Przyśpieszenie metabolizmu dzięki jednemu z 5 rodzajów nasion.

Nasiona zawierają dużą ilość korzystnych substancji dla organizmu. Wpływają na metabolizm, pomagają w odchudzaniu i mogą pozbyć się chęci podjadania niezdrowym jedzeniem.

Nasiona stanowią część ludzkiej diety od czasów prehistorycznych. W ostatnich latach stały się nawet poszukiwanym składnikiem diet redukcyjnych, ponieważ mogą pomagać w procesie odchudzania. Są bogate w błonnik i antyoksydanty, co ma pozytywny wpływ na ogólne zdrowie. Naukowiec Ruairi Robertson zaleca włączenie nasion do codziennej diety, nawet jeśli borykasz się z wysokim poziomem cholesterolu. Pomagają one w jego obniżaniu. A które nasiona są najlepsze do odchudzania?

Nasiona lnu

Nasiona lnu są bogate w błonnik, polifenole i kwasy tłuszczowe omega-3. Wszystkie te składniki są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Zawarte w nasionach lnu kwasy tłuszczowe omega-3 dostarczą ci energii i obniżą poziom cholesterolu. Poprawiają one trawienie oraz ułatwiają rozkładanie i usuwanie substancji odpadowych z organizmu, co pomaga w procesie odchudzania. Dodatkowo, po ich spożyciu poczujesz się syty i nie będziesz odczuwać potrzeby sięgania po kolejne, potencjalnie niezdrowe przekąski. Nasiona lnu można dodać do sałatek lub smoothie.

Sprawdź to ➡ ➡  Domowe sposoby na odchudzanie. Najlepsze napoje odchudzające

Nasiona chia

Kolejnym doskonałym rodzajem nasion, które przyspieszają proces odchudzania, są nasiona chia. Zawierają one dużo błonnika, antyoksydantów oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki tym właściwościom, nasiona chia zostały nawet uznane za tzw. superfoods. Regularne spożywanie nasion chia może pomóc w zapomnieniu o zaparciach oraz problemach z trawieniem. Nasiona chia przyspieszają metabolizm, walczą z wysokim poziomem cholesterolu oraz zmniejszają gromadzenie tłuszczu w okolicy brzucha. Są niskokaloryczne, mimo to pomagają utrzymać optymalny poziom energii.

Nasiona słonecznika

Nasiona słonecznika nie są tak skuteczne w odchudzaniu jak nasiona chia i nasiona lnu, ale mimo to zawierają wiele przydatnych substancji i pomagają utrzymać prawidłowy rytm metaboliczny. Są one bogate w witaminę E, która pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry. Dzięki zawartości minerałów i witaminy B zmniejszają uczucie zmęczenia, wzmacniają mięśnie i pomagają w redukcji uczucia niepokoju.

Nasiona sezamu

Kolejnymi doskonałymi nasionami, które pomogą w radzeniu sobie z otyłością, są nasiona sezamu. Posiadają wiele właściwości leczniczych, są nawet wykorzystywane jako środek zapobiegawczy w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Poprawiają trawienie oraz pomagają w radzeniu sobie z niekontrolowanym głodem. Pełnią rolę w usuwaniu substancji odpadowych z organizmu, obniżaniu poziomu cholesterolu oraz pomagają w radzeniu sobie z uczuciem niepokoju.

Sprawdź to ➡ ➡  Skuteczne ćwiczenia pomagające uzyskać piękny tyłek: skoki, wypady lub mostek pośladkowy

Nasiona dyni

Lubisz przepisy z dyni? Nie zapomnij także o nasionach. Nasiona dyni nie są tak skuteczne w odchudzaniu jak te, o których już czytałeś, ale powinny być obecne w diecie. Dlaczego? Ponieważ działają prewencyjnie przeciwko rakowi i mają pozytywny wpływ na układ moczowy, w tym prostatę u mężczyzn. Pomagają także w radzeniu sobie z wysokim poziomem cholesterolu LDL (czyli tym złym) i są zalecane kobietom w okresie menopauzy, aby złagodzić objawy hormonalne.

Artykuł stworzony przy użyciu markdown.

Podsumowanie

Nasiona stanowią wartościowy składnik diety, który może przyspieszyć metabolizm oraz pomóc w procesie odchudzania. Wybór odpowiednich rodzajów nasion, takich jak lniane, chia, słonecznikowe, sezamowe i dyniowe, może wpłynąć pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Pamiętaj, że odżywianie to klucz do utrzymania równowagi w organizmie, a różnorodność nasion może dostarczyć cennych składników odżywczych.


ZOBACZ TAKŻE