Popraw trawienie poprzez unikanie tych 3 nawyków podczas posiłku

Czy słyszałeś kiedyś o drzemce? To uczucie senności i zmęczenia zaraz po zjedzeniu dużego, ciężkiego posiłku i po prostu chcesz się położyć i przespać się przez chwilę. Ludzie, którzy mają tendencję do przejadania się i regularnie jedzą posiłki wysokokaloryczne często odczuwają to uczucie. 

Jeśli jednak jesz zdrowo i z umiarem, a po jedzeniu nadal czujesz się ospały i wzdęty, prawdopodobnie powinieneś dokonać pewnych zmian w swoich nawykach żywieniowych.

Zrobiliśmy listę trzech nawyków żywieniowych, które powinieneś wyeliminować z dnia codziennego, jeśli chcesz poczuć się w pełni energii po posiłku:

Picie zimnej wody podczas jedzenia jest bardzo złym nawykiem! 

Zwęża naczynia krwionośne, spowalnia trawienie i zapobiega wchłanianiu składników odżywczych. Może to spowodować, że tłuszcz, który spożywasz będzie trudniejszy do strawienia przez zamrożenie go.

Pijąc lodowatą wodę obniżasz temperaturę ciała i skupiasz energię swojego ciała na regulowaniu tego zamiast trawienia. Jeśli chcesz wzmocnić swój metabolizm i stymulować trawienie musisz pić ciepłą wodę z cytryną lub filiżankę zielonej herbaty, a co najważniejsze pić ją powoli.

Połączenie skrobi i białka jest szkodliwe dla trawienia! 

Mięso i ziemniaki, hamburgery i frytki oraz podobne kombinacje, które jemy regularnie mogą powodować zgagę i kwaśny refluks, ponieważ białka potrzebują więcej czasu na trawienie, podczas gdy skrobia nie tak bardzo. Kiedy jesz je w tym samym czasie mieszają się w żołądku, a skrobia pozostaje tam przez wiele godzin, aż białka się strawią.

W tym procesie skrobia fermentuje uwalniając gazy i powodując odbijanie się i wzdęcia. Musisz pamiętać, aby nie łączyć tych dwóch składników, ale jeść je oddzielnie. Połącz skrobie z warzywami będzie łatwiejsza do strawienia i nie spowoduje problemów trawiennych.

Picie za dużej ilości wody! 

Jest coś takiego jak picie zbyt dużej ilości wody. Wszyscy wiemy, że woda jest dobra dla naszego zdrowia, ale podobnie jak wszystko inne należy ją spożywać z umiarem. Jeśli przesadzisz może to doprowadzić do rozdęcia i spowodować problemy z trawieniem. Dlaczego tak jest?

Ponieważ żołądek wydziela kwas solny, kiedy jemy, aby mógł strawić pokarm, a gdy pijemy za dużo wody rozcieńczamy ten bardzo potrzebny kwas, a to sprawia, że powstają problemy trawienne. Dlatego wszyscy lekarze i dietetycy zalecają, aby nie pić wody przynajmniej przez godzinę przed i po posiłku.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Czy czosnek może pomóc obniżyć poziom cholesterolu?

Czosnek jest popularnym lekarstwem wśród osób przechodzących na komplementarne i alternatywne leki. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i przeciwutleniające są dobrze znane.Oprócz zdolności przeciwdziałania stresowi...

3-składnikowe lekarstwo, które pozwoli Ci oczyścić płuca z toksyn

Kiedy w płucach zbiera się flegma i śluz zwiększa się ryzyko wystąpienia infekcji płuc. Kolor biały lub szary flegmy często wskazuje na zakażenie górnych dróg...

Kamica nerkowa (kamienie nerkowe) – przyczyny, objawy i leczenie

Kamienie nerkowe (kamica nerkowa) to twarde złogi zbudowane z minerałów i soli, które tworzą się w twoich nerkach. Kamienie nerkowe mają wiele przyczyn i mogą...

Twoje oczy mogą wskazywać czy zbliża się udar lub zawał serca

Czy wiesz, że naczynia krwionośne w twoich oczach mogą dużo powiedzieć o funkcjach mózgu? Powszechnie wiadomo, że niezdrowy styl życia, taki jak niewłaściwa dieta, nadmierne...

Chcesz szybko schudnąć? Przygotuj ten wspaniały napój i zobacz efekty

Napój ten doskonale nadaje się do detoksykacji organizmu, a także może pomóc poprawić Twój system odpornościowy i przyspieszyć metabolizm.Jest to również doskonały sposób, aby...

Umieść kostkę lodu w tym miejscu między głową a szyją i zobacz

Czy domyślasz się jakie korzyści może przynieść Ci położenie kostki lodu między głową, a szyją w miejscu zaznaczonym na obrazku? Cóż zgodnie z akupunkturą jest to punkt na naszym...