Strona głównaInformacjeNaukowcy twierdzą, że rozpoczęcie pracy przed 10 rano jest podobne do tortur

Naukowcy twierdzą, że rozpoczęcie pracy przed 10 rano jest podobne do tortur

Dr Paul Kelley, naukowiec z Oxford University dokonał niedawno odkrycia, które prawdopodobnie dotyczy większości z nas.

Zbadał formy współczesnych tortur i odkrył, że pobudka i pójście do pracy przed 10 rano jest najczęstszym z nich wszystkich.

Mówi, że każdy ma swój zegar biologiczny, znany również jako rytm okołodobowy. Ten zegar biologiczny jest wstępnie zaprogramowany i nie można go zmienić, więc jeśli zmuszamy się do przebudzenia każdego dnia wcześniej niż nasze organy i mózg są na to gotowe wówczas walczymy z zegarem naturalnym, co ma wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia.

Dr Paul Kelley uważa, że ​​brak snu jest problemem międzynarodowym i jak wspomniano wcześniej może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Na przykład rozpoczęcie pracy przed godziną 10 może spowodować niewystarczającą ilość snu oraz stres emocjonalny i fizyczny, co może również prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych zagrożeń dla zdrowia.

Testował swoją teorię w szkole w Wielkiej Brytanii gdzie zmieniono czas rozpoczęcia lekcji z 8:30 na 10:00. Odkrył, że po pewnym czasie poziom frekwencji i ogólna wydajność znacznie się poprawiły. Poprawę zaobserwowano również w ocenach uczniów.

„Jest to bardzo szkodliwe dla układów organizmu, ponieważ wpływasz na systemy fizyczne, emocjonalne i wydajnościowe w ciele…” – Dr. Paul Kelley

Dlaczego więc sami nadal się torturujemy?

Cóż 8-godzinne dni robocze zostały utworzone na początku XX wieku, aby zmaksymalizować produktywność fabryki. Ci co to wymyślili nie wzięli pod uwagę zegara ludzkiego ciała, który naturalnie chce być skoordynowany ze światłem słonecznym, a nie z harmonogramem szefów. Niestety wciąż tkwimy w starym systemie i nie myślimy o tym, czego nasze ciała naturalnie chcą.

Dostarczenie wystarczającej ilości snu oznacza koniec z przemęczeniem, przepracowaniem lub zatruciem od napojów energetycznych. Gdyby wszyscy słuchali swoich ciał i budzili się naturalnie, ich praca byłaby znacznie bardziej produktywna i skoncentrowana i ogólnie byliby szczęśliwsi.

Co sądzisz o tych informacjach? Podziel się z przyjaciółmi i współpracownikami, aby zobaczyć ich reakcje na te informacje.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły