Strona głównaOdchudzanie5 napojów, które sprawią, że będziesz mieć płaski brzuch

5 napojów, które sprawią, że będziesz mieć płaski brzuch

Określenie rodzaju i lokalizacji tłuszczu jest niezbędne dla poprawy wagi i zdrowia. Jeśli tłuszcz jest przechowywany w okolicy brzucha może powodować zapalenie, które nie tylko spowolni metabolizm, spowoduje przyrost masy ciała, ale zwiększy ryzyko cukrzycy, chorób serca i innych chorób.

Istnieje jednak kilka prostych sposobów na pozbycie się tłuszczu z brzucha. Istnieje 5 napojów, które można łatwo przygotować i mają one ogromny wpływ na redukcję tłuszczu w jamie brzusznej.

5 łatwych do przygotowania napojów na płaski brzuch

1. Zielona herbata Matcha

Jest bogata w katechiny, związki specyficzne dla zielonej herbaty. Te katechiny lub EGCG promują odchudzanie poprzez uwalnianie tłuszczu z komórek brzucha i przyspieszają zdolność wątroby do przekształcania tego tłuszczu w energię.

Inną zaletą tej herbaty jest to, że poprawia metabolizm i pomaga spalać tłuszcz cztery razy szybciej. Jedna porcja herbaty Matcha jest odżywczo równa 10 szklankom zwykłej zielonej herbaty.

Ta herbata uspokaja ciało dzięki substancji L-teanina, relaksujący związek, który obniża poziom stresu w organizmie. Zaleca się pić 1-2 szklanki dziennie.

2. Herbata Pu-erh

Jest to kolejny skuteczny rodzaj herbaty, który może pomóc pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha. Jest to fermentowana chińska herbata używana od wieków, która nie tylko może zmniejszyć rozmiar brzucha i zgubić kilogramy, ale także poprawić trawienie i zmniejszyć stres.

Obfituje w polifenole, w tym katechiny, flawonoidy i teaflawiny, znane z ich silnego wpływu na redukcję tłuszczu w jamie brzusznej. Musisz tylko wypić 2 szklanki tej herbaty każdego dnia, aby zablokować tworzenie się komórek tłuszczowych i przyspieszyć utratę tłuszczu.

3. Herbata imbirowa

Wiele badań wykazało, że imbir odgrywa ważną rolę w odchudzaniu. Pomoże nie tylko ogólnie stracić na wadze, ale także zapobiega odkładaniu się tłuszczu na brzuchu. Imbir będzie również dłużej sycił twoje ciało, abyś nie miała ochoty na przekąski.

Jest także silnym supresorem głównego wyzwalacza tłuszczu brzusznego – stresu. Chroniczny stres podnosi poziom kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za magazynowanie tłuszczu, zwłaszcza tłuszczu brzusznego.

Możesz przygotować tę herbatę po prostu używając torebek herbaty imbirowej lub pokrojonego korzenia imbiru i wrzącej wody. Zaleca się picie 2-4 szklanki dziennie.

4. Mango Lassi

Jest to kremowy i pyszny napój, który nie tylko pomoże ci pozbyć się tłuszczu z brzucha, ale również go powstrzyma. Nie zawiera cukru, zapewnia doskonałe wsparcie probiotyczne, ponieważ tworzy zdrowe bakterie w jelitach.

Według wielu badań, mango jest obciążone związkami chemicznymi, które niszczą tłuszcz, które są silnymi środkami przeciw otyłości.

Połącz 1 szklankę zwykłego greckiego jogurtu, 1 szklankę wody, 2 szklanki mrożonych kawałków mango i ¼ łyżeczki stewii. Wymieszaj tę kombinację, aż uzyskasz gładką pastę. Spożywaj trzy porcje dziennie.

5. Złote mleko

Złote mleko zmniejszy stan zapalny komórek tłuszczowych, zatrzyma dodatkowe magazynowanie tłuszczu, a tym samym usunie nadmiar tłuszczu z brzucha. Te komórki będące w stanie zapalnym są główną przyczyną przybierania na wadze.

Kurkumina, związek aktywny w kurkumie jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Kolejną ważną właściwością kurkumy jest to, że przekształca ona złe (białe) komórki tłuszczowe w metabolicznie aktywne dobre (brązowe) komórki tłuszczowe.

Mleko kokosowe zawiera trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT), które są raczej spalane jako paliwo do ciała, a nie jako tłuszcz. Jeśli połączysz kurkumę i czarny pieprz, znacznie zwiększysz moc kurkuminy.

Wymieszaj 2 szklanki mleka kokosowego, 1 łyżeczkę mielonego cynamonu, 1 łyżeczkę mielonej kurkumy, stewię dla smaku i odrobinę czarnego pieprzu.

Zobacz Też: