Strona głównaOdchudzanieJak pozbyć się uzależnienia od cukru i schudnąć stosując ten olejek?

Jak pozbyć się uzależnienia od cukru i schudnąć stosując ten olejek?

Możesz mieć uzależnienie od cukru, nawet nie wiedząc o tym. Wynika to z faktu, że cukier rafinowany jest bardzo uzależniający i jest zawarty w prawie każdej spożywanej żywności przetworzonej.

Nawet naukowcy udowodnili, że cukier może wpływać na nasz mózg i powodować uzależnienie podobnie jak narkotyki.

Tak jak każde inne uzależnienie, to „słodkie” uzależnienie jest trudne do złamania. Dotyczy to szczególnie osób, których przewód pokarmowy i całe ciało jest przytłoczone drożdżami, pasożytami i bakteriami kochającymi cukier.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby przełamać ten nawyk i powstrzymać głód cukru, jest detoksykacja organizmu.

Na szczęście naukowcy twierdzą, że stosowanie olejku eterycznego z mięty pieprzowej może pomóc przełamać niezdrowe uzależnienie od cukru.

Alan Hirsch przeprowadził badanie, które wykazało, że wdychanie mięty pieprzowej wpływa na centrum sytości w jądrach brzuszno-środkowych zlokalizowanych w podwzgórzu. Innymi słowy, wdychanie tego oleju pomoże ci pozostać sytym dłużej, a tym samym powstrzymać apetyt na jedzenie i cukier.

Korzyści z terapeutycznego olejku z mięty pieprzowej

Mięta pieprzowa pochodzi z Europy i Bliskiego Wschodu, ale uprawiana jest w wielu innych regionach na całym świecie. To hybryda mięty, skrzyżowanie mięty zielonej i mięty wodnej. Jest dobry powód, dla którego olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest jednym z najpopularniejszych olejków na świecie.

Zapewnia wiele korzyści terapeutycznych, takich jak łagodzenie zespołu jelita drażliwego, zmniejszanie stanu zapalnego wywołanego gruźlicą, usuwanie flegmy i leczenie zaburzeń nerwowych.

Ponadto zapobiega astmie, radzi sobie ze stresem i zmniejsza infekcje opryszczki.

Jak zrobić olejek miętowy?

Czego potrzebujesz

Szklany słoik z pokrywką

Świeże liście mięty pieprzowej (dostępne w supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością)

Oliwa z oliwek lub inny olej nośny

Przygotowanie

Po dokładnym umyciu posiekaj lub zmiażdż liście mięty pieprzowej. Umieść je w słoiku i dodaj oliwę z oliwek. Zakręć słoik i pozostaw na 24 godziny.

Po tym okresie odcedź mieszaninę, zamknij słoik i pozostaw na 24 godziny. Przenieś olej do czystego pojemnika i przechowuj w chłodnym miejscu.

Jak tego użyć

Możesz rozproszyć lub wdychać olej, gdy tylko poczujesz głód cukru. Możesz także połączyć kilka kropli z 2-3 kroplami oleju nośnikowego, takiego jak olej kokosowy i wetrzeć go w skronie, nadgarstki, stopy lub brzuch.

Inne zastosowania olejku z mięty pieprzowej

Łagodzi gazy i wzdęcia
Łagodzi bóle głowy
Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego

Stosowany w wielu produktach do pielęgnacji jamy ustnej
Wspiera zdrowie układu trawiennego
Łagodzi rozstrój żołądka
Zwiększa energię i zmniejsza zmęczenie

Zobacz Też: