Możesz stracić do 10 procent masy ciała, wprowadzając tę ​​prostą zmianę w swoim planie diety

odchudzanie

Kiedy próbujesz schudnąć niewiele jest rzeczy tak frustrujących, jak patrzenie na wagę tydzień po tygodniu i obserwacja wskazówki, która ciągle jest w tym samym miejscu.

Niby jesz wszystkie właściwe produkty, regularnie ćwiczysz i masz wystarczająco dużo snu, a waga jak nie spada tak nie spada.

Zanim zaczniesz tracić nadzieję, mamy dobre wieści: obiecujące badania pokazują, że naprzemienne stosowanie kilku skutecznych diet może w rzeczywistości prowadzić do większej utraty wagi niż trzymanie się jednego planu z biegiem czasu.

niedawno opublikowanym badaniu dla Nutrition, naukowcy testowali skuteczność trzech popularnych strategii dietetycznych, aby zobaczyć czy doprowadziły one do większej utraty wagi osobn lub gdy były stosowane razem.

W badaniu wzięło udział 227 uczestników, z których każdy został poinstruowany, aby początkowo stosować jedną z trzech metod diety: dieta ograniczająca kalorie, schemat przerywanego postu i dieta niskowęglowodanowa/wysokotłuszczowa.

W ciągu dwóch lat 154 z tych osób przeszło na inną dietę niż ta, od której zaczynali, a następnie później przeszli na trzecią. Na przykład ktoś, kto zaczął od przerywanego postu, wkrótce przeszedł na dietę ograniczającą kalorie, a skończył na diecie niskowęglowodanowe/ wysokotłuszczowej.

Po eksperymencie naukowcy odkryli, że ludzie, którzy stosowali tę metodę naprzemiennej diety z biegiem czasu, tracili średnio 10 procent swojej masy ciała w porównaniu do średnio 5% utraconych przez tych, którzy przez cały czas trzymali się jednej strategii żywieniowej.

Co więcej, dr Christensen zwróciła uwagę, że możliwość zmiany rutyny odchudzania nie tylko ponownie angażuje twój metabolizm, nie pozwala ci też się nudzić kiedy spożywasz ciągle te same potrawy.

To ulga wiedzieć, że masz opcje! Pamiętaj tylko, aby porozmawiać z lekarzem przed, w trakcie i po każdym schemacie odchudzania, aby wybrać plan, który jest najlepszy dla Twojego zdrowia i monitorować wszelkie skutki uboczne.