Strona głównaTrikiJak pozbyć się stęchłego zapachu z ubrań?

Jak pozbyć się stęchłego zapachu z ubrań?

Czy twoje ubrania brzydko pachną? Ponieważ ten problem jest dość powszechny, postanowiliśmy podzielić się zaleceniami, aby wyeliminować stęchły zapach z ubrań. Czytaj dalej!

Jak wielu ludzi wie jest to bardzo powszechny problem, szczególnie w ograniczonych lub wilgotnych przestrzeniach. Jeśli ubrania dobrze nie wyschną lub są przechowywane w wilgotnej szafie mogą zacząć pachnieć stęchlizną.

Obecnie istnieje wiele zapachowych substancji chemicznych, które neutralizują nieprzyjemne zapachy. Istnieją również rozwiązania pozwalające pozbyć się niechcianych zapachów w szafach. Jednak jeśli wolisz naturalne alternatywy można wybrać jedną z poniższych.

Sztuczki, aby pozbyć się stęchłego zapachu z ubrania

Aby pozbyć się stęchłego zapachu z ubrań ważne jest, aby najpierw zidentyfikować źródło problemu. Nieprzyjemne zapachy są często wynikiem złego procesu suszenia, wilgoci w szafach lub użycia niskiej jakości detergentu do prania lub zmiękczacza tkanin.

Dlatego pierwszym krokiem jest ocena, dlaczego twoje ubrania pachną stęchlizną. Na tej podstawie możesz podjąć pewne kroki, aby tego uniknąć. Jeśli napotykasz ten problem, zastosuj następujące sztuczki.

Wyczyść pralkę, aby pozbyć się stęchłego zapachu z odzieży

Ważne jest, aby zdezynfekować pralkę, aby wyeliminować mikroorganizmy odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy.

Pralki ułatwiają pranie odzieży, jednak gdy nie czyścisz pralki może ona gromadzić pleśń i inne mikroorganizmy, które wytwarzają niepożądany zapach w ubraniach. Dlatego pierwszym krokiem do pozbycia się stęchłego zapachu z odzieży jest dezynfekcja tego urządzenia.

Sposoby:

  • Czyść ją regularnie, pamiętając o dezynfekcji wszystkich przegródek. Możesz użyć płynnego mydła lub białego octu i roztworów sody oczyszczonej.
  • Po użyciu pozostaw pralkę otwartą.
  • Osusz gumowe uszczelki i upewnij się, że nie mają śladów pleśni.

Użyj białego octu, aby pozbyć się stęchłego zapachu z odzieży

Chociaż zapach białego octu nie jest przyjemny, ten produkt jest doskonałym sprzymierzeńcem do pielęgnacji ubrań i zapobiegania zapachowi stęchlizny. W rzeczywistości jest zalecany jako alternatywa dla tradycyjnych zmiękczaczy tkanin, ponieważ spełnia tę samą funkcję bez negatywnego wpływu na środowisko.

Sposoby:

  • Wlej szklankę białego octu do jednej z komór pralki i rozpocznij cykl jak zwykle.
  • Jeśli pierzesz ręcznie, zanurz swoje ubrania w wodzie i roztworze białego octu na 20 minut.

Susz ubrania na zewnątrz

Inną przyczyną nieprzyjemnych zapachów jest metoda suszenia, ponieważ jeśli nie jest odpowiednia ubrania łatwo gromadzą zapachy.

Aby twoje ubrania nie były stęchłe konieczne jest wysuszenie ich na zewnątrz po wypraniu. Czasami, gdy nie dosuszysz ubrań mogą one śmierdzieć przez kilka dni. Dlatego powinieneś upewnić się, że twoje ubrania są całkowicie suche przed schowaniem ich do szafy.

Rady:

  • Rozwieś pranie natychmiast po zakończeniu procesu prania. Unikaj pozostawiania odzieży w pralce przez dłuższy czas.
  • Staraj się suszyć ubrania na słońcu (o ile nie wpływa to na materiał).
  • Pozostaw je na zewnątrz do całkowitego wyschnięcia.

Dokładnie wyczyść szafy, aby pozbyć się stęchłego zapachu z odzieży

Często problem nie leży w procesach prania lub suszenia. W niektórych przypadkach problemem jest szafa.

Dlaczego?

Problemy z wilgocią są powszechne w zamkniętych przestrzeniach. Chociaż nie zawsze jest to zauważalne pleśń może rozwijać się na drewnie i wpływać na ubrania.

Rady:

  • Sprawdź wszystkie przegrody szafy, aby sprawdzić, czy masz problem z wilgocią. Jeśli tak kup odpowiedni produkt, aby go wyeliminować.
  • Regularnie myj całą szafę roztworem wody i białego octu. Produkt dezynfekuje i neutralizuje zapachy.
  • Pamiętaj, aby przewietrzyć szafę co najmniej trzy razy w tygodniu. W tym celu pozostaw drzwi szafy otwarte przez kilka godzin.
  • Jeśli zauważysz niepożądany zapach, umieść ziarna kawy w rogach szafy. W ten sposób będzie ładnie pachnieć. Jeśli nie masz ziaren kawy, spróbuj soli morskiej.

Zobacz Też: