Podwójny podbródek i luźna skóra na twarzy – sprawdź jak się tego łatwo pozbyć

Kiedy pod brodą gromadzi się warstwa tłuszczu w wyniku przyrostu masy ciała, mówimy o drugim podbródku. Ale czasami nawet szczupli ludzie mają to.

W takim przypadku jest to zwykle luźna skóra, która może być spowodowana genetyką lub starzeniem się, mówi dietetyk dr Jared Meacham.

Można spróbować wyeliminować podwójny podbródek odpowiednio dobranym masażem lub ćwiczeniem. Ale wynik może nie być stuprocentowy.

Nie oczekuj wielkich cudów

U osób starszych przyczyną podbródka jest luźna skóra, u osób z nadwagą – tłuszcz. Jeśli chcesz pozbyć się brody, musisz konsekwentnie zacząć pracować nad sobą i redukować wagę.

Można to osiągnąć poprzez dostosowanie diety na korzyść deficytu kalorycznego. Nie każdy jednak jest cierpliwy i nie chce ograniczać jedzenia.

W takiej sytuacji należy oddać się w ręce chirurga plastycznego i usunąć brodę.

Nie płacisz nic, aby spróbować

Poprawę elastyczności skóry można uzyskać za pomocą masaży – na przykład z użyciem oliwy i oleju rycynowego, które są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Pomagają one w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry. Możesz też wypróbować maskę z awokado i winogron , którą zostawiasz na jakiś czas. Po jego zastosowaniu skóra powinna być gładsza.

Skórę można także wzmocnić mieszanką mleka, płatków owsianych i olejku z dzikiej róży, którą wciera się w skórę, pozostawia na chwilę, a następnie spłukuje.

Pij dużo wody i soków owocowych

Przestrzeganie zasad picia oczyszcza organizm z toksyn. Przełoży się to na lepszą kondycję skóry, która będzie zdrowsza, bardziej elastyczna i mniej pomarszczona.

To samo zrobi z nią, gdy będziesz pić soki owocowe i jeść owoce. Są bogate w antyoksydanty, beta-karoten i witaminy poprawiające kondycję skóry.

Należy jednak zwracać uwagę na zawartość fruktozy i nie przesadzać ze spożywaniem słodkich soków i owoców, aby efekt nie przyniósł odwrotnego do zamierzonego celu.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: