Jak leczyć bóle pleców, kolan i nóg: Pomocna może być piłka tenisowa

Ból kolan jest problematyczny, ponieważ kolana, obok bioder, są największymi stawami w ciele. Często towarzyszy im ból pleców i nóg. Aby uzyskać ulgę, wystarczy kilka trików.

Każdy ból w ciele powoduje dyskomfort. Jednak wiele osób codziennie zmaga się z przewlekłym bólem. Do najczęstszych zalicza się ból pleców, ból nóg i ból kolan.

Jednak to właśnie te obszary w ogromnym stopniu wpływają na codzienne funkcjonowanie . Jednocześnie tylko kilka prostych sztuczek może złagodzić te nieprzyjemne zmartwienia.

Doktor Peggy Pletcher, MS, RD, LD, CDE, twierdzi, że pomocne będzie chodzenie na palcach, ćwiczenia z piłką i wybór odpowiednich butów.

Chodzenie na palcach i ćwiczenia z piłką pomogą złagodzić ból

Najłatwiejszą ulgą w bólu kolan, pleców i nóg jest fizjoterapia. Chodzenie na palcach to jedna z najbardziej zalecanych wskazówek. Aby uzyskać poprawę, wystarczy stać na palcach, ale idealnie jest chodzić energicznie na palcach przez 5 do 15 minut dziennie.

Bardzo odpowiednim ćwiczeniem jest także masaż nóg piłką . Piłka powinna być mniej więcej wielkości piłki tenisowej, ale można również użyć innych twardszych piłek o podobnym rozmiarze. Po prostu usiądź na krześle i rzuć piłkę na podłogę. Masuje całą stopę od palców po piętę.

Wypróbuj ruchy okrężne i ćwiczenia z pasami

Ćwiczenia wykorzystujące ruchy okrężne można wykonywać w pozycji siedzącej lub stojącej.

Sprawdź to ➡ ➡  Odwrócona deska zniszczy tłuszcz z brzucha i wzmocni Twój tułów

Po prostu rozluźnij jedną nogę i zakreśl ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara i powtórz to ćwiczenie co najmniej 10 razy. Następnie zamieniasz nogi i ponownie wykonujesz kółko po obu stronach. Można także spróbować ćwiczeń z wykorzystaniem pasa.

Owija się wokół łóżka lub stołka. Następnie siadasz na podłodze i kładziesz jedną nogę pod drugą. Ugnij lekko kolana i spróbuj chwycić pas górną częścią nóg. Naciągając pas, zegnij nogę z powrotem w kierunku głowy. Powtórz to ćwiczenie 10 razy każdą nogą.

Ćwiczenia z palcami i uniesionymi piętami

Weź krzesło i przejdź za nim, aby chwycić się uchwytu krzesła. Będzie wspierać Twoją równowagę. Zegnij jedną nogę w kolanie. Następnie odklej piętę od stopy, na której stoisz, aby stanąć na palcach.

Wytrzymaj chwilę i powoli opuść piętę z powrotem na ziemię. Powtórz step-up na każdej nodze co najmniej 10 razy. Ćwiczenia palcami również łagodzą ból. Można je poluzować i dokręcić lub wykorzystać np. ręcznik podnoszony z podłogi. Powtórz 10 razy każdą nogą.

Nie zapomnij o odpowiednim obuwiu

Wszystkie powyższe porady powinny złagodzić Twój ból. Ale ważne jest również, aby nie zapomnieć o odpowiednim obuwiu. Nie zaleca się noszenia butów na wysokim obcasie , gdyż mogą one przyczynić się do zwyrodnienia stawu kolanowego.

Sprawdź to ➡ ➡  Nasiona chia i kurkuma. Cudowna kombinacja na odchudzanie dla kobiet po 40-tce

Jednak nawet całkowicie płaskie buty, które nie zapewniają wsparcia stopy, nie są odpowiednim wyborem.

Kolejną ważną kwestią jest szczelność buta. Krótko mówiąc, właściwy wybór obuwia ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu bólów nóg, kolan i pleców . Odpowiednie jest również stosowanie wkładek ortopedycznych.


ZOBACZ TAKŻE