Strona głównaOdchudzanieĆwiczenia próżniowe pomogą Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha

Ćwiczenia próżniowe pomogą Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha

Podciśnienie to szczególne ćwiczenie, podczas którego dochodzi do izometrycznego skurczu mięśnia poprzecznego brzucha – jest to najgłębszy mięsień brzucha, który zdaniem lekarza Daniela Bubnisa ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia organizmu, a zwłaszcza na jego postawę.

Ale poza tym jest to także świetny i skuteczny sposób na  pozbycie się nagromadzonego tłuszczu z brzucha, który obecnie dokucza coraz większej liczbie osób.

Dodatkowo ćwiczenie jest bardzo łatwe do wykonania i nie potrzeba do niego żadnego innego sprzętu – wystarczy chwila czasu i chęć schudnięcia. 

Ćwiczenia próżniowe i ich wpływ na tłuszcz brzuszny

Specjalne ćwiczenie próżniowe należy wykonywać zawsze rano, na czczo (wskazane jest jednak wcześniejsze napicie się ciepłej wody), w pozycji stojącej lub pochylonej do przodu, z rękami opartymi na nogach powyżej kolan i ciałem prosty kąt.

Dodając do swojej codziennej diety aktywność fizyczną, skutecznie aktywujesz  perystaltykę jelit, która jest istotnym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie  – aż 95% serotoniny, zwanej także hormonem szczęścia, wydziela się w jelicie cienkim.

Jeśli jednak perystaltyka ulegnie spowolnieniu, na przykład na skutek siedzącego trybu życia lub niezdrowej diety, funkcja trawienna ulega pogorszeniu , a ludzie stają się toksyczni i często mogą cierpieć na problemy ze stolcem.

Z tego też powodu  zaczynają gromadzić się tłuszcz w okolicach brzucha i ud  , co objawia się cellulitem, cieniami pod oczami, wiotczeniem twarzy i innymi problemami estetycznymi.

Dlatego ważne jest utrzymanie dobrej flory jelitowej, dla której niezbędny jest odpowiedni ruch ciała, a zwłaszcza ćwiczenia próżniowe. 

Jak wykonać ćwiczenie 

Najpierw stań lub pochyl się do przodu, opierając ramiona na obszarze nad kolanami i utrzymując ciało pod kątem prostym.

Następnie przychodzi czas na wykonanie cyklu wdechów i wydechów, dwukrotnie – wydychając  ostatnie powietrze, należy „wciągnąć” brzuch, jak przy wykonywaniu próżni.

Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund (staraj się utrzymać ją tak długo, jak możesz, a z każdym dniem poczujesz, że jest coraz lepiej), następnie rozluźnij brzuch i oddychaj bardzo płynnie.

Jeśli ćwiczysz skłony do przodu i chcesz, aby wykonywał wdech, najpierw wstań powoli.

Podczas ćwiczenia ważne jest, aby skupić się na wciągniętej części brzucha i poczuć nacisk, jaki na nią wywierasz.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj co najmniej 3 serie każdego ranka – ale jeśli chcesz i masz czas, możesz wykonać 10. 

Z czasem możesz także wypróbować trudniejszą wersję tego wspaniałego ćwiczenia.

Ważne jest jednak, aby upewnić się, że możesz w pełni kontrolować mięśnie brzucha.

Kiedy więc wciągniesz brzuch, spróbuj kilka razy nadmuchać brzuch, trzymając powietrze, a następnie wciągnij go ponownie. Zapewnia to doskonały masaż narządów. 

Sok na dobrą perystaltykę

Chociaż trening próżniowy może pomóc w utracie wagi, ważne jest również, aby zwracać uwagę na swoją dietę.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, możesz przygotować ten sok odchudzający także codziennie rano przed śniadaniem, aby poprawić perystaltykę.

Do jego przygotowania potrzebne będą następujące składniki:

  • 400 mililitrów soku z marchwi
  • 30 mililitrów soku brokułowego
  • surowe ziemniaki 
  • sok z kapusty

Wystarczy dodać wszystkie składniki do blendera, a następnie je zmiksować. Mieszankę należy pić na czczo, najlepiej na pół godziny do godziny przed śniadaniem, aby skutecznie wspierać mikroflorę jelitową i poprawiać perystaltykę. 

Zobacz Też: