Dlaczego warto umieścić goździki w łazience?

Pozbywają się irytującego problemu.

Już trudno nam tolerować obecność latających owadów jak muchy, a co jeśli na dodatek musimy żyć z tymi obrzydliwymi rybikami srebrzystymi, które kręcą się po naszej łazience. Nie ma mowy!

Z pewnością, chociaż nie są niebezpieczne, te małe nocne stworzenia są naprawdę irytujące. Tym bardziej, że zwykle pojawiają się w wilgotnych miejscach w poszukiwaniu pożywienia.

Nic dziwnego, że czasami zauważasz je w spiżarni kąpiące się w torbie z mąką, ryżem lub płatkami śniadaniowymi.

Ale te owady grasują również w piwnicy i łazience. Na szczęście rybiki cukrowe mają słaby punkt: niektóre zapachy je odpychają.

Czy rybiki cukrowe są szkodliwe?

Goździki

Wadą rybika cukrowego jest to, że porusza się tylko w nocy, unika światła i podstępnie chowa się w szczelinach.

Wiemy jednak, że szczególnie ceni sobie miejsca ciepłe i wilgotne. Możesz zatem zauważyć obecność  rybików cukrowych w łazience  i kuchni.

Chociaż żyją w cukrze i skrobi, te małe bestie jedzą wszystko i mogą żywić się książkami, gazetami, różnymi tkaninami, a nawet martwymi owadami.

Więc nie, rybik sam w sobie nie jest szkodliwy dla ludzi. Nie żądli, nie gryzie i nie przenosi chorób.

Jednak jego obecność w domu jest bolesna, ponieważ może wyrządzić wiele szkód: rzeczywiście ma tendencję do robienia dziur w tapetach, ubraniach, książkach… jeśli zauważysz dziury i małe żółte plamki, pomyśl sobie, że tam był.

Sprawdź to ➡ ➡  10 genialnych sposobów na trwałe usunięcie pająków z domu

Poza tym widok hordy srebrnych robaków maszerujących przez spiżarnię lub łazienkę nie dodaje otuchy.

Na szczęście są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy: jeśli jesteś przebiegły i dobierzesz odpowiednie składniki możesz je bardzo szybko odgonić.

Goździki do odstraszania rybików cukrowych

Już teraz można postawić na goździki. Tak bardzo, jak my kochamy delikatny, kojący zapach tej przyprawy, rybiki srebrzyste jej nienawidzą.

Nie wahaj się umieścić trochę goździków w łazience: umieść kilka goździków w małych miseczkach i postaw je przed drzwiami lub w rogach domu, które mogą zostać zaatakowane przez rybiki cukrowe.

Ten naturalny środek odstraszający owady rozwiąże Twój problem z inwazją. Możliwe jest również umieszczenie goździków w małych torebkach do położenia w szafkach w domu.

Rybik srebrny

Możesz powstrzymać te owady bez uciekania się do chemicznych środków owadobójczych. Kilka aromatycznych ziół i przypraw załatwi sprawę!

Cynamon na odstraszanie rybików cukrowych

Kto nie lubi wspaniałego zapachu cynamonu? Uwielbiamy to, ale dla rybików to prawdziwa tortura!

Tym lepiej, możesz zabalsamować dom tym delikatnym zapachem i skorzystać z okazji, aby przegonić te niepożądane robaczki.

Weź laski cynamonu i umieść je w strategicznych miejscach w salonie. Jeśli wolisz, umieść proszek cynamonowy w różnych małych miseczkach i umieść go w rogach. Wymieniaj cynamon co tydzień lub gdy czujesz, że przestał pachnieć.

Sprawdź to ➡ ➡  7 genialnych wskazówek jak wykorzystać wodę po ugotowaniu makaronu!

Olejek eteryczny z lawendy do odstraszania rybików cukrowych

Olejek eteryczny z lawendy doskonale nadaje się do usuwania przykrych zapachów, odprężenia ciała i wniesienia odrobiny świeżości np. do łazienki.

Jako bonus, jest to potężna broń przeciwko tym małym bestiom! Oto prosty sposób na utrzymanie ich z dala od domu: wymieszaj łyżeczkę olejku lawendowego w szklance wody.

Wlej ten roztwór do butelki ze spryskiwaczem, a kilka rozpyleń w obszarach zagrożonych pozbędzie się tych owadów raz na zawsze. Aby ta metoda była skuteczna, środek ten należy stosować raz dziennie.

Soda oczyszczona do odstraszania rybików cukrowych

Kończymy stylowo ostatnią tajną bronią: sodą oczyszczoną. To najpopularniejszy składnik do usuwania brudu z domu.

Ale ponieważ jest bardzo wszechstronny, okazuje się, że jest również bardzo odpowiedni do polowania na rybiki cukrowe.

Jak to zastosować? Wystarczy dodać trochę tego białego proszku do wody podczas czyszczenia podłogi lub półek.

Po kilku dniach sprzątania zauważysz, że ci brzydcy lokatorzy zamieszkali gdzie indziej.

Dobrze wiedzieć: Wybielacz wcale nie jest twoim sprzymierzeńcem. Rzeczywiście, rybiki bardzo cenią sobie jego zapach. Zamiast ich odstraszać, jeśli będziesz go często używać, będą go szczególnie przyciągać i nie będą wychodzić z domu!


ZOBACZ TAKŻE