Wylecz swoje gardło w ciągu zaledwie jednego dnia bez przyjmowania antybiotyków!

Ból gardła jest zwykle spowodowany infekcją bakteryjną, która najczęściej występuje u dzieci. Jest to spowodowane przez bakterie Streptococcus pyogenes, a jego najczęstszymi objawami są zapalenie i ból gardła.

Zwykłe leczenie paciorkowca gardła obejmuje antybiotyki, ale w tym poście poznasz kilka naturalnych środków, które mogą pomóc w walce z bakteriami i leczą bolesne i zaognione gardło w prosty i szybki sposób.

Naturalne środki na ból gardła

Miód

Ze względu na silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne miód jest skutecznym sposobem leczenia bólu, stanów zapalnych i infekcji. Ponieważ szybko zwalcza bakterie, natychmiast złagodzi objawy choroby gardła.

Witamina C – Cytryna

Witamina C ma silne właściwości antybakteryjne, które skutecznie leczą infekcję i łagodzą ból gardła. Ponieważ cytryny są wypełnione tą witaminą są idealnym dodatkiem do herbaty wraz z odrobiną miodu.

Olejki eteryczne

Jeśli chodzi o leczenie paciorkowca gardłowego, olejki eteryczne mogą być bardzo przydatne. Aby przygotować domowe lekarstwo na zapalenie gardła, możesz użyć olejku z grejpfruta, cytryny, tymianku, trawy cytrynowej, cynamonu lub olejku lawendowego.

Wystarczy dodać kilka kropli olejku, który wybierzesz do wody i podgrzać. Następnie wykonuj inhalację parową, używając pary z roztworu przez około 10-15 minut. Możesz powtarzać ten zabieg wiele razy dziennie.

Ocet jabłkowy

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych środków walki z infekcjami jest ocet jabłkowy. Ten rodzaj octu ma różne zastosowania i zalety, a jednym z nich jest leczenie gardła.

Dodaj trzy łyżki octu jabłkowego do szklanki ciepłej wody i dobrze wymieszaj. Płucz gardło tym rozwiązaniem, a wkrótce zauważysz pozytywne wyniki.

Pieprz cayenne

Ostatni, ale nie mniej skuteczny lek na gardło. Wymieszaj ½ szklanki oleju kokosowego lub oliwy z oliwek i łyżeczkę pieprzu cayenne. Zastosuj tę mieszaninę na dotknięty obszar gardła, aby wyleczyć infekcję i rozluźnić napięte mięśnie.

Jak widać istnieją różne naturalne, skuteczne i znacznie bezpieczniejsze sposoby leczenia bólu gardła oprócz antybiotyków. Korzystanie z niektórych z nich pomoże rozwiązać problem z gardłem w prosty i naturalny sposób.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: