Strona głównaInformacjeAtak serca można przewidzieć przed kilkoma miesiącami: Twoje włosy ostrzegą Cię

Atak serca można przewidzieć przed kilkoma miesiącami: Twoje włosy ostrzegą Cię

Nasze ciała nieustannie wysyłają nam sygnały, gdy coś jest nie tak i ostrzegają nas wcześniej, czasami nawet na kilka miesięcy zanim coś złego się wydarzy.

Istnieje wiele warunków, które można najpierw wykryć poprzez zmiany we włosach. Na przykład, jeśli masz wysoki poziom hormonu stresu (kortyzolu) we włosach może to oznaczać, że jesteś narażony na atak serca, a zmiany te mogą pojawić się na kilka miesięcy przed faktycznym wydarzeniem.

Grupa kanadyjskich badaczy zbadała związek między stresem związanym z pracą, problemami małżeńskimi i trudnościami finansowymi, a ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.


Ustalili, że podwyższony poziom stresu może prowadzić do problemów z sercem, ale na szczęście istnieje biologiczny marker, który może przewidzieć atak serca, zanim to nastąpi.Zwykle poziom kortyzolu mierzy się poprzez analizę krwi, moczu i śliny, ale według profesorów Stana Van Minda i Gideona Korana z Western Ontario University analizy te pokazują jedynie poziom kortyzolu z dni poprzedzających analizę, a nie sprzed kilku miesięcy.


Ale jeśli chodzi o nasze włosy sytuacja jest inna. Dzieje się tak dlatego, że włosy rosną średnio o jeden centymetr na miesiąc, co oznacza, że ​​jeden włos o długości 15 cm może dać dokładny wynik przez znacznie dłuższy czas.

Czytaj także:  Nowy tatuaż zmienia kolor, gdy zmienia się poziom cukru we krwi


Zobacz też


Twierdzenia te opierają się na badaniu, w którym zbadano próbki włosów od 56 osób, które doznały zawału serca i porównano je z próbkami włosów od osób, które nie doznały zawału serca, ale miały inne schorzenia.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły