Strona głównaZdrowieTo warzywo naprawi wszystko, co złe w twoim ciele!

To warzywo naprawi wszystko, co złe w twoim ciele!

Burak jest jednym z najzdrowszych warzyw na Ziemi, ponieważ zapewnia silne właściwości lecznicze i łagodzi wiele dolegliwości zdrowotnych. Jego czerwony kolor pochodzi z antocyjanów, które jednocześnie zapewniają właściwości przeciwnowotworowe.

Ekstrakt z buraków jest badany pod kątem jego właściwości przeciwnowotworowych w raku piersi, trzustki, okrężnicy i prostaty.

Ponadto buraki zawierają naturalny środek przeciwzapalny zwany betainą, który wspomaga zdrowie serca. Zawiera również niezbędne witaminy i minerały, takie jak witamina B1, B2, B12, C, magnez, miedź, żelazo, potas, jod, fosfor.

Buraki są dobrze znane ze swojej zawartości kwasu foliowego, która zapobiega wadom wrodzonym.

To warzywo reguluje poziom cholesterolu, poprawia przepływ krwi i wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Wspierają proces detoksykacji krwi i wątroby.

Dzięki naturalnie występującym azotanom buraki doskonale nadają się do obniżania wysokiego ciśnienia krwi . Według jednego z badań picie szklanki soku z buraków obniżyło skurczowe ciśnienie krwi o około 4 do 5 punktów.

Zwiększają wytrzymałość i wydajność podczas treningu co czyni je świetnymi dla sportowców. Możesz je jeść na surowo, gotować, wyciskać sok lub gotować na parze.

Zamiast wyrzucać ich zielone liściaste wierzchołki możesz je ugotować, ponieważ zawierają wysoki poziom potasu (pół szklanki zawiera 644 mg), białka, cynku, fosforu, manganu, miedzi, wapnia, witaminy A i witaminy C.

W rzeczywistości te zielone blaty zawierają więcej żelaza niż szpinak. Kilka badań wykazało, że mogą zwalczać chorobę Alzheimera, wzmacniać układ odpornościowy i siłę kości, zapobiegając w ten sposób osteoporozie.

Wiele badań wykazało, że spożywanie pokarmów bogatych w potas oraz eliminacja sodu z diety może zmniejszyć ryzyko udaru i chorób serca o 21 procent.

Inną korzyścią zdrowotną buraków jest zapobieganie zaćmie i zmniejszone ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej z powodu obecności beta-karotenu.

Buraki są świetnymi wzmacniaczami energii, więc gdy poczujesz brak energii, przygotuj sobie szklankę orzeźwiającego soku z buraków.

Zobacz Też: