Strona głównaOdchudzaniePopraw trawienie poprzez unikanie tych 3 nawyków podczas posiłku

Popraw trawienie poprzez unikanie tych 3 nawyków podczas posiłku

Czy słyszałeś kiedyś o drzemce? To uczucie senności i zmęczenia zaraz po zjedzeniu dużego, ciężkiego posiłku i po prostu chcesz się położyć i przespać się przez chwilę. Ludzie, którzy mają tendencję do przejadania się i regularnie jedzą posiłki wysokokaloryczne często odczuwają to uczucie. 

Jeśli jednak jesz zdrowo i z umiarem, a po jedzeniu nadal czujesz się ospały i wzdęty, prawdopodobnie powinieneś dokonać pewnych zmian w swoich nawykach żywieniowych.

Zrobiliśmy listę trzech nawyków żywieniowych, które powinieneś wyeliminować z dnia codziennego, jeśli chcesz poczuć się w pełni energii po posiłku:

Picie zimnej wody podczas jedzenia jest bardzo złym nawykiem! 

Zwęża naczynia krwionośne, spowalnia trawienie i zapobiega wchłanianiu składników odżywczych. Może to spowodować, że tłuszcz, który spożywasz będzie trudniejszy do strawienia przez zamrożenie go.

Pijąc lodowatą wodę obniżasz temperaturę ciała i skupiasz energię swojego ciała na regulowaniu tego zamiast trawienia. Jeśli chcesz wzmocnić swój metabolizm i stymulować trawienie musisz pić ciepłą wodę z cytryną lub filiżankę zielonej herbaty, a co najważniejsze pić ją powoli.

Połączenie skrobi i białka jest szkodliwe dla trawienia! 

Mięso i ziemniaki, hamburgery i frytki oraz podobne kombinacje, które jemy regularnie mogą powodować zgagę i kwaśny refluks, ponieważ białka potrzebują więcej czasu na trawienie, podczas gdy skrobia nie tak bardzo. Kiedy jesz je w tym samym czasie mieszają się w żołądku, a skrobia pozostaje tam przez wiele godzin, aż białka się strawią.

W tym procesie skrobia fermentuje uwalniając gazy i powodując odbijanie się i wzdęcia. Musisz pamiętać, aby nie łączyć tych dwóch składników, ale jeść je oddzielnie. Połącz skrobie z warzywami będzie łatwiejsza do strawienia i nie spowoduje problemów trawiennych.

Picie za dużej ilości wody! 

Jest coś takiego jak picie zbyt dużej ilości wody. Wszyscy wiemy, że woda jest dobra dla naszego zdrowia, ale podobnie jak wszystko inne należy ją spożywać z umiarem. Jeśli przesadzisz może to doprowadzić do rozdęcia i spowodować problemy z trawieniem. Dlaczego tak jest?

Ponieważ żołądek wydziela kwas solny, kiedy jemy, aby mógł strawić pokarm, a gdy pijemy za dużo wody rozcieńczamy ten bardzo potrzebny kwas, a to sprawia, że powstają problemy trawienne. Dlatego wszyscy lekarze i dietetycy zalecają, aby nie pić wody przynajmniej przez godzinę przed i po posiłku.

Zobacz Też: