Strona głównaOdchudzanieĆwiczenia skuteczniejsze niż przysiady na płaski brzuch w zaciszu własnego domu

Ćwiczenia skuteczniejsze niż przysiady na płaski brzuch w zaciszu własnego domu

Osiągnięcie płaskiego brzucha nie musi być trudne. Przysiady nie są ćwiczeniami, które pozwolą Ci na szybką zmianę. Są niewygodne i mało skuteczne. Profesjonalny trener Daniel Bubnis oprócz ćwiczeń zaleca dostosowanie diety.

Powinieneś skupić się na produktach niskokalorycznych i niskotłuszczowych. Ćwiczenia, które będziesz wykonywać regularnie, powinny skutecznie spalać tłuszcz i budować mięśnie.

Które to są? Daniel wybrał 5 ćwiczeń, które jego zdaniem są skuteczniejsze niż klasyczne przysiady.

Nożyczki nad ziemią

Połóż się na ziemi. Dla większego komfortu zabierz pod siebie matę do ćwiczeń. Złącz obie ręce za tyłem głowy. Wciągnij brzuch i lekko unieś górną część ciała. Unieś nogi nieco nad ziemię, jedną wyżej od drugiej.

Teraz machaj nogami, jakby były nożyczkami. Jednocześnie zmieniaj pozycje nóg, tak aby obie naprzemiennie znajdowały się w wyższych i niższych pozycjach. Wykonuj ćwiczenie przez co najmniej 20 sekund.

Podnoszenie nóg

Powtórzysz to ćwiczenie leżąc na ziemi. Podnieś obie nogi lekko nad ziemię, tak aby były równoległe do podłogi. Trzymaj je przy sobie. Aby to zrobić, podnieś głowę i górną część ciała . Połóż się na ziemi. Podnieś się w ten sposób ponownie, przytrzymaj przez chwilę i ponownie połóż się. Wykonaj dziesięć do piętnastu ćwiczeń.

Podnoszenie bioder

Teraz połóż się na boku. Oprzyj się na przedramionach, złącz stopy. Trzymaj ciało prosto w jednej linii. Drugą rękę połóż na stronie, na której nie leżysz . Teraz podnieś biodro z ziemi, tak aby nie dotykało ziemi. Pozostań w tej pozycji przez chwilę, a następnie powoli opuść się na ziemię. Powtórz piętnaście razy.

Siedzenie i leżenie na bokach

Pochylone są lepsze niż proste przysiady. Jak to zrobić? Połóż się na ziemi, ugnij kolana. Skrzyżuj ręce za głową. Zamiast podciągać się na kolana, zawsze unoś się na bok. Wykonaj trzydzieści przysiadów w lewo i trzydzieści przysiadów w prawo.

Trzymanie nóg

Powtórz ćwiczenie leżąc na podłodze. Trzymaj ręce przy sobie. Wyprostuj nogi , trzymaj je razem i unieś nad ziemię. Trzymaj je prosto i nad ziemią. Spróbuj wytrzymać co najmniej dwie sekundy. Zrelaksuj się i połóż stopy na ziemi. Powtórz piętnaście razy.

Zobacz Też: