Zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, poprawia metabolizm i zmniejsza talię

Chcesz zmniejszyć obwód talii, spalić tłuszcz i przyspieszyć metabolizm w rekordowym czasie? Sprawdź następujące smaczne i zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, wspomaga odchudzanie i przyspiesza metabolizm.

Pamiętaj, aby usunąć z diety całe śmieciowe jedzenie i całkowicie polegać na tych produktach, a wkrótce dodatkowe kilogramy znikną.

Zdrowa żywność, która spala tłuszcz

Pokarmy bogate w błonnik, ale niskokaloryczne, dłużej będą cię nasycać i zapewnią potrzebną energię na cały dzień. Według dietetyków codziennie zaleca się około 25 g błonnika (kobiety) i 38 g (mężczyźni).

Poniższa lista obejmuje zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz w rekordowym czasie.

Kalafior. Zawiera około 25 kalorii w 100 g. Ponadto jest obciążony dużą ilością witaminy K, witaminy C i błonnika.
Surowa Kapusta. Mając 21 kalorii w 100 g, kapusta jest silnym środkiem obniżającym poziom cholesterolu.

Szparagi. Oprócz 20 kalorii w 100 g, są bogate w potężne składniki odżywcze, które poprawiają ogólny metabolizm.
Seler naciowy. Z zaledwie 16 kalorii w 100 g seler zawiera 75 procent wody i 25 procent błonnika. Ponadto jest bogaty w sód i potas, co czyni go idealnym pożywieniem jako napój po treningu.

Ogórek. Zawiera tylko 16 kalorii w 100 g, a dzięki zawartości kwasu kawowego i askorbinowego zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie.
Oprócz tych produktów, także fasola, jagody, produkty pełnoziarniste i groszek są innymi silnymi pokarmami bogatymi w błonnik.

Zdrowe napoje, które przyspieszają metabolizm

Oprócz zdrowej żywności, która spala tłuszcz istnieje kilka silnych napojów, które poprawią ogólny metabolizm.

Woda jest zdecydowanie pierwszym napojem, który promuje proces spalania kalorii. Gdy tylko zmniejszysz spożycie wody, metabolizm zwolni.
Zielona herbata. Według badań przeprowadzonych przez American Journal of Clinical Nutrition, zielona herbata jest bogata w właściwości termogeniczne, które stymulują utlenianie tłuszczu. Termogeneza to specyficzny proces, w którym organizm spala kalorie, wchłaniając spożywane przez nas jedzenie.

Niektóre badania dotyczące kawy i kofeiny wykazały, że utlenianie tłuszczu jest znacznie większe po filiżance kawy niż filiżance kawy bezkofeinowej.
Sok grejpfrutowy. Sok ten obniża wysoki poziom insuliny, który pomaga organizmowi metabolizować tłuszcze w bardziej skuteczny sposób.

Zdrowe jedzenie dla budowy mięśni

Te pokarmy są bogate w białko, jeden z najważniejszych elementów budujących mięśnie i odchudzających.

Jajko. Zawiera 6 g białka i dużą ilość żelaza, wapnia i cynku, ważnych minerałów dla budowy i regeneracji mięśni, a także wszystkich ośmiu aminokwasów.
Orzechy. Są nasycone idealną mieszanką białka, nienasyconych tłuszczów i błonnika.
Twarożek. Jest to ważny suplement diety dla budowy mięśni ze względu na zawartość kazeiny w nim zawartej. Białko to powoli trawi się w organizmie, ale zapewnia dobre bakterie, które rozkładają składniki odżywcze.
Kefir. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż zwykłe mleko ze względu na zawarte w niej probiotyki, które dodatkowo poprawiają trawienie.
Łosoś. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i wysokiej jakości białko, które zapobiegają rozpadowi mięśni.
Chude mięso wołowe. Dzięki jedynie 53 kaloriom w 28 g chuda wołowina dostarcza organizmowi ważnych składników odżywczych, takich jak witamina B, żelazo, cynk, aminokwasy i białko.