6 najczęstszych powodów, dla których nie możesz pozbyć się tłuszczu z brzucha

Pozbycie się tłuszczu z brzucha nie tylko poprawia wygląd, ale może również przynieść korzyści zdrowotne. Duża ilość tłuszczu w okolicy brzucha może prowadzić do poważnych chorób, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi czy choroby serca.

Niestety czasami nie jest tak łatwo się go pozbyć. Jeśli zrobiłeś wszystko, aby osiągnąć pożądany rezultat, ale tłuszcz na brzuchu nadal pozostaje, mogą istnieć ukryte przyczyny, o których nawet nie wiesz.

Dlatego postanowiliśmy pomóc Ci w walce z tłuszczem z brzucha. Oferujemy listę możliwych powodów, które uniemożliwiają Ci pozbycie się nadwagi.

1. Nie znasz rodzaju tkanki tłuszczowej na brzuchu

Jeśli stwierdzisz, że masz trudności z utratą tłuszczu z brzucha, jednym z powodów może być to, że wybrałeś niewłaściwą metodę odchudzania brzucha.

Istnieje kilka rodzajów otyłości brzusznej , które mają różne przyczyny i każdy z nich wymaga określonej diety i ćwiczeń. Dlatego ważne jest, aby określić typ brzucha i odpowiednio zaplanować utratę wagi.

2. Obsesja na punkcie wagi

Powinieneś porzucić nawyk ciągłego ważenia się i powstrzymać chęć wejścia na wagę za każdym razem, gdy ją zobaczysz. Obsesja na punkcie ważenia się może spowolnić proces odchudzania.

Oceń sam za każdym razem, gdy liczba pojawiająca się na skali różni się od oczekiwanego wyniku. To Cię demotywuje, wywiera na Ciebie presję, tworzy negatywne myśli i psuje Twój nastrój.

Sprawdź to ➡ ➡  Odwrócona deska zniszczy tłuszcz z brzucha i wzmocni Twój tułów

A to wszystko może doprowadzić Cię do momentu, w którym poddasz się i zaczniesz dużo jeść, żeby złagodzić nabyty stres. Dlatego lepiej ważyć się tylko raz w tygodniu i przyjmować uzyskane wyniki jako informację, a nie ocenę.

3. Stosujesz niewłaściwą dietę

Nasz organizm potrzebuje całej gamy pierwiastków, witamin, węglowodanów, a także tłuszczów. Kiedy nieświadomie wyeliminujesz w trakcie diety niektóre z tych korzystnych składników, wówczas taka dieta może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Trudno jest schudnąć, jedząc wyłącznie warzywa i owoce. I oczywiście także wtedy, gdy spożywasz żywność typu fast food oraz duże ilości cukru i soli.

Dlatego warto monitorować swoją dietę i zwracać uwagę na to, aby zawierała ona magnez, witaminy, zdrowe tłuszcze i inne pierwiastki.

4. Wykonujesz monotonne ćwiczenia

Trening to świetny sposób na utratę tkanki tłuszczowej. Ale ważne jest, aby nie zapominać, że ćwiczenia powinny być zróżnicowane. Każdy rodzaj ćwiczeń wpływa na organizm w określony sposób.

Dlatego nie powinieneś skupiać się wyłącznie na ćwiczeniach cardio i rozciąganiu. Dodaj treningi o wysokiej intensywności i trening siłowy, pływanie, a nawet sztuki walki.

Sprawdź to ➡ ➡  Ocet jabłkowy: nowo odkryte zastosowania, które musisz poznać

I nie myśl, że możesz ćwiczyć tylko na siłowni wyposażonej w sprzęt do ćwiczeń. Możesz ćwiczyć także w domu i na ulicy. Po prostu staraj się nie przesadzić. Wykonuj ćwiczenia w dobrej wierze, z pełną uwagą, ale nie wyrządzaj sobie krzywdy.

5. Zestresowanie

Stres jest szkodliwy dla całego organizmu, a zwłaszcza dla Twojej wagi. Wpływa na dietę oraz stan emocjonalny i fizyczny podczas ćwiczeń, a także na ich jakość.

Ponadto wysoki poziom hormonu stresu (kortyzolu) sprzyja tworzeniu się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z każdej okazji, aby zmniejszyć stres:

  • spróbuj więcej odpoczywać
  • nie pracuj więcej niż to konieczne
  • zająć się jakimś hobby
  • spędzać czas z przyjaciółmi

Kiedy czujesz się wypoczęty, masz większą motywację do utraty tłuszczu z brzucha.

6. Wysoki poziom androgenów

Ostatnią, ale jedną z najpoważniejszych przyczyn jest zespół policystycznych jajników (PCOS). Oznacza to wysoki poziom męskich hormonów w organizmie kobiety.

Wpływa niekorzystnie na wiele funkcji organizmu, prowadząc m.in. do zaburzeń miesiączkowania, problemów z ciążą i ryzyka cukrzycy. Ponadto PCOS wpływa również na przyrost masy ciała.

Aby sprawdzić poziom androgenów, możesz skonsultować się z lekarzem i wykonać analizę.


ZOBACZ TAKŻE