Naturalna receptura, która usuwa zbędne kilogramy (dosłownie spala tłuszcz)

Tłuszcz gromadzi się w organizmie w wyniku braku aktywności lub nadmiernego spożycia produktów spożywczych. 

Wypłukiwanie tłuszczu jest skuteczną metodą wykorzystującą wodę do usuwania złogów tłuszczu (i toksyn), które pozostają w organizmie z powodu braku aktywności. Rozkład metaboliczny tłuszczu następuje naturalnie, gdy organizm zużywa tłuszcz, aby wytworzyć energię, a triglicerydy w komórkach tłuszczowych są usuwane. Trójglicerydy są następnie rozkładane na kwasy tłuszczowe i glicerole, a następnie są absorbowane w tkance mięśniowej i narządach wewnętrznych, gdzie są następnie rozkładane w różnych procesach chemicznych.

Jednakże, gdy organizm nie używa produktów pozostałych po tych procesach chemicznych jako energii stają się one odpadami, które powinny zostać usunięte z organizmu. Tutaj woda odgrywa główną rolę.

Rola wody

Woda jest niezbędnym płynem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz nawadniania każdej komórki i tkanki, woda usuwa również złogi tłuszczu i odpady z organizmu.

Dlatego picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla dobrego nawodnienia organizmu, ale także dla ułatwienia rozpadu i eliminacji komórek tłuszczowych. Powinieneś zawsze dawać pierwszeństwo wodzie w przeciwieństwie do soków owocowych lub innych słodkich napojów, po prostu dlatego, że w rzeczywistości dalej one odwadniają twoje ciało. Odwodnienie wielokrotnie wiązało się z brakiem energii, a nawet bólami głowy w ciągu dnia.

Przepis na wodę do wypłukiwania tłuszczu

Przepis, który tutaj polecamy łączy wodę z kilkoma innymi składnikami, które mają silne właściwości moczopędne. Chociaż właściwe dawkowanie zależy od osoby, zwykle zaleca się przeciętnie 8 szklanek dziennie tego napoju.

Składniki:

  • 2l filtrowanej wody
  • 1/2 mandarynki
  • 1/2 plastra grejpfruta
  • 1 plasterek ogórka
  • 4 liście mięty
  • lód, opcjonalnie

Wskazówki:

Metoda przygotowania jest dość prosta. Wszystko co musisz zrobić to mieszanie składników w dzbanku najlepiej przed pójściem spać i picie powstałej receptury przez cały następny dzień. Aby uzyskać optymalne korzyści ważne jest, aby użyć produktów organicznych. Jeśli jednak nie używasz produktów ekologicznych, upewnij się, że dokładnie umyłeś składniki przed zmieszaniem z wodą.

Jak to działa?

Mandarynka zwiększa wrażliwość na insulinę, reguluje poziom cukru we krwi i stymuluje spalanie większej ilości tłuszczu podczas ćwiczeń ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

Grejpfrut zwiększa energię metaboliczną i spalanie tłuszczu.

Ogórki są potężnymi naturalnymi diuretykami, co oznacza mniejsze wzdęcia i zatrzymywanie wody. Pozwalają ci też dłużej być w pełni energii.

Liście mięty sprzyjają zdrowemu trawieniu.

Należy pamiętać, że zrównoważone odżywianie ze zdrowych, chudych, pełnowartościowych pokarmów oraz regularne ćwiczenia są również ważne dla optymalnego zdrowia.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Udar mózgu: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Udar mózgu jest czwartą z głównych przyczyn zgonów na całym świecie! Tkanka mózgowa traci tlen, gdy naczynia krwionośne w mózgu pękają i krwawią lub...

Ten przepis łatwo oczyścić płuca z toksyn w ciągu 3 dni

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pięć milionów ludzi umiera każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu, dotyczy także osób biernie palących. Według...

Przygotuj wspaniałą maseczkę oczyszczającą, usuń zaskórników

Twoja twarz potrzebuje ochrony przed wszelkiego rodzaju brudem i bakteriami obecnymi w powietrzu, więc warto stosować tę maskę regularnie, aby zapobiec niepożądanemu pojawianiu się...

Astma – przyczyny, objawy, czynniki ryzyka i sposoby leczenia

Astma może utrudniać oddychanie, wywoływać kaszel i świszczący oddech. Dowiedz się o różnych rodzajach astmy, objawach i sposobach leczenia.Co to w ogóle jest astma? Astma...

Kasza jaglana – fakty, korzyści zdrowotne i wartość odżywcza

Kasza jaglana to małe ziarna żółtego koloru, może poprawić ogólne samopoczucie, dostarczając składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia. To małe ziarno ma lekko orzechowy smak.Można...

Żel z 2 składników: usuwa rozstępy, plamy starcze, blizny po trądziku

Prawdopodobnie słyszeliście o zaletach zarówno aloesu i oleju kokosowego, jeśli chodzi o choroby skóry, takie jak wypryski, łuszczyca, wysypka, zaczerwienienie lub po prostu suchą...