Istnieje optymalna pora dnia na jedzenie, aby organizm mógł schudnąć

Aby skutecznie walczyć z nadwagą, musisz dostosować swój styl życia. Nie rozpoczynaj go nagle, z dnia na dzień, ale stopniowo. Wiąże się to z istotnymi zmianami w życiu codziennym.

Utrata wagi nie rozwiąże natychmiast Twoich problemów zdrowotnych. Jeżeli jednak Twój lekarz zalecił Ci bezpośrednio utratę zbędnych kilogramów, powinnaś udać się do siebie i coś z tym zrobić . Dietetyk Katherine Marengo widzi najważniejsze punkty skutecznego odchudzania: kontrolowanie głodu, przejście na zdrową dietę bez rafinowanych cukrów i odpowiednią aktywność fizyczną.

Jak sobie poradzić z głodem

Podczas odchudzania zdecydowanie nie głodź się, bo w ten sposób tylko sobie zaszkodzisz. Zmniejsz porcje i wybieraj pokarmy, które wspierają i przyspieszają metabolizm. Aby zminimalizować uczucie głodu, jedz o wcześniejszych godzinach . Jedz powoli. Włącz do swojej diety dużo produktów pełnoziarnistych, nie bój się też nasion. I nie zapomnij pić dużej ilości płynów.

Na pewno nie rafinowany cukier

Ograniczenie cukrów rafinowanych może w dłuższej perspektywie zmniejszyć apetyt na żywność, zwłaszcza niezdrową. Cukry proste zastąp cukrami złożonymi , takimi jak wspomniane już produkty pełnoziarniste. Stosy cukru, które zjadasz, podnoszą poziom insuliny i zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę. Organizm nie zużywa takiej dawki cukru, dlatego magazynuje go w organizmie, a na świecie dodawane są dodatkowe kilogramy. A raczej na ciele.

Sprawdź to ➡ ➡  3 domowe ćwiczenia wzmacniające kręgosłup i odmładzające całe ciało

Pokarmy, które pomogą Ci schudnąć

Konieczne jest włączenie do diety wystarczającej ilości zdrowych białek. Znajdziesz je w soczewicy, fasoli, wołowinie i kurczaku oraz w rybach – takich jak łosoś, pstrąg i sardynki. Zdecydowanie nie unikaj też jajek, tofu czy komosy ryżowej. Preferuj zdrowe tłuszcze , nie eliminuj ich całkowicie z diety, organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania. A czego nie może zabraknąć? Zdecydowanie warzywa. Brokuły, kalafior, szpinak, pomidory, kapusta, kapusta i papryka dostarczają najwięcej błonnika i wspomagają metabolizm.

Nie jest to możliwe bez aktywności fizycznej

Powinieneś ćwiczyć lub ćwiczyć , nawet jeśli nie chcesz schudnąć. Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zdrowia. Spróbuj chodzić, biegać, biegać, pływać lub jeździć na rowerze. Podnoszenie ciężarów pomoże Ci schudnąć . Spalisz kalorie, a ten wysiłek zapobiegnie spowolnieniu metabolizmu. Jeśli podnoszenie ciężarów nie jest dla Ciebie niemożliwe, spróbuj zaplanować trening siłowy trzy do czterech razy w tygodniu.


ZOBACZ TAKŻE