Strona głównaOdchudzaniePiłka tenisowa łagodzi napięcie szyi i ból pleców

Piłka tenisowa łagodzi napięcie szyi i ból pleców

Zdaniem lekarki Peggy Pletcher , aby  raz na zawsze pozbyć się problemu  , w ciągu kilku sekund można spróbować ćwiczeń ze zwykłą piłką tenisową.

Jeśli wywrzesz na niego odpowiedni nacisk mięśniami, rozładujesz napięcie i niezbędne nerwy, które powodują ten nieprzyjemny ból. 

1) Napięcie w gardle

Napięcie szyi jest bardzo powszechne u osób, które spędzają długie godziny w biurze lub u tych, które z jakiegokolwiek powodu spędzają dużo czasu przed komputerem.

Aby łatwo i szybko pozbyć się problemu,  możesz położyć się na plecach na podłodze i umieścić 2 piłki tenisowe pod podstawą czaszki.

Następnie przesuń głowę tak, aby kulki dobrze osiadły na karku i wywierały na nią mniejszy nacisk.

Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, następnie delikatnie obróć głowę w jedną stronę, ostrożnie wyprostuj się i kontynuuj obracanie głowy w drugą stronę. 

2) Ból pleców

Czy wiesz, że ból pleców może być również spowodowany noszeniem niewłaściwych butów, siedzeniem w niewłaściwej pozycji lub siedzeniem nieprawidłowo?

Jeśli więc i Ty zmagasz się z tym problemem, warto zacząć od tych czynników,  a następnie przejść do tego skutecznego ćwiczenia z piłką tenisową  – po prostu ponownie połóż się na plecach i umieść ją pod dolną częścią kręgosłupa.

Następnie przenieś na niego ciężar ciała i zacznij poruszać się w prawo, w lewo, a następnie do tyłu i do przodu. Ważne jest, aby podczas tego ćwiczenia nie odczuwać zbyt dużego bólu . 

3) Problemy z barkami 

To ćwiczenie pomoże Ci rozluźnić mięśnie górnej części pleców i złagodzić ból, który często jest spowodowany nieprawidłową postawą lub noszeniem ciężkich przedmiotów.

Po prostu połóż się ponownie na plecach i umieść piłkę tenisową tuż pod obszarem ramion. Następnie zacznij  poruszać ramionami, tak aby piłka zaczęła toczyć się z boku na bok, najlepiej od środka pleców na zewnątrz.

Tak wykonany ruch pomoże Ci skutecznie rozładować nieprzyjemne napięcie już w kilka sekund. 

4) Ból dolnej części pleców

Ten rodzaj bólu odczuwają głównie kobiety podczas miesiączki. Aby jednak skutecznie się go pozbyć, wystarczy wykonać odpowiedni ruch na piłce tenisowej, a już po kilku sekundach poczujesz ulgę.

To naprawdę bardzo proste –  ponownie połóż się wygodnie na plecach, ugnij kolana i oprzyj stopy mocno na podłodze. Następnie umieść piłkę tenisową w dolnej części pleców i zacznij delikatnie nią poruszać.

Na koniec unieś biodra jeszcze kilka razy w górę, a następnie opuść je, aby jeszcze bardziej rozluźnić tę okolicę i skuteczniej pozbyć się bólu.

5) Napięcie w klatce piersiowej 

Wszystkie czynności, które wykonujesz zbyt długo w ciągu dnia, łącznie z gotowaniem czy siedzeniem przy komputerze, mogą powodować bardzo silne napięcie w klatce piersiowej.

Nigdy jednak nie należy lekceważyć tego problemu, gdyż może on  skutkować problemami z oddychaniem czy nawet problemami z układem nerwowym.

Na szczęście i w tym przypadku pomoże Ci zwykła piłka tenisowa – stań twarzą do ściany, połóż ją w miejscu pomiędzy obojczykiem a ramieniem, następnie weź głęboki oddech i zacznij pchać piłkę przez minutę. Potem możesz jeszcze przez jakiś czas toczyć. 

Zobacz Też: