Idealne uda, płaski brzuch i nowe ciało: 5 ćwiczeń na przemianę ciała

Idealne uda i płaski brzuch nie biorą się znikąd. Nie bój się włożyć pracy, ciężka praca jest tego warta. Będziesz mieć zupełnie nowe ciało i poczujesz się znacznie lepiej.

Nie da się osiągnąć idealnej sylwetki bez determinacji, motywacji i silnej woli. Wiedz, że najtrudniej jest zacząć, potem już prawie samo przejdzie . Ale pewnie domyślasz się, że to nie zadziała bez rutyny i ćwiczeń. Ale kiedy już zaczniesz i ćwiczenia staną się rutyną, zaczniesz nawet to lubić.

Wskazówki na początek

Po pierwsze, okiełznaj swoją dietę. Dostosuj go do zdrowej formy i rozsądnego zapotrzebowania kalorycznego, ładnie dopasowanego do Ciebie. Wybierz odpowiednie ćwiczenie. Zdecydowanie nie zaczynaj od czegoś skomplikowanego , najpierw trzeba będzie zacząć powoli od kilku ćwiczeń. Pracuj nad poprawą ich wykonania. A jeśli nie wiesz od czego zacząć, te 5 ćwiczeń jest idealnych dla początkujących.

1. Ćwiczenie „Deska”.

W języku angielskim nazywa się to „Plank”. Jest to ćwiczenie statyczne, co oznacza, że ​​zajmujesz odpowiednią pozycję i pozostajesz w niej bez dalszych ruchów przez określony czas. Sztuczka polega na tym , aby zachować swoje ciało . Jak to zrobić? Połóż się twarzą do ziemi. Zegnij loki pod kątem prostym i oprzyj się o nie. Stań na palcach, wciągnij mięśnie brzucha i utrzymuj ciało prosto od stóp do głów.

2. Klasyczne pompki

Klasyczne pompki są męczące, ale bardzo skuteczne. Rozpoczyna się na rękach i kolanach z rękami pod barkami. Następnie przyjmiesz pozycję „Deska” z poprzedniego ćwiczenia, z tą różnicą, że tym razem będziesz trzymał się wyciągniętych ramion. Zegnij łokcie, aby opuścić ciało i ponownie podnieś się.

3. Przysiady – kolejny klasyk

Być może najbardziej znanym i podstawowym ćwiczeniem są przysiady. Zacznij stać z obiema stopami rozstawionymi mniej więcej na szerokość barków. Zegnij kolana, opuść się, aż uda będą równoległe do podłogi . Przenieś ciężar ciała na tył stóp. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. W najwyższym punkcie ruchu napnij mięśnie pośladkowe, aby ćwiczenie było bardziej efektywne.

4. Pół pies, pół ptak

To statyczne ćwiczenie wzmacnia mięśnie, jednocześnie ćwicząc równowagę. Zacznij na czworakach – na rękach i kolanach. Teraz jednocześnie wyprostuj jedną nogę i jedno ramię tak, aby wyprostowane kończyny znajdowały się po przeciwnej stronie (tj. lewa noga i prawa ręka i odwrotnie). Utrzymaj pozycję. Wróć na czworaki i naprzemiennie kończyny.

5. Mostek pośladkowy

Połóż się na plecach i ugnij kolana. Stopy stoją stabilnie na podłodze, tak aby były rozstawione nieco szerzej niż na szerokość bioder. Użyj ciężarka, hantli lub innego przedmiotu i umieść go na biodrach. Teraz unieś biodra z ziemi, używając mięśni pośladków, mięśni brzucha i ud. (Na początek możesz iść bez ciężarków.) Następnie wróć do pozycji wyjściowej, ale nie pozwól, aby biodra całkowicie dotykały ziemi. Wykonaj 15 powtórzeń.