Trening w domu: przekształć swój brzuch, ręce i nogi w rekordowym czasie

To stosunkowo łatwe ćwiczenie pomoże Ci nie tylko wzmocnić ręce, nogi i brzuch, ale także rozluźnić biodra, skorygować złą postawę i poprawić równowagę.

Ładna sylwetka jest bardzo ważna dla wielu kobiet. Nie liczy się stopień chudości, a raczej symetria i ładna całość, na którą przyjemnie się patrzy. Latem szczególnie ważne są nogi i ręce , które w tym okresie są bardziej widoczne, no i oczywiście brzuch, gdy chcemy się gdzieś rozebrać. Poprawa wyglądu kilku stron naraz to zwykle strzał w dziesiątkę. Jednak poniższe ćwiczenie obiecuje zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ rozciąga i wzmacnia wszystkie trzy części jednocześnie.

Proste ćwiczenie na brzuch, ręce i nogi

To ćwiczenie jest stosunkowo łatwe do wykonania, ale skutecznie ćwiczy wszystkie wymienione części. Obiecuje zarówno spalanie tkanki tłuszczowej, jak i wzmocnienie i ujędrnienie mięśni. Najlepsze w tym jest to, że możesz to robić w domu lub na świeżym powietrzu i nie potrzebujesz żadnego sprzętu do ćwiczeń.

Ćwiczenie nazywa się Worm, ponieważ ruch przypomina ruch robaka lub dżdżownicy. Nadaje się również na rozgrzewkę np. przed biegiem, ponieważ oprócz wzmocnienia środka ciała, ramion i nóg, pięknie rozluźnia biodra . Wykonanie jest naprawdę proste i masz nawet dwa warianty wykonania tego ćwiczenia. Jeśli masz dużo miejsca, idziesz do przodu, jeśli wykonujesz ćwiczenie w ciasnych warunkach, idziesz do przodu i cofasz się.

Sprawdź to ➡ ➡  Szybka dieta odchudzająca: 7 kg w ciągu jednego tygodnia

Wykonanie ćwiczenia

Zacznij stać z lekko rozstawionymi stopami. Wykonaj głęboki skłon do przodu, dotknij palcami stóp, nie zginaj się w kolanach. Powoli przesuwaj ręce przed sobą krok po kroku , trzymając plecy prosto . Kiedy robisz coś w rodzaju pochyłego dachu, albo powoli wróć do pozycji wyjściowej (zobacz wideo poniżej tego akapitu) lub, jeśli pozwala na to miejsce, powoli „ogonem” nóg do rąk i kontynuuj poruszanie się do przodu (zobacz wideo pod artykułem) ).

Liczba powtórzeń i na co uważać

Podczas ćwiczeń nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu, trzymaj plecy, nogi i ramiona tak prosto, jak to możliwe i napinaj mięśnie. W zależności od kondycji fizycznej możesz zacząć od 2 lub 3 serii po 10 do 15 powtórzeń , a następnie zwiększać liczbę powtórzeń. Oprócz ujędrniania mięśni ćwiczenie to pomaga również wzmocnić barki, poprawić postawę, zwiększyć równowagę i ustabilizować kręgosłup.

Jeśli chcesz trochę utrudnić ćwiczenie, zmień pozycję na klasyczną deskę w dolnej pozycji i przytrzymaj przez co najmniej 30 sekund. Jeśli jesteś w dobrej formie i ta trudność nadal jest dla Ciebie stosunkowo łatwa, spróbuj unosić nogi i ręce naprzemiennie w pozycji deski (za każdym razem tylko jedną kończyną).

Sprawdź to ➡ ➡  5 punktów akupresury na ciele, których masaż powoduje utratę wagi


ZOBACZ TAKŻE