Przyrost masy ciała wraz z wiekiem: jak temu zapobiec dzięki diecie

Czas przynosi coś więcej niż doświadczenie i mądrość. Z biegiem lat nieuniknione jest pojawienie się dodatkowych kilogramów. Bez względu na to, jak zdrowe były twoje nawyki i jakie błędy popełniłeś w swojej diecie zawsze zauważysz pewien przyrost masy ciała wraz z wiekiem.

Jeśli zawsze martwiłaś się swoją wagą, zapewniamy cię, że po 40 roku życia będziesz musiała poświęcić jeszcze więcej uwagi. Na tym etapie zaczynają pojawiać się czynniki, które zmieniają codzienne funkcjonowanie organizmu.

Jeśli nigdy nie martwiłaś się swoją wagą musisz również zwrócić uwagę. W rzeczywistości te dodatkowe kilogramy mogą pojawić się, gdy najmniej się tego spodziewasz. W przeciwnym razie stosowane wcześniej strategie mogą już nie działać. Ćwiczenia i zdrowe odżywianie nie będą już wystarczające.

Więcej komplikacji z wiekiem

Ćwiczenia pomagają zapobiegać przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
Siedzący tryb życia, hormony i niewłaściwa dieta przez całe życie utrudnią utrzymanie idealnej wagi. Po 40-ce wszystko staje się trochę trudniejsze.

W tym wieku twój metabolizm zwalnia dlatego spalasz 300 kalorii mniej niż w wieku 20 lat. Dodaj do tego komplikacje życiowe, brak czasu na osobistą opiekę, zobowiązania rodzinne, praca i w wielu przypadkach brak zainteresowania zdrowiem.

Z tego powodu musisz stosować inne strategie oprócz diety, aby uniknąć niekontrolowanego przyrostu masy ciała wraz z wiekiem. Istnieje kilka powodów, dla których ludzie doświadczają przyrostu masy ciała wraz z wiekiem. Powoduje to sama natura. Teraz, gdy poznasz przyczyny tego stanu podamy kilka wskazówek, które możesz zastosować.

Zasadniczo dzieje się tak, ponieważ sarkopenia zdarza się z biegiem lat. Jest to proces, w którym doświadczasz znacznej utraty masy mięśniowej. W tym stanie od 30 roku życia możesz stracić od 3 do 5 procent masy mięśniowej na dekadę. Oznacza to, że kiedy masz 40 lat spalasz 200 kalorii mniej niż gdy miałeś 30 lat. Jak wiesz, więcej kalorii oznacza więcej tłuszczu i przyrost masy ciała.

Istnieją jednak również inne powody:

Spadek hormonów

Hormony zmieniają się z czasem. U mężczyzn i kobiet obserwuje się spadek produkcji hormonów. Kobiety osiągają menopauzę w wieku 50 lat. W wieku 35 lat występuje nierównowaga między produkcją estrogenu i progesteronu.

Estrogen wytwarza komórki tłuszczowe, a progesteron przeciwdziała temu procesowi. Po 35 roku życia kobiety tracą więcej progesteronu niż estrogenu. Dlatego powoduje to nierównowagę, która prowadzi do dużej możliwości uzyskania kilku dodatkowych kilogramów.

Z drugiej strony, po 30 roku życia poziom testosteronu u mężczyzn spada co roku o 1%. Ten hormon chroni przed przybraniem na wadze. Jednak wraz ze spadkiem ciężko jest nie zauważyć przyrostu masy ciała wraz z wiekiem.

Brak doświadczenia

Ważne jest, aby ćwiczyć, aby zapobiec przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
Z biegiem lat ludzie przestają wykonywać aktywność fizyczną. Dzięki temu przyrost masy ciała jest nieunikniony, ponieważ tłuszcz ma więcej miejsca na gromadzenie się. To powiedziawszy, powinieneś po prostu kontynuować rutynę ćwiczeń lub utrzymać aktywność fizyczną.

Wskazówki, jak zapobiegać przybieraniu na wadze wraz z wiekiem

Poniżej pokażemy szereg wskazówek, aby wiek nie był synonimem przyrostu masy ciała. W każdym przypadku zalecamy zasięgnięcie porady profesjonalisty w celu monitorowania procesu:

Musisz utrzymać masę mięśniową. Pamiętaj, że tłuszcz spala mniej kalorii niż mięśnie. Dlatego ważne jest, aby wykonywać czynności, które stanowią wyzwanie dla tkanki mięśniowej, zarówno w celu ich rozwoju, jak i utrzymania.

Włącz dużo białka do swojej diety. Pomoże ci to naprawić i rozwinąć mięśnie.

Zwróć uwagę na całkowitą liczbę spożywanych kalorii. Liczy się każda kaloria, a więcej pochodzi ze słodyczy i wyrafinowanych produktów. Unikaj ich lub jedz je z umiarem.

Nie zapomnij o dietach. Celem jest utrzymanie zdrowej diety. Dlatego szukaj zdrowych przepisów. Jeśli jesz poza domem poproś o dania z dużą ilością zielonych warzyw.

Teraz widzisz, że rozwiązania nie są tak skomplikowane. Jeśli przestrzegasz dobrej diety, powinieneś ją kontynuować, ale z większą kontrolą i wysiłkiem. Jeśli już ćwiczysz dołącz więcej ćwiczeń siłowych. Z biegiem lat przybieranie na wadze staje się łatwiejsze, dlatego musisz dbać o siebie jeszcze bardziej. W końcu twoje zdrowie jest najważniejsze.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

10 niesamowitych korzyści zdrowotnych z selera naciowego

Wszyscy słyszeliśmy niezliczoną ilość pochwał dla zielonych liści, takich jak  szpinak i włókniste owoce, takie jak jabłka i pomarańcze. Ale kto kiedykolwiek słyszał o niesamowitych...

Jak używać cebuli w celu usunięcia blizn

Cebula to świetne warzywo, które jest używane na całym świecie, szczególnie do przyprawiania niektórych popularnych potraw. Cebula ma wiele korzystnych właściwości dla twojego zdrowia i może również zaoferować...

Przygotuj ten spalacz tłuszczu i wyeliminuj nadmiar kilogramów

Obecny styl życia powoduje, że nie jesteśmy do końca świadomi, że dieta nasycona tłuszczami, rafinowanym cukier i praktycznie zerowa aktywność fizyczną szybko przyczyniają się do otyłości.Zwykle tłuszcz gromadzący...

Usuń toksyny z ciała stosując dietę ananasową i dodatkowo schudnij

Nawet nie wiesz ile toksyn może znajdować się w Twoim ciele, w dłuższej perspektywie czasu uszkadzają one nasze ciało. Zatem konieczne jest zrobić wszystko, aby wypłukać...

Wspaniała mieszanka, która zadba o zdrowie Twojego serca

Wysoki poziom cholesterolu i dieta składająca się z przetworzonej żywności to recepta, która może zagrażać zdrowiu naszego serca. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru...

Ta zupa spala tłuszcz i usuwa cellulit

Zawsze jest dobry moment, aby rozpocząć walkę ze zbędnymi kilogramami i cellulitem, czy nie warto czasem założyć sukienkę, która od dłuższego czasu wisi w szafie...