Błyskawiczna dieta bananowa to hit internetu. Jest słodka, a także wzmacnia serce i mózg

O pięknym ciele bez zbędnych kilogramów marzy niemal każdy, dlatego spróbuj hitu z Japonii i postaw na dietę bananową.

Banany to jeden z najpopularniejszych rodzajów owoców i zdecydowanie warto włączyć je do urozmaiconego menu. W Japonii podnieśli poziom wykorzystania tego owocu do skutecznej diety. Jak to dokładnie działa i czy naprawdę jest takie cudowne? Sprawdźmy!

Najważniejsze cechy bananów

Jak już powiedziano, banany są jednymi z najpopularniejszych owoców. Mają przyjemny słodki smak i są szybkim źródłem energii, a jednocześnie są świetną i wygodną przekąską w podróży.

Zawierają dużą ilość błonnika, który jest bardzo ważny dla dobrego trawienia i funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Jednocześnie są źródłem prebiotyków, które wspomagają rozwój pożytecznych bakterii w jelitach, a tym samym wzmacniają odporność i zdrowie mikrobiomu jelitowego.

Są też doskonałym źródłem potasu, który bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i pomaga zapobiegać rozwojowi chorób serca.

Banany odchudzają?

Choć dieta opiera się na spożywaniu bananów, to trzeba przyznać, że banany jako takie nie mają udowodnionego działania odchudzającego. Dlaczego więc to działa?

Podstawą diety jest spożywanie bananów rano zamiast jakiegokolwiek posiłku. Oznacza to, że nie zaczniesz dnia od klasycznego śniadania, ale od tego egzotycznego owocu.

Bananów możesz jeść tyle, ile chcesz, zaleca się popijać je wyłącznie letnią wodą. Pozostałe posiłki powinny odpowiadać zasadom zdrowego odżywiania, jednocześnie zaleca się spożywanie tylko połowy porcji.

Ponadto ostatni posiłek powinien mieć miejsce co najmniej na trzy godziny przed snem. Jednocześnie należy wyeliminować produkty mleczne.

Jak działa dieta?

Zastanawiasz się, jak działa dieta? W wyniku wykluczenia z jadłospisu niektórych pokarmów i spożycia owoców o poranku organizm wejdzie w deficyt kaloryczny, który zacznie spalać zapasy tłuszczu.

Stosuj przez krótki czas

Diety, podobnie jak inne, mają swoje zalety i wady. W ramach bardziej ograniczonego menu będziesz przyjmować mniej kalorii dziennie, a kilogramy spadną szybciej.

Z żywieniowego punktu widzenia wskazane jest stosowanie tej diety przez krótszy okres czasu, aby rozpocząć odchudzanie, a potem trzymać się zasad zdrowej i zbilansowanej diety, aby nie pozbawić się niezbędne makro i mikroelementy.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: