Koniec z bólem nerwu kulszowego, ulgę przyniosą ćwiczenia z piłką tenisową

Ból nerwu kulszowego to częsty problem, który dotyka obecnie coraz więcej osób. Jednak coś tak prostego jak piłka tenisowa może przynieść ulgę.

Duża część światowej populacji cierpi obecnie na bóle stawów i mięśni różnych części ciała, zwłaszcza nerwu kulszowego.

Zdaniem dr Peggy Pletcher do problemów może przyczynić się wiele czynników, takich jak siedzący tryb życia, niezdrowa dieta i brak ruchu.

Jeśli i Ty się z nimi zmagasz, możesz sięgnąć po piłeczkę tenisową, która skutecznie pomoże Ci zredukować napięcie w tej okolicy i przyniesie szybką ulgę.

1) Ból nerwu kulszowego

Piłka tenisowa okazała się szczególnie skuteczna w przypadku bólu nerwu kulszowego. Jeśli również borykasz się z tym problemem, po prostu połóż się na plecach i umieść ją pod mięśniami lędźwiowymi.

Następnie poruszaj nią z boku na bok, w górę, w dół i oddychaj głęboko przez kilka minut – aby metoda była jak najbardziej efektywna, rób to przez 5 minut.

Należy jednak pamiętać, że czynniki takie jak siedząca praca i brak ruchu mogą powodować ból. Dlatego skup się również na regularnym rozciąganiu i sporcie.

2) Ból barku

Ból barku to kolejny częsty problem, który dotyka wiele osób wykonujących siedzącą pracę oraz spędzających długie godziny przed komputerem.

Sprawdź to ➡ ➡  Schudła 10 kg w ciągu miesiąca pijąc ten wspaniały napój

Jednak może również wystąpić w wyniku podnoszenia ciężkich przedmiotów lub np. po odśnieżaniu.

Jeśli Ty też się z tym zmagasz, po prostu ponownie połóż się na ziemi i między łopatkami umieść piłeczkę tenisową.

Następnie zacznij przesuwać ją od lewej do prawej przez około 5 minut. Możesz także spróbować poruszyć ramionami i zastosować większy nacisk tam, gdzie najbardziej boli.

3) Obciążenie klatki piersiowej

Skurcze i ucisk w klatce piersiowej mogą łatwo doprowadzić do trudności w oddychaniu i problemów z układem nerwowym.

Jeśli problem dotyczy również Ciebie, połóż się na brzuchu i umieść piłkę tenisową pod obojczykiem, starając się głęboko oddychać.

Następnie zacznij przesuwać ją z boku na bok, w górę i w dół, starając się wywierać największy nacisk na obszar, w którym odczuwasz największy ból.

W ramach profilaktyki możesz przećwiczyć kilka zaleceń, takich jak utrzymywanie ciała prosto podczas siedzenia i odwiedzanie centrów masażu.

4) Ból w dłoniach, palcach

Jeśli czujesz ból i napięcie w łokciach lub palcach i dłoniach, połóż dłoń na piłce tenisowej i zacznij naciskać ją drugą ręką – następnie dociśnij piłkę i przytrzymaj ją mocno przez minutę, starając się włożyć pełny ciężar ciała na niej.

Sprawdź to ➡ ➡  Poznaj najszybszą drogę do zwalczenia otyłości

Następnie poruszaj piłką w górę i w dół przez trzy minuty. Innym skutecznym sposobem zapobiegania temu problemowi jest rozciąganie dłoni, najlepiej rano i w dowolnym momencie w ciągu dnia pracy (zwłaszcza jeśli intensywnie używasz palców).

5) Sztywny kark

Po długim dniu w biurze, pracy przy komputerze lub pisaniu na klawiaturze mięśnie karku również potrzebują rozciągnięcia.

W takim przypadku po prostu ponownie połóż się na podłodze i umieść dwie piłki tenisowe pod podstawą czaszki.

Następnie zacznij jeździć na nich głową w górę i w dół, z boku na bok przez jedną minutę. Powinieneś poczuć ulgę niemal natychmiast.

Jakie znasz inne ćwiczenia z piłką tenisową?


ZOBACZ TAKŻE