Schudnij w nocy. Eksperci odkryli, jak spać, aby schudnąć

Na utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej wpływa wiele czynników. Zdrowa i urozmaicona dieta to tylko jeden z nich.

Dodaj do tego ćwiczenia, psychohigienę i radzenie sobie ze stresem, dobry sen i ogólny styl życia. Eksperci radzą teraz, jak spać, aby schudnąć nawet podczas snu.

Lokalizacja i pozycja

Sen jest prawdziwą nauką, jeśli spojrzysz na niego pod mikroskopem. Aby organizm mógł się jak najlepiej zregenerować, zależy to od jakości snu, środowiska w jakim śpisz, ważne jest także oświetlenie w pomieszczeniu i wreszcie pozycja, w której śpisz.

Na przykład spanie na boku może mieć wpływ na refluks, podczas gdy inne pozycje mogą mieć negatywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy.

Tak samo jak ważny jest komfort leżenia w kołdrze, tak samo długość snu ma wpływ na zdrowie, a w szczególności na utratę wagi.

Sen determinuje metabolizm

Liczba godzin spędzonych w łóżku ma ogromny wpływ na utratę wagi. Ale nie mamy tu na myśli leniuchowania. Dbamy o prawdziwą jakość snu.

To robi dużą różnicę, jeśli pozwolisz swojemu organizmowi na zaledwie pięć godzin powierzchownego snu lub dłuższy i wartościowy odpoczynek.

Według naukowców w przypadku braku snu uruchomi się hormon stresu, będziesz bardziej głodny i częściej będziesz podjadał.

Z kolei odpowiednio długi sen bardzo pozytywnie wpływa na metabolizm, a także utrzymuje poziom hormonów w niezbędnej równowadze.

Wysypiając się, zapobiegniesz niekontrolowanym nalotom na lodówkę i zachciankom na energochłonne potrawy.

Dobre praktyki

Zafunduj sobie odrobinę rozciągania tuż przed snem. Nie tylko lepiej zaśniesz, ale także rozładujesz napięcie mięśni, przyspieszysz metabolizm i zmniejszysz zapasy tłuszczu.

Staraj się przestrzegać harmonogramu snu, kładź się spać wieczorem o tej samej porze i przed pójściem spać lepiej sięgnąć po książkę niż telefon komórkowy.

Przebudzenie jest również ważne. Nie podnoś od razu telefonu, ale spróbuj się uspokoić i ponownie delikatnie przeciągnij.

To uruchomi Twój metabolizm i zapewni przepływ energii. Ponownie, będzie to sprzyjać utracie wagi i sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej.