Strona główna Zdrowie Jak przygotować ocet jabłkowy w swoim domu

Jak przygotować ocet jabłkowy w swoim domu

Liczne korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niepodważalne. Ten wspólny składnik kuchenny może podnieść Twoje zdrowie na wielu poziomach. 

Działa cuda zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Chociaż większość ludzi dodaje go do różnych przepisów kulinarnych, takich jak zupy i sałatki, ocet jabłkowy może być również stosowany w wielu naturalnych lekarstwach w leczeniu wielu dolegliwości, w tym niestrawności, zgagi, stanów zapalnych, infekcji i wielu innych.

Dlatego powinieneś zawsze mieć go w zasięgu ręki. Podczas, gdy zawsze możesz iść do supermarketu i kupić butelkę organicznego octu jabłkowego, najlepszą opcją jest zrobienie własnego octu ekologicznego.

W ten sposób czerpiesz większość korzyści zdrowotnych. I nie przejmuj się przygotowaniem, bo jest to bardzo proste.

Składniki:

  • organiczne jabłka
  • woda
  • cukier

Wskazówki:

Umyj jabłka dokładnie, a następnie je pokrój. Umieść jabłka w szklanym słoiku, dodając trochę cukru (1% cukru na masę jabłek, tj. 10 g cukru na 1 kg jabłek).

Cukier jest niezbędny do procesu fermentacji i zostanie całkowicie usunięty w produkcie końcowym. Napełnij słoik wodą, przykryj gazą i pozostaw w temperaturze pokojowej około 20 ° C.

W ciągu 7-10 dni słoik zacznie wypuszczać kwaśny zapach. Ponieważ zapach będzie coraz silniejszy, lepiej przechowywać słoik w miejscu innym niż kuchnia.

Za miesiąc domowy ocet jabłkowy będzie gotowe. Możesz skosztować kwaśnego smaku octu. Jeśli wszystko jest w porządku, odcedź płyn przez gazę i przechowuj w sterylizowanych szklanych butelkach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy odczuwasz okropny ból głowy i nie masz pod ręką środka przeciwbólowego? Nie musisz długo cierpieć z powodu bólu, ale zamiast brać środek przeciwbólowy...
Wiele osób zna środki zaradcze w celu kontrolowania wysokiego ciśnienia, ale co jeśli cierpisz na coś wręcz przeciwnego? Niskie ciśnienie krwi powoduje niedociśnienie, które występuje,...
Czosnek to wielki pomocnik chroniący nasze zdrowie. Nadaje on niepowtarzalny smak wszystkim potrawą i dodatkowo specyficzny zapach. Czosnek jest również wykorzystywany w medycynie naturalnej. Czosnek zmniejsza ryzyko ataku serca, zapobiega problemom z sercem,...
Pewnie wiesz, że jest to przyprawa o  jasnożółtej barwie i silnym, charakterystycznym smaku, który nadaje specjalną nutę jedzeniu. Czy wiesz jednak,  że kurkuma ma zdolność zwalczania raka? Dziś...
Zauważenie krwi w moczu może być alarmujące! W wielu przypadkach przyczyna jest nieszkodliwa, jednak krwiomocz może wskazywać na poważne zaburzenie. Co to jest krwiomocz? Hematuria to...