Codziennie piła chińską zieloną herbatę. Zobacz co spowodowało, że prawie umarła!

Nastolatka z Anglii doświadczyła pewnych problemów zdrowotnych, takich jak nudności, zawroty głowy i bóle ciała. Przepisano jej kilka antybiotyków w celu leczenia zakażeń dróg moczowych. 

Wzięła 2 dawki leków, ale jej stan się pogorszył i trafiła na pogotowie w miejscowym szpitalu. Białka jej oczu i jej skóra zrobiły się żółte. Był to wyraźny objaw żółtaczki.

Jej wątroba była obrzmiała i miała stan zapalny, a lekarze podejrzewali, że ma zapalenie wątroby. Lekarze nie wiedzieli co mogło doprowadzić do tego stanu. Potem dziewczyna powiedziała im coś szokującego.

16-letnia dziewczynka twierdziła, że nie podróżowała za granicę, nie spożywała alkoholu ani nie zażywała nielegalnych leków czy używek. Nigdy też nie miała transfuzji krwi. Podczas rozmowy lekarze dowiedzieli się, że dziewczyna zamówiła 2 pudełka zielonej herbaty z Chin i codziennie spożywała 3 filiżanki.

Piła zieloną herbatę, ponieważ wierzyła, że ​​pomoże jej schudnąć i kontrolować apetyt. Nie mogła przeczytać wskazówek, ponieważ zostały napisane po chińsku. Lekarze pobrali próbkę herbaty i przeanalizowali ją.

Wyniki testów pokazały, że herbata zawiera kamelia sinesis, zimozielony krzew, którego liście i pąki są używane do produkcji wielu rodzajów herbaty, w tym zielonej herbaty. Składniki tej herbaty powodują uszkodzenie wątroby i zapalenie wątroby u osób, które spożywają ekstrakty i suplementy zielonej herbaty.

Niektórzy ludzie doświadczyli poważnego uszkodzenia wątroby i musieli przejść przeszczep wątroby, a w niektórych przypadkach konsekwencje były śmiertelne. Uważa się, że ta herbata zawiera silne substancje chemiczne, które przyspieszają proces odchudzania.

Ta sprawa została opublikowana w czasopiśmie BMJ Case Reports, a lekarze stwierdzili, że te mniej uregulowane produkty zamawiane przez internet mogą zawierać pestycydy i inne szkodliwe substancje, które mogą powodować zapalenie wątroby.

Dlatego zaleca się unikanie kupowania herbat lub innych dodatków z internetu. 

Na szczęście dziewczyna szybko wyzdrowiała i jej wątroba znów zaczęła normalnie funkcjonować. Jej przypadek jest przykładem negatywnych skutków nadmiernej konsumpcji chińskiej zielonej herbaty i wielu jej odmian, które obiecują natychmiastową utratę wagi.


ZOBACZ TAKŻE