3 domowe ćwiczenia wzmacniające kręgosłup i odmładzające całe ciało

Regularne ćwiczenia mają wpływ nie tylko na ogólną kondycję ciała, ale również na dobre samopoczucie psychiczne. Wypróbuj trzy ćwiczenia, które pomogą wzmocnić dolną część pleców i obszar nerek. Poprawią one prawidłową postawę ciała, sprawią, że poczujesz się bardziej witalnie.

Trzy ćwiczenia – ich niesamowite zalety

Według starożytnej chińskiej praktyki qigong, zdrowy kręgosłup to klucz do zdrowia całego ciała. Wierzy się, że prawidłowa postawa ciała oraz zdrowe narządy wewnętrzne przyczyniają się także do lepszej ostrości wzroku. Szczególną wagę przykłada się do nerek, uznawanych za organ odpowiedzialny za zdrowie i długowieczność. Aby zachować zdrowie, wystarczy codziennie wykonywać te trzy ćwiczenia. Poczujesz się mniej zmęczony, a także poprawisz funkcjonowanie całego ciała.

1. Ćwiczenie dla nerek i dolnej części pleców

  1. Stanij prosto, stopy trzymaj blisko siebie, tak aby stopy były przyległe do kostek, a palce stóp skierowane do przodu.
  2. Wysuń tułów do przodu, nie zginając kolan. Spójrz w górę, nachyl się do przodu i zgiń w pasie. Staraj się sięgnąć rękoma podłogi, cały czas zachowując nogi wyprostowane. Oprócz skróconych mięśni pod kolanami, powinieneś także odczuć napięcie w mięśniach dolnej części pleców.
  3. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to ćwiczenie sześć razy.
Sprawdź to ➡ ➡  Owijanie w folię - najlepszy sposób na spalanie tłuszczu, utratę masy

2. Ćwiczenie na wyprostowanie pleców

  1. Stanij prosto i przechyl głowę do tyłu. Wytrzymaj w tej pozycji piętnaście sekund. To ćwiczenie najlepiej powtarzać kilka razy dziennie. Zapewni ono właściwą postawę ciała i poprawi przepływ energii przez całe ciało. Kluczem jest to, że poprawne utrzymanie postawy sprawia, że płuca lepiej się rozprężają. Oznacza to, że wchłaniają więcej powietrza, polepsza się krążenie krwi, a samopoczucie znacznie się poprawia.

3. Ćwiczenie na rozciągnięcie kręgosłupa

  1. To ćwiczenie jest całkowicie proste. Stanij prosto, stopy odległe od siebie o około trzydzieści centymetrów, skrzyżuj palce rąk na brzuchu.
  2. Powoli wdychając, unieś skrzyżowane ręce nad głowę, dłonie skierowane do góry. Unieś się na palce u nóg. Podczas wdechu rozciągnij ręce jak najwyżej, utrzymując tę pozycję przez kilka sekund, nie oddychając. Wydychając, opuść ręce na boki. Powtórz to sześć razy.

To zupełnie zwyczajne ćwiczenie ułatwia oddychanie, rozszerza płuca, pomaga poprawić funkcjonowanie wszystkich narządów, łagodzi zmęczenie i uwalnia energię, której nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy. Pomaga również oczom, uszom i skórze twarzy. Wyrównuje również kręgosłup i poprawia naturalną postawę ciała. Jeśli odczuwasz napięcie w kręgosłupie, możesz je złagodzić za pomocą tych prostych ćwiczeń.


ZOBACZ TAKŻE