Strona głównaOdchudzanieDlaczego warto chodzić, a nie biegać? Najlepsza droga do utraty wagi.

Dlaczego warto chodzić, a nie biegać? Najlepsza droga do utraty wagi.

Bieganie jest postrzegane jako najlepsze narzędzie, rozwiązanie przyczyniające się do utraty wagi, jednak okazało się, że jest mniej korzystne dla pewnych części naszego ciała, takich jak kości, mięśnie itp.

Oto powody, dla których warto chodzić, a nie biegać.

[quads id=8]

Ogólne informacje:

[quads id=10]

Ćwiczenia cardio są skuteczne w spalaniu kalorii, ale oprócz spalania kalorii znajdujących się w tkance tłuszczowej, to także kalorie, które są przechowywane w mięśniach są spalane, a zatem masa mięśniowa maleje, co nie jest pożądane przy próbie uzyskania pięknych kształtów naszego ciała.

[quads id=9]

 • Nadmierne ćwiczenia cardio przyczyniają się do wytwarzania w naszym organizmie kortyzolu, hormonu stresu, który prowadzi do pragnienia pokarmów, w celu wyrównywania spalonych kalorii.
 • Nie od dziś wiadomo, że bieganie ma zły wpływ na kolana i stawy, zwłaszcza u osób z podwyższonym BMI (wskaźnik masy ciała)
 • [quads id=5]

  Dlaczego warto chodzić, a nie biegać:

  Chodzenie w przeciwieństwie do biegania może i przyczynia się do spalania mniejszej ilości kalorii, ale jest bardziej wyważone i dużo zdrowsze, ponieważ ilość kortyzolu wytwarzana przez nasz organizm jest znacznie mniejsza.

  [quads id=4]

 • Spacery nie przyczyniają się do pragnienia jedzenia, ponieważ jest to bardziej stabilne ćwiczenie cardio, a dodatkowo podczas spacerów nasz organizm wytwarza serotoninę i dopaminę, dwa hormony wpływające na motywację i szczęście.
 • Chód nie wywiera nacisku na stawy, w rzeczywistości przyczynia się do lepszego smarowania stawów, co z kolei zmniejsza osteoporozę.
 • [quads id=3]

  Zaleca się, aby codziennie spacerować co najmniej 30 do 60 minut.

  Przy odpowiedniej diecie, spacerach i innym rodzaju treningu oporowego 2-3 razy w tygodniu będziesz w lepszej formie niż codziennie biegając.

  Zobacz Też: