Kura była pierwsza czy jajko? – Teraz nauka w końcu znalazła odpowiedź!

Kura była pierwsza czy jajko? Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu znaleźli odpowiedź na tysiącletnie pytanie.

Nawiasem mówiąc, naukowcy odkryli rozwiązanie tajemnicy, która krąży po całym świecie całkowicie przez przypadek.

Kura czy jajko?

Naukowcy z University of Bristol i Nanjing University dokonali zaskakującego odkrycia: gatunki składające jaja pierwotnie wyewoluowały z gatunków, które podobnie jak ludzie rodziły żywe potomstwo. 

Do tej pory nauka uważała, że ​​odległymi przodkami kurczaków były dinozaury, które składały jaja miliony lat przed pojawieniem się pierwszych kur, ale teraz wydaje się, że ta teoria została obalona, ​​zgodnie z artykułem w Daily Star.

Na podstawie ostatnich badań naukowcy uważają, że przodkowie dzisiejszych ptaków i gadów rozmnażali się nie za pomocą jaj, ale za pomocą żywych narodzin, więc wydaje się, że kura pojawiła się przed jajkiem. 

Podczas dochodzenia uniwersytet zbadał skamieliny 51 gatunków zwierząt i 29 żywych gatunków zwierząt, wśród których były te, które składały jaja o twardych lub miękkich skorupkach, ale także te, które rozmnażały się przez żywe narodziny, napisał Mirror

Naukowcy twierdzą, że jajo w twardej skorupce jest jednym z największych cudów ewolucji, a gatunki, które rozmnażają się z pomocą jaj, prawdopodobnie wyewoluowały od przodków, którzy rodzili żywe młode.

Według naukowców gatunki te były również w stanie przełączać się między dwoma trybami rozmnażania.