Strona głównaOdchudzanieDowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Dowiedz się jak codzienne jedzenie jabłek może pomóc Ci schudnąć

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie „ jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka”, ale to samo dotyczy utraty wagi. Ostatnie badania wykazały, że jabłka zawierają niestrawne związki, które pomagają w rozwoju dobrych bakterii jelitowych.

Ponieważ bakterie jelitowe są związane z odchudzaniem oznacza to, że jabłka są również ściśle związane z procesem odchudzania.

Przeprowadzone badanie

Naukowcy z University of Iowa przeprowadzili badanie w 2012 r., które wykazało, że suplementy kwasu ursolowego poprawiają proces spalania kalorii i zwiększają masę mięśniową.

Możesz się zastanawiać co to ma wspólnego z jabłkami, ale ten kwas jest skoncentrowany w skórce jabłka.

Według badań z 2008 roku uczestnikom, które dodały 3 małe jabłka do swojej codziennej diety udało się zrzucić nieco ponad 5 kilogramów w okresie 10 tygodni.

Wyniki bardzo się różniły od wyników uczestników z drugiej grupy, którzy nie dodali jabłek do swojej diety.

Jak to działa?


Duża ilość błonnika

Jednym z głównych powodów, dla których jabłka świetnie nadają się do redukcji nadwagi, jest błonnik obecny w dużych ilościach.Błonnik sprawia, że ​​czujesz się pełny przez długi czas i to jest główny powód, dla którego pomaga w procesie odchudzania.

Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik zapewni ci sytość bez dodawania dodatkowych kalorii do diety.

NIE PRZEGAP!  Pij to przed snem i obudź się z mniejsza wagą każdego dnia!

Przeciętne jabłko ma około czterech do pięciu gramów błonnika. Mówi się, że jabłko ze skórką zawiera więcej błonnika niż banan bez skórki.

NIE PRZEGAP!  Pij to przed snem i obudź się z mniejsza wagą każdego dnia!

Inne produkty bogate w błonnik to jagody, takie jak truskawki i maliny, fasola, szparagi , nasiona lnu, owies, brukselka itp.

Zalecana dzienna ilość błonnika dla dorosłych mężczyzn w wieku poniżej 50 lat wynosi około 38 gm. podczas gdy dla kobiet w tym samym wieku jest 25 gm.

Niski poziom kalorii

Ten owoc ma mało kalorii. Wysokokaloryczne słodycze można zastąpić jabłkami co pomoże zmniejszyć spożycie kalorii i przyspieszyć cały proces odchudzania.

Spożywanie owoców i warzyw zamiast słodyczy jest zawsze lepszym i zdrowszym pomysłem, a jeśli chodzi o utratę wagi jabłka są idealnym wyborem.Powiedzieli ci, że woda z cytryną jest dobra, ale tego ci nie powiedzieli

Wielu dietetyków i ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że picie wody cytrynowej przed śniadaniem jest bardzo korzystne dla zdrowia. Jest to najbardziej skuteczny sposób na...

Otyłość – poznaj 10 wiodących przyczyn przyrostu masy

Otyłość jest jednym z największych problemów zdrowotnych na świecie. Jest związany z kilkoma pokrewnymi schorzeniami, zwanymi zespołami metabolicznymi. Należą do nich wysokie ciśnienie krwi, podwyższony poziom...

Najlepsza herbata na odchudzanie i kompletny detoksykator dla ciała

Obfite w ważne minerały, takie jak żelazo, wapń, sód i fosfor, a także nienasycone kwasy organiczne, kwas linolowy i duża liczba białek i enzymów...

Dieta cytrynowa: schudnij 10 kg w ciągu 2 tygodni!

Cytryna jest bogata w kwas cytrynowy, który przyspiesza spalanie tłuszczu, przyspiesza metabolizm i hamuje apetyt. 
NIE PRZEGAP!  Zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, poprawia metabolizm i zmniejsza talię
Ponadto kwas cytrynowy stymuluje wydzielanie kwasu żołądkowego, co poprawia trawienie. Skórka...

Spróbowała tej herbaty: 7 dni później, jej talia była o 8 cm węższa!

Choć może to zabrzmi niewiarygodnie, ale najnowszy szał na odchudzanie to przepis na herbatę składający się tylko z trzech składników.  Zabieg ten okazał się niezwykle...

Ugotuj 2 składniki, pij codziennie i schudnij 5 kg w 7 dni

Utrata wagi nigdy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli w zimie zgromadziłeś sporo kilogramów. Zwykle wymaga rygorystycznej diety i długich godzin na siłowni, dużo cierpliwości...