Codziennie piła chińską zieloną herbatę. Zobacz co spowodowało, że prawie umarła!

Nastolatka z Anglii doświadczyła pewnych problemów zdrowotnych, takich jak nudności, zawroty głowy i bóle ciała. Przepisano jej kilka antybiotyków w celu leczenia zakażeń dróg moczowych. 

Wzięła 2 dawki leków, ale jej stan się pogorszył i trafiła na pogotowie w miejscowym szpitalu. Białka jej oczu i jej skóra zrobiły się żółte. Był to wyraźny objaw żółtaczki.

Jej wątroba była obrzmiała i miała stan zapalny, a lekarze podejrzewali, że ma zapalenie wątroby. Lekarze nie wiedzieli co mogło doprowadzić do tego stanu. Potem dziewczyna powiedziała im coś szokującego.

16-letnia dziewczynka twierdziła, że nie podróżowała za granicę, nie spożywała alkoholu ani nie zażywała nielegalnych leków czy używek. Nigdy też nie miała transfuzji krwi. Podczas rozmowy lekarze dowiedzieli się, że dziewczyna zamówiła 2 pudełka zielonej herbaty z Chin i codziennie spożywała 3 filiżanki.

Piła zieloną herbatę, ponieważ wierzyła, że ​​pomoże jej schudnąć i kontrolować apetyt. Nie mogła przeczytać wskazówek, ponieważ zostały napisane po chińsku. Lekarze pobrali próbkę herbaty i przeanalizowali ją.

Wyniki testów pokazały, że herbata zawiera kamelia sinesis, zimozielony krzew, którego liście i pąki są używane do produkcji wielu rodzajów herbaty, w tym zielonej herbaty. Składniki tej herbaty powodują uszkodzenie wątroby i zapalenie wątroby u osób, które spożywają ekstrakty i suplementy zielonej herbaty.

Niektórzy ludzie doświadczyli poważnego uszkodzenia wątroby i musieli przejść przeszczep wątroby, a w niektórych przypadkach konsekwencje były śmiertelne. Uważa się, że ta herbata zawiera silne substancje chemiczne, które przyspieszają proces odchudzania.

Ta sprawa została opublikowana w czasopiśmie BMJ Case Reports, a lekarze stwierdzili, że te mniej uregulowane produkty zamawiane przez internet mogą zawierać pestycydy i inne szkodliwe substancje, które mogą powodować zapalenie wątroby.

Dlatego zaleca się unikanie kupowania herbat lub innych dodatków z internetu. 

Na szczęście dziewczyna szybko wyzdrowiała i jej wątroba znów zaczęła normalnie funkcjonować. Jej przypadek jest przykładem negatywnych skutków nadmiernej konsumpcji chińskiej zielonej herbaty i wielu jej odmian, które obiecują natychmiastową utratę wagi.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

10 najlepszych korzyści zdrowotnych miodu

Miód jest słodkim płynem wytwarzanym przez pszczoły z nektaru, który zbierają z kwiatów poprzez skomplikowany proces regurgitacji i parowania. Miód składa się z glukozy, fruktozy...

Czy kawa jest zdrowa? Poznaj 7 powodów, aby pić ją każdego dnia

Kawa nie jest tylko po prostu smaczna i energetyzująca - może być również bardzo dobra dla Ciebie. Posiada ona wiele właściwości zdrowotnych.W ostatnich latach...

Pozbądź się przeziębienia w ciągu dwóch dni

Czy wiesz, że dzięki dwóm składnikom i prostej procedurze możesz pozbyć się przeziębienia w zaledwie dwóch dni? Rozwiązanie leży w Twojej kuchni, więc nadszedł czas,...

Jak receptura z czosnku usunie zmarszczki w 7 dni !!!

Wiele kobiet wydaje dużo pieniędzy na różne produkty kosmetyczne, które zazwyczaj nie są tak skuteczne. Tymczasem w kuchni mają doskonałe serum przeciwzmarszczkowe.Każdy wie, że czosnek...

Witamina D: korzyści zdrowotne, skutki niedoboru i nadmiaru witaminy D

Jest produkowana przez organizm w odpowiedzi na ekspozycję na słońce, może być również spożywana w żywności lub suplementach. Posiadanie wystarczającej ilości witaminy D jest ważne z wielu powodów,...

Użyj sody oczyszczonej, aby wybielić ubrania – to jest niesamowite!

Soda oczyszczona stanowi doskonały dezodorant, a także naturalny środek czyszczący. Kiedy używasz jej do prania i czyszczenia ubrań poprawisz działanie detergentu i pomożesz zachować białe...