Wystarczy szklanka dziennie, a tłuszcz z brzucha zniknie w błyskawicznym tempie

Utrata dodatkowych kilogramów to zawsze długotrwała walka. Jednak z tym napojem schudniesz znacznie szybciej. Jeśli dodasz do tego ruch, efekty przyjdą szybciej niż oczekiwano.

Nadwaga i otyłość to ogromne problemy współczesnego społeczeństwa. Niosą ze sobą szereg zagrożeń zdrowotnych, w tym ryzyko przedwczesnej śmierci.

Tłuszcz brzuszny jest w tym przypadku szczególnie niebezpieczny, co świadczy o tym, że w organizmie znajduje się również duża ilość tłuszczu trzewnego, który otacza narządy wewnętrzne.

Redukcja zapasów tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicy brzucha jest więc bardzo ważna nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale również dla zachowania zdrowia.

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Jedyną naprawdę w 100% skuteczną strategią jest zmiana stylu życia. Jeśli chcesz schudnąć, zacznij się więcej ruszać, wysypiaj, pij dużo wody i zwracaj uwagę na to, co jesz.

Wybór jedzenia może znacznie utrudnić lub ułatwić twoje wysiłki. Jednym z produktów spożywczych, który wbrew powszechnemu przekonaniu okazał się niezwykle skuteczny są suszone śliwki.

Jak suszone śliwki mogą pomóc Ci schudnąć?

Śliwki są bardzo pożywne. Zawierają unikalne przeciwutleniacze i rozpuszczalny błonnik, dzięki czemu są wyjątkowo zdrowe.

Obniżają poziom cholesterolu i dają uczucie sytości co zapobiega przybieraniu na wadze. Według nowego badania opublikowanego w Nutrition Bulletin Journal, ludzie, którzy spożywali suszone śliwki, spożywali ogólnie mniej kalorii podczas innych posiłków.

Sprawdź to ➡ ➡  Dieta jabłkowa- jak szybko schudnąć w tydzień 10 kg

Po spożyciu suszonych śliwek zmniejszało się uczucie głodu i poprawiało uczucie sytości, a ludzie generalnie jedli mniej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu opublikowali wspomniane wyżej dwuczęściowe badanie pokazujące, że regularne spożywanie suszonych śliwek może pomóc kontrolować apetyt przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnego spożycia kalorii.

„Badania te pokazują, że suszone owoce mogą zarówno wywoływać uczucie sytości, jak i być włączane do diety w celu kontrolowania masy ciała” – powiedział profesor Jason CG Halford, członek zespołu badawczego, który obecnie pracuje na Uniwersytecie w Leeds.

Znamienne jest również to, że badania obaliły rozpowszechnione wcześniej zalecenie, że w przypadku utraty wagi konieczne jest wyeliminowanie lub ograniczenie suszonych składników spożywczych.

Opinia, że ​​suszone owoce dostarczają więcej kalorii niż świeże owoce nie została potwierdzona, a zatem może być szkodliwa dla kontroli wagi.

W rzeczywistości wartość energetyczna na sztukę suszonych i świeżych owoców pozostaje taka sama. Dlatego nie trzeba się martwić o jego spożycie, wręcz przeciwnie, faktycznie pomaga w odchudzaniu.

Napój odchudzający z suszonych śliwek

Możesz również wspomóc odchudzanie prostym napojem ze śliwek. Do jej wykonania potrzebne będą:

  • 100 g suszonych śliwek
  • 1 litr czystej wody.
Sprawdź to ➡ ➡  9 ćwiczeń bez przysiadów, które napompują pośladki w zaledwie 7 dni

Przygotowanie i stosowanie

Włóż suszone śliwki do słoika, zalej wodą i szczelnie zamknij. Włóż słoik do lodówki i po tygodniu napój odchudzający jest gotowy. Pij trochę tego napoju każdego ranka na pusty żołądek.

Pochwal się w komentarzu na facebooku jakie sztuczki odchudzające zadziałały u Ciebie?


ZOBACZ TAKŻE