5 domowych ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się drugiego podbródka

Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka, dostosuj swój ogólny tryb życia i regularnie ćwicz specjalne ćwiczenia wzmacniające szyję. Łagodzi także bóle za szyją i w górnej części pleców.

Drugi podbródek zwykle wiąże się z przyrostem masy ciała, ale może być również spowodowany genetyką lub luźniejszą skórą w wyniku starzenia się. Na szczęście dzięki specjalnym ćwiczeniom można pozbyć się drugiego podbródka. Jak wyjaśnia lekarz internista Graham Rogers, ćwiczenia podwójnego podbródka wzmacniają także mięśnie w okolicy szyi, co pozytywnie wpływa na inne mięśnie ciała, takie jak mięsień czworoboczny i naramienny. Wzmocnienie tych mięśni może następnie zmniejszyć ryzyko kontuzji i bólu. Ćwiczenia mające na celu usunięcie drugiego podbródka mają zatem oprócz efektu estetycznego pozytywny wpływ na zdrowie.

Przede wszystkim przemyśl swój styl życia

Jeśli na skutek nadwagi masz drugi podbródek, zastanów się nad swoim ogólnym stylem życia. Ogólna utrata wagi pomoże Ci pozbyć się drugiego podbródka. Staraj się odżywiać zdrowiej, czyli zwiększaj spożycie owoców i warzyw, błonnika i wysokiej jakości białek . Unikaj żywności wysoko przetworzonej, tłustej i smażonej, a przede wszystkim pij dużo wody. Oczywiście ważna jest także regularna aktywność fizyczna, na początek możesz włączyć przynajmniej energiczne spacery przynajmniej trzy razy w tygodniu.

5 ćwiczeń wzmacniających szyję i redukujących podwójny podbródek

Te ćwiczenia wzmocnią mięśnie szyi i jednocześnie pomogą pozbyć się drugiego podbródka. Wykonuj ćwiczenia powoli i płynnie, aby uniknąć kontuzji i staraj się regularnie ćwiczyć.

1. Zginanie szyi

Stań prosto i trzymaj proste plecy. Powoli pochyl głowę w dół, upewniając się, że ruch jest naprawdę płynny. Pochyl głowę jak najdalej i spróbuj dotknąć brodą klatki piersiowej . Podczas wykonywania ćwiczenia trzymaj usta zamknięte. Pozostań w najniższej pozycji przez kilka sekund, a następnie wróć głowę do pozycji pionowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

2. Boczne zgięcie szyi

Stań prosto, trzymaj plecy prosto i patrz prosto przed siebie. Przechyl głowę na bok i przyciągnij ucho do ramienia. Możesz także pomóc sobie ręką, ale nie naciskaj zbyt mocno. Przez całe ćwiczenie trzymaj ramiona prosto i nie unoś ich . Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz po przeciwnej stronie. Ponownie ćwicz płynnie i powtórz ćwiczenie dziesięć razy.

3. Przedłużenie szyi

Stań prosto, patrz prosto przed siebie. Podczas wydechu odchyl tył głowy do tyłu, odsuwając brodę od klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej. Odwróć głowę na bok i spójrz przez ramię . Resztę ciała utrzymuj w stabilnej pozycji, poruszaj tylko głową. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz po przeciwnej stronie. Wykonaj co najmniej dziesięć powtórzeń.

4. Ćwiczenie łopatek

Stań prosto, opuść ramiona w dół i do tyłu. Ściśnij łopatki jak najbliżej siebie i przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Rozluźnij mięśnie, wykonaj kilka wdechów i wydechów, a następnie powtórz ćwiczenie. Ponownie wykonaj w sumie dziesięć powtórzeń.

5. Unoszenie barków

Do tego ćwiczenia potrzebne będą hantle lub dwie butelki wypełnione wodą. Stań prosto i trzymaj hantle w każdej ręce, dłońmi skierowanymi w stronę ciała. Podczas wydechu unieś ramiona tak wysoko, jak to możliwe i utrzymaj tę pozycję przez co najmniej 1 sekundę. Opuść ramiona z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz. Podobnie jak w przypadku poprzednich ćwiczeń, wykonaj 10 powtórzeń.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: