Strona głównaZdrowieTa kombinacja śniadaniowa spali tłuszcz, obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi

Ta kombinacja śniadaniowa spali tłuszcz, obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi

Szukasz pomysłu na śniadanie? Masz już dość tego samego zestawu jajko-ser-szynka, który powoduje ból brzucha od skoku tłuszczu i cholesterolu? Jesteś we właściwym miejscu!

Ten artykuł zapewni ci zdrową, a jednocześnie pyszną alternatywę codziennego tego samego śniadania, a co najważniejsze przygotowanie nie zajmie dużo czasu.

Korzyści zdrowotne, które otrzymasz jeśli będziesz się trzymać tego posiłku w nadchodzących miesiącach obejmują obniżony poziom cukru we krwi , obniżony poziom cholesterolu , a nawet stopienie części nadmiaru tłuszczu.


Nie zapominaj: śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Określa Twój nastrój na cały dzień, biorąc pod uwagę to co spożywasz.

Dlatego ważne jest, aby wybrać zdrową i pożywną kombinację, aby rozpocząć swój pracowity dzień. Połączenie, które mieliśmy na myśli składa się z płatków owsianych i nasion chia.Owsianka jest doskonałym źródłem błonnika, który zaleca się spożywać codziennie! Może poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego, jest bogata w minerały i białko oraz może obniżyć zły cholesterol.

Z drugiej strony nasiona chia są bogate w krytyczny składnik dla zdrowia układu trawiennego: kwasy omega 3 i wapń. Obniżają poziom cholesterolu i poprawiają zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Czytaj także:  Jak złagodzić objawy przeziębienia?


Zobacz też


Nasiona Chia służą również jako silny przeciwutleniacz. Dzięki zdolnościom regeneracyjnym bazy wapniowej są szczególnie odpowiednie dla osób cierpiących na zapalenie stawów.

Składniki

szklanka płatków owsianych

50 g nasion chia

trochę soku z cytryny lub plasterki


łyżeczka cynamonu w proszku

500 ml wody lub mleka (do wyboru)

Instrukcje


Wymieszaj składniki razem w czystym garnku, aż wszystko osiągnie jednorodność. Dodaj mleko / wodę na końcu. Zacznij gotować i odstaw z ognia tuż przed osiągnięciem temperatury wrzenia.

Podawaj w ładnej dużej misce. Dodaj miód lub brązowy cukier zgodnie ze swoim gustem. Upewnij się, że jesz nasiona chia, gdy są gorące!


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły