Strona głównaZdrowieWczesne objawy uszkodzenia wątroby, które wszyscy ignorują

Wczesne objawy uszkodzenia wątroby, które wszyscy ignorują

objawy uszkodzenia wątroby

Poza tym, że jest największym organem w ludzkim ciele, wątroba jest również jednym z najważniejszych organów, od których zależy twoje funkcjonowanie, zdrowie i życie. 

Wątroba jest odpowiedzialna za kilka funkcji, z których niektóre obejmują:

Zapalenie płuc: objawy, przyczyny, leczenie i czynniki ryzyka

Zapalenie płuc to infekcja jednego lub obu płuc. Może to być spowodowane przez bakterie, wirusy lub grzyby. Bakteryjne zapalenie płuc jest najczęstszym typem występującym u dorosłych. Zapalenie...
  • Oczyszczanie krwi
  • Wydzielająca się żółć, która jest niezbędna do trawienia
  • Przechowywanie glikogenu, formy cukru, który wytwarza energię

Gdy wątroba jest uszkodzona niektóre ważne funkcje organizmu zostają naruszone. To w końcu zagraża życiu.

Uszkodzenie wątroby może wystąpić w wyniku wielu czynników, ale ludzie zwykle nie rozwiązują problemu, dopóki nie jest za późno.

Dlatego rozpoznanie znaków ostrzegawczych wysyłanych przez wątrobę ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia. Są to jedne z najważniejszych objawów uszkodzenia wątroby, których nigdy nie należy ignorować.

Pożółkła skóraŻółknięcie skóry jest jednym z pierwszych objawów uszkodzenia wątroby. Dzieje się tak w wyniku nagromadzenia bilirubiny, ponieważ uszkodzona wątroba nie jest w stanie prawidłowo odfiltrować toksyny.

Bilirubina jest postacią pigmentu żółciowego, który gromadzi się we krwi, gdy czynność wątroby jest upośledzona, a wątroba nie może usunąć bilirubiny. Żółć jest wydzielana przez wątrobę, aby pomóc w trawieniu.Swobodny przepływ bilirubiny we krwi powoduje, że skóra żółknie. To paznokcie, czubki palców u rąk i nóg, a także oczy najpierw żółkną.

Zmiany w stolcu i moczu

Chociaż nie powinieneś tego robić regularnie, ale sprawdzanie moczu i stolca jest czymś, co powinieneś robić co jakiś czas. Jeśli odbarwi się albo zmieni konsystencję przyczyną może być uszkodzenie wątroby. Ciemny i pienisty mocz, jak również blady i cienki stolec wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Wzdęcia


Nagłe wzdęcia mogą być również objawem nieprawidłowego funkcjonowania wątroby, ponieważ w przypadku uszkodzenia wątroby zatrzymuje ona płyn, co z kolei powoduje rozdęcie żołądka.

Ból brzucha


Ostry ból brzucha, a także skurcze żołądka są również wskaźnikiem, że coś jest nie tak z wątrobą. Rzecz w tym, że każda awaria wątroby może powodować ból brzucha. Jeśli odczuwasz ten rodzaj bólu, zwłaszcza po lewej stronie brzucha natychmiast udaj się do lekarza.

Refluks

Uszkodzenie wątroby może być również naznaczone zwiększonym refluksem kwasu, ponieważ uszkodzona wątroba może wcisnąć soki trawienne do przełyku wywołując refluks kwasowy i niestrawność. Może to ostatecznie spowodować wymioty.

Ostrzeżenie: to mleko powoduje raka tarczycy, niedobór witaminy B12 i witaminy D.

Pomimo zaleceń wytycznych żywieniowych, coraz więcej dowodów ujawnia, że ludzie powinni unikać soi i mleka sojowego, ponieważ mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu. W rzeczywistości mleko...

Każdy z tych objawów powinien być ostrzeżeniem wymagającym opieki medycznej, zwłaszcza jeśli wiesz, że wczesne rozpoznanie zwiększa szanse na pomyślne leczenie.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły