Przyrost masy ciała wraz z wiekiem: jak temu zapobiec dzięki diecie

Czas przynosi coś więcej niż doświadczenie i mądrość. Z biegiem lat nieuniknione jest pojawienie się dodatkowych kilogramów. Bez względu na to, jak zdrowe były twoje nawyki i jakie błędy popełniłeś w swojej diecie zawsze zauważysz pewien przyrost masy ciała wraz z wiekiem.

Jeśli zawsze martwiłaś się swoją wagą, zapewniamy cię, że po 40 roku życia będziesz musiała poświęcić jeszcze więcej uwagi. Na tym etapie zaczynają pojawiać się czynniki, które zmieniają codzienne funkcjonowanie organizmu.

Jeśli nigdy nie martwiłaś się swoją wagą musisz również zwrócić uwagę. W rzeczywistości te dodatkowe kilogramy mogą pojawić się, gdy najmniej się tego spodziewasz. W przeciwnym razie stosowane wcześniej strategie mogą już nie działać. Ćwiczenia i zdrowe odżywianie nie będą już wystarczające.

Więcej komplikacji z wiekiem

Ćwiczenia pomagają zapobiegać przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
Siedzący tryb życia, hormony i niewłaściwa dieta przez całe życie utrudnią utrzymanie idealnej wagi. Po 40-ce wszystko staje się trochę trudniejsze.

W tym wieku twój metabolizm zwalnia dlatego spalasz 300 kalorii mniej niż w wieku 20 lat. Dodaj do tego komplikacje życiowe, brak czasu na osobistą opiekę, zobowiązania rodzinne, praca i w wielu przypadkach brak zainteresowania zdrowiem.


Z tego powodu musisz stosować inne strategie oprócz diety, aby uniknąć niekontrolowanego przyrostu masy ciała wraz z wiekiem. Istnieje kilka powodów, dla których ludzie doświadczają przyrostu masy ciała wraz z wiekiem. Powoduje to sama natura. Teraz, gdy poznasz przyczyny tego stanu podamy kilka wskazówek, które możesz zastosować.

Zasadniczo dzieje się tak, ponieważ sarkopenia zdarza się z biegiem lat. Jest to proces, w którym doświadczasz znacznej utraty masy mięśniowej. W tym stanie od 30 roku życia możesz stracić od 3 do 5 procent masy mięśniowej na dekadę. Oznacza to, że kiedy masz 40 lat spalasz 200 kalorii mniej niż gdy miałeś 30 lat. Jak wiesz, więcej kalorii oznacza więcej tłuszczu i przyrost masy ciała.

Istnieją jednak również inne powody:

Spadek hormonów

Hormony zmieniają się z czasem. U mężczyzn i kobiet obserwuje się spadek produkcji hormonów. Kobiety osiągają menopauzę w wieku 50 lat. W wieku 35 lat występuje nierównowaga między produkcją estrogenu i progesteronu.

Estrogen wytwarza komórki tłuszczowe, a progesteron przeciwdziała temu procesowi. Po 35 roku życia kobiety tracą więcej progesteronu niż estrogenu. Dlatego powoduje to nierównowagę, która prowadzi do dużej możliwości uzyskania kilku dodatkowych kilogramów.

Z drugiej strony, po 30 roku życia poziom testosteronu u mężczyzn spada co roku o 1%. Ten hormon chroni przed przybraniem na wadze. Jednak wraz ze spadkiem ciężko jest nie zauważyć przyrostu masy ciała wraz z wiekiem.

Brak doświadczenia

Ważne jest, aby ćwiczyć, aby zapobiec przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
Z biegiem lat ludzie przestają wykonywać aktywność fizyczną. Dzięki temu przyrost masy ciała jest nieunikniony, ponieważ tłuszcz ma więcej miejsca na gromadzenie się. To powiedziawszy, powinieneś po prostu kontynuować rutynę ćwiczeń lub utrzymać aktywność fizyczną.

Wskazówki, jak zapobiegać przybieraniu na wadze wraz z wiekiem

Poniżej pokażemy szereg wskazówek, aby wiek nie był synonimem przyrostu masy ciała. W każdym przypadku zalecamy zasięgnięcie porady profesjonalisty w celu monitorowania procesu:

Musisz utrzymać masę mięśniową. Pamiętaj, że tłuszcz spala mniej kalorii niż mięśnie. Dlatego ważne jest, aby wykonywać czynności, które stanowią wyzwanie dla tkanki mięśniowej, zarówno w celu ich rozwoju, jak i utrzymania.

Włącz dużo białka do swojej diety. Pomoże ci to naprawić i rozwinąć mięśnie.

Zwróć uwagę na całkowitą liczbę spożywanych kalorii. Liczy się każda kaloria, a więcej pochodzi ze słodyczy i wyrafinowanych produktów. Unikaj ich lub jedz je z umiarem.

Nie zapomnij o dietach. Celem jest utrzymanie zdrowej diety. Dlatego szukaj zdrowych przepisów. Jeśli jesz poza domem poproś o dania z dużą ilością zielonych warzyw.

Teraz widzisz, że rozwiązania nie są tak skomplikowane. Jeśli przestrzegasz dobrej diety, powinieneś ją kontynuować, ale z większą kontrolą i wysiłkiem. Jeśli już ćwiczysz dołącz więcej ćwiczeń siłowych. Z biegiem lat przybieranie na wadze staje się łatwiejsze, dlatego musisz dbać o siebie jeszcze bardziej. W końcu twoje zdrowie jest najważniejsze.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Przepływ kwasu żołądkowego do przełyku jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Objawia się kwaśny smakiem w tylnej części jamy ustnej lub odczuwamy pieczenie w klatce piersiowej, czyli tak...
Jeśli chodzi o linie na dłoniach nie wszyscy ludzie są tacy sami. Oprócz czterech głównych linii, niektórzy ludzie mają krótką linię łukową pod ich środkowym...
Te wspaniałe orzeszki są prawdziwym źródłem zdrowia. Warto je spożywać każdego dnia, aby skorzystać z wszystkich wymienionych poniżej korzyści zdrowotnych. Są smaczne i bardzo zdrowe, poprawiają...
Wypryski są częstym stanem skóry dotykającym ludzi w każdym wieku. Istnieje jednak niesamowity naturalny środek, który może skutecznie leczyć ten problem - ocet jabłkowy. W jaki...

Ten koktajl bananowo-imbirowy może pomóc Ci stracić tłuszcz z brzucha

Rynek jest przepełniony różnymi suplementami zdrowotnymi i odchudzającymi. Jednak nie wszystkie z nich są skuteczne, a niektóre z nich mogą nawet być szkodliwe. Z...

Dieta dzięki, której schudniesz nawet 17 kg w tydzień. Dietetyk zdradza tajemnice!

Nasza czytelniczka Kamila, zdjęcie po 7 dniach stosowania diety Naukowcy przyznają: „Ta dieta rzeczywiście działa” Zazwyczaj nie wierzymy w cudowne środki, ale kiedy w ciągu 14...

Rób to 6 minut każdego dnia – zobacz co się stanie z tłuszczem na brzuchu

Ludzie, którzy biorą udział w różnego rodzaju treningach są zainteresowani tym, co mogą zrobić, aby wzmocnić i uwydatnić mięśnie brzucha, czy też cały rdzeń....

Dietetycy są zszokowani: wystarczy zagotować te składniki, a szybko stracić tkankę tłuszczową!

Miliony ludzi marzą o utracie zbędnych kilogramów i dobrej formie, ale utrata wagi nie jest po prostu łatwa i wymaga dużo poświęcenia. Jeśli nie...

10 inspirujących historii osób, które schudły. Zobacz jak to zrobiły!

Bez względu na to, gdzie jesteś nie ma lepszej inspiracji w procesie odchudzania niż historie ludzi, którzy schudli. Ludzie chcą schudnąć z wielu różnych powodów....