Strona głównaOdchudzanieNaturalna receptura, która usuwa zbędne kilogramy (dosłownie spala tłuszcz)

Naturalna receptura, która usuwa zbędne kilogramy (dosłownie spala tłuszcz)

Tłuszcz gromadzi się w organizmie w wyniku braku aktywności lub nadmiernego spożycia produktów spożywczych. 

Wypłukiwanie tłuszczu jest skuteczną metodą wykorzystującą wodę do usuwania złogów tłuszczu (i toksyn), które pozostają w organizmie z powodu braku aktywności. 

Rozkład metaboliczny tłuszczu następuje naturalnie, gdy organizm zużywa tłuszcz, aby wytworzyć energię, a triglicerydy w komórkach tłuszczowych są usuwane. Trójglicerydy są następnie rozkładane na kwasy tłuszczowe i glicerole, a następnie są absorbowane w tkance mięśniowej i narządach wewnętrznych, gdzie są następnie rozkładane w różnych procesach chemicznych.

Jednakże, gdy organizm nie używa produktów pozostałych po tych procesach chemicznych jako energii stają się one odpadami, które powinny zostać usunięte z organizmu. Tutaj woda odgrywa główną rolę.

Rola wody

Woda jest niezbędnym płynem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz nawadniania każdej komórki i tkanki, woda usuwa również złogi tłuszczu i odpady z organizmu.

Dlatego picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla dobrego nawodnienia organizmu, ale także dla ułatwienia rozpadu i eliminacji komórek tłuszczowych. Powinieneś zawsze dawać pierwszeństwo wodzie w przeciwieństwie do soków owocowych lub innych słodkich napojów, po prostu dlatego, że w rzeczywistości dalej one odwadniają twoje ciało. Odwodnienie wielokrotnie wiązało się z brakiem energii, a nawet bólami głowy w ciągu dnia.

Przepis na wodę do wypłukiwania tłuszczu

Przepis, który tutaj polecamy łączy wodę z kilkoma innymi składnikami, które mają silne właściwości moczopędne. Chociaż właściwe dawkowanie zależy od osoby, zwykle zaleca się przeciętnie 8 szklanek dziennie tego napoju.

Składniki:

  • 2l filtrowanej wody
  • 1/2 mandarynki
  • 1/2 plastra grejpfruta
  • 1 plasterek ogórka
  • 4 liście mięty
  • lód, opcjonalnie

Wskazówki:

Metoda przygotowania jest dość prosta. Wszystko co musisz zrobić to mieszanie składników w dzbanku najlepiej przed pójściem spać i picie powstałej receptury przez cały następny dzień. Aby uzyskać optymalne korzyści ważne jest, aby użyć produktów organicznych. Jeśli jednak nie używasz produktów ekologicznych, upewnij się, że dokładnie umyłeś składniki przed zmieszaniem z wodą.

Jak to działa?

Mandarynka zwiększa wrażliwość na insulinę, reguluje poziom cukru we krwi i stymuluje spalanie większej ilości tłuszczu podczas ćwiczeń ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

Grejpfrut zwiększa energię metaboliczną i spalanie tłuszczu.

Ogórki są potężnymi naturalnymi diuretykami, co oznacza mniejsze wzdęcia i zatrzymywanie wody. Pozwalają ci też dłużej być w pełni energii.

Liście mięty sprzyjają zdrowemu trawieniu.

Należy pamiętać, że zrównoważone odżywianie ze zdrowych, chudych, pełnowartościowych pokarmów oraz regularne ćwiczenia są również ważne dla optymalnego zdrowia.

Zobacz Też: