

Ich połączenie stworzy totalnego wroga niezdrowego cholesterolu. Przy codziennym stosowaniu utrzymasz poziom cukru we krwi pod stałą kontrolą, a tym samym zapobiegniesz stwardnieniu tętnic.

Według badań naukowych ochronisz nie tylko swoje serce, ale cały układ naczyniowy. To doskonała profilaktyka wielu chorób układu krążenia.

Seler i cytryna tworzą dosłownie magiczną kombinację

Jeśli każdego ranka będziesz przyjmować 1 łyżkę stołową tej korzystnej mieszanki przed śniadaniem na pusty żołądek, przywrócisz normalny poziom cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów.

Ten naturalny środek jest również doskonałym pomocnikiem w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.

Jeśli zdecydowałeś się schudnąć, dzięki temu cudowi zdrowia możesz schudnąć naturalnie, a nie bezużytecznymi tabletkami, napojami czy niezdrowymi głodówkami.

Seler z cytryną – połączenie niemal cudowne

Przygotuj 300 g świeżego selera i 6 świeżych cytryn. Kupuj ekologiczne cytryny, aby upewnić się, że ich skórki nie są poddawane obróbce chemicznej.

Cytryny

Wyciśnij sok z przygotowanych cytryn, który jest pełen witaminy C i doskonale zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego, wspomaga odporność i zapobiega stanom zapalnym w organizmie.

Jest bardzo korzystny dla skóry i spala nadmiar tłuszczu w organizmie, co sprzyja zdrowemu odchudzaniu.

Seler

Umytego selera obrać, a następnie zetrzeć na grubej tarce. Seler to niezwykle zdrowe warzywo. Zawiera dużą ilość potasu, witaminy A, C i K, błonnik oraz cenny kwas foliowy.

Dzięki temu jest nie tylko świetnym wsparciem w leczeniu cukrzycy, ale oczywiście również w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Jednocześnie jest to żywność stanowiąca doskonałą profilaktykę raka i choroby Alzheimera.

Podobnie jak cytryna, seler odgrywa doskonałą rolę w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Instrukcje:

  • Seler włożyć do słoika i zalać sokiem z cytryny. Dokładnie wymieszaj oba składniki, zamknij pokrywkę i odstaw na chwilę.
  • W międzyczasie postaw duży garnek z wodą na płycie grzewczej kuchenki i zagotuj.
  • Umieść w nim zamknięty słoik z selerem i cytryną i pozwól mu się gotować przez 2 godziny w umiarkowanej temperaturze.
  • Po upływie odpowiedniej ilości czasu wyjmij słoik, odstaw na bok i pozostaw zamknięty na chwilę, aż zawartość ostygnie.
  • Przechowuj w lodówce. Taka ilość powinna wystarczyć na około 2 miesiące.

Co należy usunąć ze swojego jadłospisu

Jeśli masz cukrzycę, powinieneś unikać niektórych pokarmów. Zrezygnuj ze wszystkich produkowanych przemysłowo słodyczy, słonych przekąsek, sklepowego makaronu czy ciasta z orzechami laskowymi.

Podobnie unikaj kiełbas, słodkich napojów gazowanych, alkoholu, białego pieczywa i różnych chemicznych dodatków do żywności.