Znaki ostrzegawcze, które wskazują, że ciało jest przeładowane toksynami

Toksyny są wszędzie wokół nas – w powietrzu, którym oddychamy, w jedzeniu, które spożywamy, produktach do pielęgnacji ciała, których używamy. Mówiąc dokładniej toksyny przedostają się do organizmu poprzez:

Wdychanie: Toksyny znajdują się w powietrzu, którym oddychasz. Życie w pobliżu fabryk lub obszarów przemysłowych zwiększa ryzyko toksycznego wdychania trujących substancji.

[quads id=8]

Spożycie: Jednym z najłatwiejszych sposobów na przedostanie się toksyn do organizmu jest spożywanie przetworzonej lub konserwowanej żywności oraz żywności poddanej obróbce chemicznej. Ryzyko spożycia toksyn jest jeszcze większe, jeśli mieszkasz w zanieczyszczonych obszarach.

Absorpcja: Oprócz toksyn unoszących się w powietrzu, które mogą przedostać się do organizmu przez skórę, produkty do pielęgnacji skóry są również obciążone toksynami, które są łatwo wchłaniane przez skórę.

[quads id=10]

Toksyny zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu i mogą powodować poważne powikłania zdrowotne, w tym śmierć.

Toksyczne nagromadzenie w organizmie może prowadzić do ciężkich zakażeń skóry, oczu i żołądka, nowotworów, astmy, chorób neurologicznych, powikłań serca, zmian DNA i niepłodności.

Znajomość swojego ciała i czytanie znaków ostrzegawczych, które wysyła ma kluczowe znaczenie dla szybkiego rozwiązania problemu zdrowotnego.

10 najczęstszych objawów wskazujących na gromadzenie się toksyn w organizmie.

Przyrost masy

[quads id=9]

Nieprzerwana ekspozycja na toksyny może zakłócać naturalne mechanizmy kontroli wagi. Jeśli towarzyszy temu siedzący tryb życia i niezdrowe nawyki żywieniowe może to łatwo prowadzić do otyłości.

Toksyny powodują niekorzystny wpływ na hormony – spowalniają albo całkowicie zatrzymują działanie hormonów. To z kolei powoduje problemy z tarczycą, estrogenem, testosteronem, kortyzolem i insuliną.

Zaparcia

[quads id=5]

Jednym z najważniejszych narządów do eliminacji toksyn z organizmu jest jelito grube. Organ ten jest odpowiedzialny za usuwanie odpadów z ciała poprzez regularne wypróżnienia. Ale kiedy twoja funkcja okrężnicy jest zagrożona, odpady pozostają w twoim ciele i nie są eliminowane.

To ostatecznie powoduje gromadzenie się odpadów w okrężnicy prowadząc do zaparć, gazów i wzdęć.

Zaparcie oznacza, że ​​nie masz regularnych wypróżnień, Twoje stolce stają się twarde i wymagają wysiłku. Picie większej ilości wody, wykonywanie regularnych ćwiczeń, przyjmowanie probiotyków i pokarmów bogatych w błonnik w diecie to najlepsze sposoby leczenia zaparć.

Bóle głowy i migreny

[quads id=4]

Twój centralny układ nerwowy jest narażony na toksyny środowiskowe i pokarmowe, które powodują nadwrażliwość tkanek mózgu.

Tak więc, kiedy wywieramy reakcję na niektóre bodźce powoduje to intensywny ból przez tkanki mózgowe, stan określany zwykle jako migrena.

Dodatkowo twoje ciało uwalnia własne toksyny. Na przykład, nerwy uwalniają odpady i chemikalia, takie jak tlenek azotu do centralnego układu nerwowego, których wysoki poziom może prowadzić do migreny.

Stałe zmęczenie

[quads id=3]

Stałe zmęczenie jest również jednym z objawów toksycznego przeciążenia.

Rzecz w tym, że przewód pokarmowy rozkłada pokarm, aby umożliwić organizmowi wykorzystanie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Ale kiedy przewód pokarmowy jest zamieszkany przez toksyny, nie może prawidłowo rozkładać pokarmu, co prowadzi do zmęczenia i niskiego poziomu energii.

Huśtawki nastroju

[quads id=7]

Na Twój nastrój i ogólne samopoczucie mogą także wpływać toksyny z przetworzonej żywności, tj. żywność z dodatkami i sztucznymi składnikami. Na przykład, ksenoestrogen jest dodatkiem do żywności, który w rzeczywistości jest toksyną działającą jak estrogen, zakłócając w ten sposób naturalny poziom estrogenów w organizmie. Wiadomo, że powoduje ekstremalne wahania nastrojów od depresji po wylewność.

Aspartam to kolejny dodatek, który wpływa na nastrój człowieka. W rzeczywistości uwalnia toksyny, które wywołują skrajne zaburzenie depresyjne.

Problemy ze skórą

Poza wątrobą skóra działa również jako organ detoksykujący. Gdy wątroba nie może usunąć toksyn z organizmu, skóra przejmuje kontrolę. Gdy skóra próbuje wyeliminować toksyny może to prowadzić do wysypek lub nadmiernej potliwości.

Jeśli toksyny nie mogą zostać wyeliminowane w żaden inny sposób i muszą opuścić ciało przez skórę, oznacza to, że w organizmie występuje toksyczne przeciążenie. Toksyny mogą również zatykać pory podczas procesu eliminacji prowadząc do innych poważniejszych reakcji.

Dlatego toksyny są ogólnie postrzegane jako główna przyczyna trądziku, zapalenia, egzemy, zmarszczek i cieni bez względu na to, jak są wchłaniane.

Nieświeży oddech

Problemy z trawieniem, a nie niewłaściwa pielęgnacja zębów są często przyczyną nieświeżego oddechu.

Rzecz w tym, że przewód pokarmowy zawiera kombinację pożytecznych i szkodliwych bakterii. Spożywając przetworzoną żywność, zwiększasz ilość węglowodanów w organizmie. Następnie węglowodany rozkładają się na nadmierny cukier, na którym rozwijają się szkodliwe bakterie jelitowe. To te bakterie uwalniają toksyny, które osadzają się w układzie pokarmowym i ustach, powodując nieświeży oddech.

Warunkowi temu może również towarzyszyć gromadzenie się płytki nazębnej. Toksyczność jelitowa i niestrawność mogą również objawiać się nadmiernym odbijaniem co jest kolejnym ujściem nieświeżego oddechu.

Przegrzanie ciała i pocenie się

Akumulacja toksyny w organizmie zwykle sygnalizuje upośledzenie funkcji układu pokarmowego.

Powoduje to przepływ krwi przez ładunki toksyczne z przewodu pokarmowego do wątroby. Oznacza to o wiele więcej pracy dla wątroby, która wywiera wpływ na oczyszczenie krwi.

Wątroba, która jest przepracowana również daje znaki ostrzegawcze, które zwykle obejmują uderzenia gorąca i nadmierne pocenie się.

 

Chociaż pocenie się jest naturalnym mechanizmem organizmu, aby pozbyć się toksyn, nadmierne pocenie się może w rzeczywistości wskazywać, że wątroba działa zbyt ciężko, aby odtruć organizm.

Ból mięśni i skurcze

Nadmierny poziom toksyn w organizmie może wywołać ból mięśni i skurcze bez rzeczywistego urazu.

Ciągłe narażenie na toksyny z żywności, środków czyszczących, kosmetyków i środowiska wywołuje odpowiedź immunologiczną w organizmie, która obciąża mechanizm odporności na stres w organizmie i ostatecznie go osłabia. Ten stres wpływa na każdy narząd w organizmie, w tym na mięśnie.

Kiedy mięśnie są zestresowane, zaciskają naczynia włosowate i utrudniają regularny przepływ krwi przez mięśnie, co z kolei prowadzi do niedoboru tlenu i dodatkowego obciążenia. Ból fizyczny występuje, gdy mięśnie próbują walczyć ze stresem i przepracowują się.

Ból mięśni, zwłaszcza gdy towarzyszy mu zmęczenie jest jednym z głównych wskaźników gromadzenia się toksyn. Skutecznym sposobem rozwiązania tego bólu jest terapia masażem.

Bezsenność

Jest również częstym objawem toksycznego przeciążenia, szczególnie wśród ludzi pracujących w gospodarstwach rolnych i fabrykach, ludzi regularnie spożywających przetworzoną żywność oraz ludzi żyjących w domach z toksyczną farbą ołowiową na ścianach lub używających detergentów i odświeżaczy powietrza zawierające ołów.

Jak wspomniano powyżej, centralny układ nerwowy jest podatny na wchłanianie pewnych substancji znanych jako toksyny lipofilowe. Po wchłonięciu do krwi podróżują do mózgu i osiedlają się tam, powodując zaburzenia snu.

Najlepszy czas na wypłukanie toksyn przez mózg ma miejsce podczas snu, ale gdy upośledzony jest sen to dodatkowo utrudnia detoksykację. Jeśli bezsenność jest czymś, z czym masz do czynienia może nadszedł czas na rozważenie programu detoksykacji.