HomeOdchudzaniePoznaj herbatę, która pomaga...

Poznaj herbatę, która pomaga zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć metabolizm

Czy chciałabyś stracić zbędne kilogramy w całkowicie naturalny i łatwy sposób? Możesz to zrobić jeśli tylko poprawisz swój metabolizm bez konieczności wykonywania forsownych ćwiczeń. Aby to wszystko osiągnąć potrzebujesz Rooibos.

Rooibos to zioło, które rośnie na górzystym terenie w prowincji Western Cape w Południowej Afryce. Mieszkańcy używali jego liści do parzenia herbaty znanej jako herbata Bush od tysięcy lat.

Dopiero niedawno zioło zostało sprowadzone do Wielkiej Brytanii i Niemiec w ramach mieszanek herbacianych zwanych czerwoną herbatą.

Liście tego zioła są utleniane w taki sam sposób jak czarna herbata i zwykle przygotowywane w taki sam sposób jak herbata z miodem i mlekiem. Niektórzy detaliści komercyjni również mieszają go z liśćmi herbaty.

Herbata Rooibos była bardzo droga w Afryce Południowej w XVIII wieku, więc pierwotnie była spożywana przez holenderskich osadników jako „herbata alternatywna”.

Obecnie może być stosowana jako niezwykle skuteczny naturalny suplement odchudzający.

Ze względu na obecność fitochemikaliów i flawonoidów poprawia metabolizm i pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Herbata Rooibus zapewnia naturalny zastrzyk energii bez zawartości kofeiny.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 10 prostych sposobów.

Zawiera unikalne przeciwutleniacze, których nie można znaleźć w żadnym innym ziołach ani pokarmach, zwanych nothofagin i asplathin.

Chronią one przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, co jest jedną z głównych przyczyn raka.

Herbata Rooibos i utrata masy ciała

Według badań południowoafrykańskich opublikowanych w Phytomedicine: International Journal of Phytotherapy and Phytopharmacology, Rooibos zawiera składniki odżywcze, które pomagają zwalczać otyłość.

Badania te sugerują, że regularne spożywanie herbaty Rooibos zwiększa wydzielanie leptyny – hormonu związanego ze zmniejszeniem odczuwania głodu.

Jak wyjaśniają naukowcy Rooibos może zmniejszyć tworzenie nowych komórek tłuszczowych, jednocześnie pomagając w szybszym metabolizowaniu istniejących komórek tłuszczowych.

Herbata Rooibos i choroba wątroby

Badania na szczurach wykazały, że Rooibos może pomóc pacjentom z chorobami wątroby. Szczury, którym podano suplementy Rooibos miały mniej problemów z wątrobom niż u tych, którym podano tylko wodę.

Stwierdzono, że Rooibos jest korzystny w zapobieganiu chorobom wątroby dlatego badacze twierdzą, że można go stosować w leczeniu chorób wątroby.

Sprawdź to ➡ ➡  Przyśpieszenie metabolizmu dzięki jednemu z 5 rodzajów nasion.

Herbata Rooibos i rak

Jak wspomnieliśmy dzięki wysokim poziomom unikalnych przeciwutleniaczy mówi się, że Rooibos ma właściwości przeciwnowotworowe. Zmniejsza chemiczne substancje rakotwórcze w organizmie, które prowadzą do mutacji komórek DNA w komórki rakowe. Innymi słowy chronią DNA i komórki przed uszkodzeniem i rozwojem raka.


ZOBACZ TAKŻE