Strona głównaOdchudzaniePozycja łagodząca migreny, wspierająca układ limfatyczny i łagodząca skurcze

Pozycja łagodząca migreny, wspierająca układ limfatyczny i łagodząca skurcze

Wiele osób całymi dniami siedzi w pracy, co jest niestety najgorszą opcją dla ciała i zdrowia. Regeneracyjna pozycja jogi Legs Up the Wall ustawia Twoje ciało w odwrotnej pozycji, w jakiej znajdowało się przez cały dzień.

Instruktorka jogi Courtney Sullivan twierdzi , że świetnie relaksuje, ale ma też pozytywny wpływ na zdrowie. Dzięki swojej prostocie poradzi sobie z nim każdy, a dodatkowo posiada kilka opcji projektowania. Dlatego nadaje się również dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z jogą lub ćwiczeniami.

Jak prawidłowo wykonać pozycję

Usiądź przy ścianie prawym biodrem, ugnij kolana i przysuń stopy do boków. Oprzyj stopy o ścianę i połóż się na plecach. Następnie oprzyj biodra o ścianę lub nieco dalej. Ułóż dłonie w wygodnej dla siebie pozycji i pozostań w tej pozycji przez 20 minut.

Następnie odsuń się od ściany i pozostań przez kilka chwil na plecach. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej i przewróć się na prawy bok, odpocznij chwilę, a następnie powoli zacznij się podnosić.

Po wytrenowaniu pozycji podstawowej można wypróbować inne jej warianty. Jednym z nich jest tak zwany motyl. W tym wariancie należy złączyć stopy, ugiąć kolana i zbliżyć stopy do bioder.

Jeśli chcesz, aby rozciągnięcie było głębsze, możesz wcisnąć dłonie w uda. We wszystkich wariantach oddychanie jest ważnym punktem.

A nawet dla tych, którzy nie lubią leżeć na plecach, przydatne mogą być techniki oddychania przeponowego lub rezonansowego.

Wpływ pozycji Nogi do ściany na zdrowie

Naukowo udowodnione pozytywne działanie jogi oferuje szeroką gamę korzyści dla ogólnego dobrego samopoczucia. Regularne ćwiczenie pozycji nóg do ściany zrelaksuje umysł, ale nie tylko. Przynosi także ulgę w bólu kulszowym, poprawia pracę tarczycy, przynosi ulgę w bólach głowy i migrenach.

Ludzie chwalą także uczucie większej energii , ulgę w napięciu w dolnej części pleców czy złagodzenie skurczów nóg i stóp. Dzięki temu wspomagany jest także przepływ limfy, leczone są żylaki, poprawia się także krążenie krwi.

Może również pomóc w łagodnej depresji, poprawić trawienie, zrównoważyć ciśnienie krwi lub poprawić sen.

Podczas tej pozycji możesz odczuwać mrowienie w nogach lub stopach, szczególnie jeśli trzymasz ją przez dłuższy czas.

Jeśli możesz, zegnij kolana w kierunku klatki piersiowej lub potrząśnij nogami, aby pobudzić krążenie. Krótko mówiąc, stopy na ścianie to pozycja odpowiednia również dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z jogą.

Może pomóc Ci się zrelaksować i dodać Ci energii. Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz się dalej rozwijać, warto zwrócić się do profesjonalistów.

Zobacz Też: