Strona głównaOdchudzaniePoznaj herbatę, która pomaga zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć metabolizm

Poznaj herbatę, która pomaga zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć metabolizm

Czy chciałabyś stracić zbędne kilogramy w całkowicie naturalny i łatwy sposób? Możesz to zrobić jeśli tylko poprawisz swój metabolizm bez konieczności wykonywania forsownych ćwiczeń. Aby to wszystko osiągnąć potrzebujesz Rooibos.

Zmniejsz obwód talii dzięki tak zwanej „bombie usuwającej tłuszcz”

Współczesny styl życia opiera się na błyskawicznych przepisach - kawie instant, koktajle instant, a nawet błyskawicznych lekach. Harmonogram dzienny pozostawia nam bardzo mało czasu...

Rooibos to zioło, które rośnie na górzystym terenie w prowincji Western Cape w Południowej Afryce. Mieszkańcy używali jego liści do parzenia herbaty znanej jako herbata Bush od tysięcy lat.

Dopiero niedawno zioło zostało sprowadzone do Wielkiej Brytanii i Niemiec w ramach mieszanek herbacianych zwanych czerwoną herbatą.

Liście tego zioła są utleniane w taki sam sposób jak czarna herbata i zwykle przygotowywane w taki sam sposób jak herbata z miodem i mlekiem. Niektórzy detaliści komercyjni również mieszają go z liśćmi herbaty.

Herbata Rooibos była bardzo droga w Afryce Południowej w XVIII wieku, więc pierwotnie była spożywana przez holenderskich osadników jako „herbata alternatywna”.

Obecnie może być stosowana jako niezwykle skuteczny naturalny suplement odchudzający.Ze względu na obecność fitochemikaliów i flawonoidów poprawia metabolizm i pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Herbata Rooibus zapewnia naturalny zastrzyk energii bez zawartości kofeiny.

Zawiera unikalne przeciwutleniacze, których nie można znaleźć w żadnym innym ziołach ani pokarmach, zwanych nothofagin i asplathin.Chronią one przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, co jest jedną z głównych przyczyn raka.

Herbata Rooibos i utrata masy ciała

Według badań południowoafrykańskich opublikowanych w Phytomedicine: International Journal of Phytotherapy and Phytopharmacology, Rooibos zawiera składniki odżywcze, które pomagają zwalczać otyłość.

Badania te sugerują, że regularne spożywanie herbaty Rooibos zwiększa wydzielanie leptyny – hormonu związanego ze zmniejszeniem odczuwania głodu.


Jak wyjaśniają naukowcy Rooibos może zmniejszyć tworzenie nowych komórek tłuszczowych, jednocześnie pomagając w szybszym metabolizowaniu istniejących komórek tłuszczowych.

Herbata Rooibos i choroba wątroby

Badania na szczurach wykazały, że Rooibos może pomóc pacjentom z chorobami wątroby. Szczury, którym podano suplementy Rooibos miały mniej problemów z wątrobom niż u tych, którym podano tylko wodę.


Stwierdzono, że Rooibos jest korzystny w zapobieganiu chorobom wątroby dlatego badacze twierdzą, że można go stosować w leczeniu chorób wątroby.

Mleko migdałowe i zielona herbata – połączenie, które pomoże Ci schudnąć i oczyścić organizm

Idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia i przygotowanie organizmu na wyzwania w pracy jest wypicie kawy lub herbaty. Niezależnie od tego czy jest to zielona...

Herbata Rooibos i rak

Jak wspomnieliśmy dzięki wysokim poziomom unikalnych przeciwutleniaczy mówi się, że Rooibos ma właściwości przeciwnowotworowe. Zmniejsza chemiczne substancje rakotwórcze w organizmie, które prowadzą do mutacji komórek DNA w komórki rakowe. Innymi słowy chronią DNA i komórki przed uszkodzeniem i rozwojem raka.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły