Strona głównaOdchudzanie4 poranne nawyki, które zapobiegają utracie wagi

4 poranne nawyki, które zapobiegają utracie wagi

Kto ani razu nie powiedział sobie, że musi schudnąć, jest szczęśliwym człowiekiem. Sporo osób w kraju zmaga się z nadwagą, a nawet otyłością, co powoduje u nich problemy zdrowotne.

Często sami są sobie winni, bo wolą śmieciowe jedzenie , a ruch to dla nich obce słowo. Zarejestrowana dietetyczka Amy Richter, RD, uważa, że ​​ludzie powinni przyjąć kilka porannych nawyków, które pomogą im schudnąć. Co możesz robić źle?

Nie pij wody po przebudzeniu

Rano na czczo, zaraz po przebudzeniu wskazane jest wypicie szklanki wody. Przyspiesza metabolizm i uzupełnia brakujące płyny wypocone podczas snu.

Dobrze jest nie zapomnieć tego nawyku, bo to właściwy sposób na rozpoczęcie nowego dnia. Po wypiciu szklanki wody poczujesz się lepiej .

Pijesz czarną kawę z niezdrowymi dodatkami

Kawa działa jako przeciwutleniacz i dlatego może być dobrym początkiem poranka.

Dzięki zawartości kofeiny doda Ci energii, a może nawet sprawi, że nie będziesz mógł się doczekać dalszej pracy. 

Nie należy go jednak przyjmować z cukrem, śmietaną lub mlekiem. Rano należy pić tylko zwykłą czarną kawę i cieszyć się jej łagodnym, gorzkim smakiem.

Nie ćwiczysz rano

Kto chce ćwiczyć z samego rana? Ci, którzy dbają o swoje zdrowie, zmuszą się do aktywności fizycznej. Nie musisz chodzić na długie biegi, po prostu wykonaj kilka pozycji jogi i rozruszaj swoje ciało.

Takie ćwiczenia zmniejszają apetyt i przyspieszają metabolizm, a do tego właśnie powinieneś dążyć.

Śpisz za długo

Optymalna długość snu zdrowego człowieka mieści się w przedziale od 7 do 9 godzin. Są wśród nas śpiochy, które potrafią spać dłużej niż 9 godzin za jednym razem.

Ale długi sen prowadzi do pogorszenia metabolizmu i przyrostu masy ciała z powodu wzrostu komórek tłuszczowych. Naucz się więc spać w optymalnym czasie.

Zobacz Też: