Tylko 3 ćwiczenia: Prostują plecy i kształtują prawidłową postawę

Kręgosłup jest alfa i omega całego organizmu. Aby zachować elastyczność i zdrowie, regularnie ją rozciągaj za pomocą prostych ćwiczeń.

Ćwiczenia kręgosłupa pomagają zachować jego zdrowie i elastyczność. Ma to znaczenie dla prawidłowej postawy, co ma wpływ na bóle pleców, głowy, oczu, ale także na zdrowie narządów wewnętrznych.

Według ekspertki od dobrego samopoczucia , Emily Cronketlon, ćwiczenia kręgosłupa pomagają zachować witalność i poczucie energii . Wystarczy znaleźć chwilę każdego dnia na kilka prostych ćwiczeń. Będziesz zaskoczony, jak wspaniale będziesz się czuć już po kilku dniach.

1. Ćwiczenie wzmacniające część lędźwiową pleców

Stań prosto, trzymaj nogi razem. Lekko przechyl głowę, spójrz w górę i pochyl się do przodu i do dołu, tak aby dłonie dotykały podłogi. A przynajmniej spróbuj, kolana muszą pozostać proste . Trzymaj głowę lekko odchyloną do tyłu, aby plecy były proste. Czy odczuwasz napięcie mięśni w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa? Zatem ćwiczysz prawidłowo. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie sześć razy.

2. Ćwiczenie na wyprostowanie pleców

Stań prosto i odchyl głowę do tyłu. Więc pozostań nieruchomo przez około piętnaście sekund. I to wszystko. Wydaje się to łatwe, prawda? Wykonuj to ćwiczenie kilka razy dziennie . Wzmacnia to plecy i pomaga je wyprostować. Zwiększa także pojemność płuc, ponieważ wyprostowana postawa zapewnia płucom więcej miejsca na wdech.

Sprawdź to ➡ ➡  Spraw, aby tłuszcz biodrowy stał się przeszłością: zalecenia osobistego trenera

3. Ćwiczenie na rozciąganie kręgosłupa

Stań prosto i lekko rozłóż nogi, tak aby między stopami znajdowała się około stopy. Złóż dłonie i skrzyżuj palce. Weź głęboki oddech i unieś splecione dłonie nad głowę dłońmi skierowanymi do góry . W tym samym czasie podnieś się na palcach. Podczas wdechu rozciągnij ramiona jak najwyżej, wstrzymaj oddech i utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Podczas wydechu opuść ręce na boki. Powtórz sześć razy.

Ćwiczenie to poprawia postawę i pomaga w naturalny sposób rozciągnąć kręgosłup. Poprawia krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu poprawia się ukrwienie wszystkich narządów, a tym samym ich funkcjonowanie . Regularne ćwiczenia dodadzą Ci mnóstwo energii i sprawią, że poczujesz się bardziej żywy. Może to zabrzmieć paradoksalnie, ale ćwiczenia naprawdę ładują akumulatory.


ZOBACZ TAKŻE