Jedz to, a pozbędziesz się zaparć i nadmiaru kilogramów

Zaparcia to częste problemy zdrowotne spowodowane różnymi czynnikami, w tym wiekiem, niewłaściwą dietą, brakiem aktywności fizycznej, awitaminozą, niewystarczającym spożyciem wody, brakiem błonnika itp. 

Co więcej, zaparcia mogą również wystąpić w wyniku innego stanu zdrowia i w tym przypadku należy pilnie skonsultować się z lekarzem.

Statystyki wykazały, że co 10-ty człowiek cierpi na nieregularne wypróżnienia i ten naturalny środek może być skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Eksperci medyczni w Quebecu odkryli ten cudowny dżem, który może skutecznie leczyć zaparcia. Ten naturalny środek przeczyszczający wyleczył szereg poważnych zaparć.

Najlepszy naturalny środek przeczyszczający

Składniki:

150 g daktyli (1 szklanka)

150 g suszonych śliwek (1 szklanka)

5 kubków gotowanej wody (mniej, jeśli chcesz, aby dżem był gęstszy)

Instrukcje:

Pokrój daktyle i śliwki na małe kawałki, a następnie dodaj do wrzącej wody. Gotuj, aż mieszanina stanie się gęsta. Przepis zapewnia 20 porcji (1 łyżka stołowa). Może być spożywany przez wszystkich, niezależnie od wieku. Możesz go zjeść na śniadanie. Na przykład możesz dodać go do kubka jogurtu, połączyć z płatkami zbożowymi lub czymkolwiek chcesz.

Suszone śliwki są doskonałym źródłem błonnika. Ponadto są one bogate w sorbitol, który ma zdolność rozluźniania stolca, łagodząc zaparcia w ciągu zaledwie kilku godzin.

Można również wrzucić kilka suszonych śliwek do szklanki wody i pozostawić na noc. Spożyj je następnego dnia rano.