Po tym jak schudłam, znajomi zaczęli przychodzić do mnie i pytać o mój przepis

Wszyscy pytali ją o przepis, gdy widzieli, jak szybko znikają moje dodatkowe kilogramy. Cudowny napój z imbirem i cytryną w kilka dni zmieni Twoje ciało nie do poznania.

Przepis zapisałam sobie dawno temu w jakiejś gazecie i regularnie z niego korzystam.

Korzyści z imbirowego napoju cytrynowego

Napój cytrynowo-imbirowy odświeża i wyszczupla talię. Pij przez 7 dni, następnie zrób 7-dniową przerwę i powtarzaj w kółko.

Jest bardzo smaczny, więc można go pić codziennie, ale ponieważ zawiera składniki pobudzające, zaleca się robienie przerw między jego przyjmowaniem.

Sok ma znaczące właściwości moczopędne, więc spodziewaj się częstszych wizyt w łazience niż zwykle w ciągu dnia, gdy oczyszczasz drogi moczowe.

Twój metabolizm również przyspieszy, więc dobrze byłoby wybrać się na spacer w ciągu dnia lub zaangażować się w aktywność fizyczną, która sprawi, że będziesz się pocić.

Ponieważ będziesz wydalać dużo płynów ze swojego organizmu, powinieneś nawadniać się trochę bardziej niż jesteś do tego przyzwyczajony.

Staraj się również nie dodawać zbyt dużo soli do jedzenia, ponieważ sól zatrzymuje płyny w organizmie i zatrzymuje proces oczyszczania.

Przepis na napój imbirowo-cytrynowy

Składniki:

  • sok z 1 cytryny
  • 2 ogórki (4 jeśli są małe)
  • świeży korzeń imbiru o wielkości około 3 cm
  • 10 liście świeżej mięty
  • 250 ml wody

Przygotowanie:

Jeśli ogórki są ekologiczne, nie obieraj ich ze skórki, tylko odetnij końcówki. W przeciwnym razie obierz je i pokrój w krążki.

Obierz imbir, a następnie pokrój go na małe kawałki. Zmiksuj składniki w blenderze, dodaj listki mięty, świeżo wyciśnięty sok z cytryny i odrobinę wody.

Mieszać stopniowo dodając wodę do uzyskania jednorodnej masy. Odcedź i przechowuj w szklanej butelce. Pij 1-2 szklanki dziennie, zapas przechowuj w lodówce do momentu spożycia. Zawsze pij na pusty żołądek.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: