Ma 80 lat i ani jednego siwego włosa! Sekret tkwi w tym napoju!

Oczyszczanie organizmu z toksyn od czasu do czasu ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a trawa pszeniczna jest jednym z najsilniejszych detoksyfikatorów.

Właściwości lecznicze trawy pszenicznej były cenione od czasów starożytnych.

Dzisiaj prawdopodobnie bardziej niż kiedykolwiek oczyszczanie ciała stało się koniecznością z powodu dużej ekspozycji na stres, zanieczyszczonego środowiska, szkodliwego promieniowania i niezdrowych nawyków żywieniowych.

Jeśli źle się czujesz się pod wpływem zmiany pogody lub trudno ci się skupić, oczyszczenie ciała za pomocą trawy pszenicznej może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Trawa pszeniczna pomoże ci przywrócić energię i poprawić ogólny stan zdrowia.

Są to najczęstsze objawy wskazujące na potrzebę detoksykacji:

  • Ból głowy
  • Alergia
  • Problemy skórne
  • Nieprzyjemny zapach ciała
  • Niestrawność
 • Wzdęcia i gazy
 • Nadmierny przyrost masy ciała lub utrata masy ciała
 • Zaparcia
 • Zmęczenie, słaba koncentracja, słaba pamięć
 • Depresja
 • Przedwczesne starzenie

Korzyści z trawy pszenicznej

Trawa pszeniczna zawiera ponad 100 pierwiastków ważnych dla ludzi, w tym niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ważne enzymy i przeciwutleniacze.

Jednym z jej najważniejszych elementów jest chlorofil, który stanowi około 70% składu trawy pszenicznej. Chlorofil jest ważny dla wydalania toksyn i metali ciężkich z organizmu. Ponadto trawa pszeniczna zawiera witaminy A, B, B17, C, E, F, K, a także minerały potas, żelazo, magnez i wapń.

Trawa pszeniczna zwiększa liczbę czerwonych krwinek, oczyszcza krew i inne narządy oraz stymuluje metabolizm. Ze względu na wysoką zawartość chlorofilu wzbogaca krew w tlen.

Ponadto skutecznie oczyszcza wątrobę i neutralizuje toksyny w organizmie. Stymuluje tarczycę i zmniejsza kwasowość w ciele.

Sok z trawy pszenicznej przywraca kolor siwych włosów. Regularne spożywanie świeżego soku z trawy pszenicznej zapewnia wiele korzyści, z których jedną jest spowolnienie wzrostu siwych włosów i przywrócenie naturalnego koloru włosów.

Pierwszą osobą, która promowała picie soku z młodych zielonych zbóż, była dr Ann Wigmore. Zbadała szczegółowo właściwości lecznicze soku z trawy pszenicznej, rozwijając i opisując w pełni proces uprawy trawy pszenicznej w pojemnikach w domu.

Wymyśliła nawet niedrogą sokowirówkę do trawy pszenicznej, aby ten eliksir życia był dostępny dla wszystkich.

W wieku 82 lat dr Wigmore nie miał siwych włosów! To było tak niesamowite, że jej studenci poprosili o pozwolenie na zbadanie jej włosów w laboratorium. Wyniki pokazały, że to był jej naturalny kolor!

Sok z trawy pszenicznej jest również doskonałym środkiem czyszczącym krew i pomaga w regeneracji skóry. Ze względu na wysoką zawartość chlorofilu, aminokwasów, minerałów, witamin i enzymów trawa pszeniczna zapewnia szeroki zakres korzyści zdrowotnych i leczniczych.

Zaleca się zacząć spożywanie od 30 ml soku dziennie, stopniowo zwiększając go do 30 ml dwa razy dziennie.

Oto jak uprawiać trawę pszeniczną:

 1. Nasiona pszenicy moczyć przez 8-12 godzin.
 2. Pozostaw nasiona w szklanym słoju, płucz je trzy razy w ciągu następnych 24 godzin.
 3. Kiedy zaczną kiełkować, posadź nasiona w osobnym słoju wypełnionym 2/3 ziemią.
 4. Podlewaj zasadzoną pszenicę i przykryj słoik przez pierwsze trzy dni, aby zapobiec wysuszeniu. W tych dniach dobrze podlewaj pszenicę rano i wieczorem.
 5. Odkryj słoik czwartego dnia, pozostawiając nasiona w pośrednim świetle słonecznym. Idealna temperatura dla wzrostu pszenicy i dla uniknięcia pleśni wynosi 21 do 26 stopni. Jeśli pojawi się pleśń, posadź nową trawę pszeniczną.
 6. Możesz zbierać trawę pszeniczną, gdy urośnie na około 20 centymetrów. Przynieś trawę pszeniczną na słońce dwa dni przed ścięciem, aby stymulować syntezę chlorofilu.

Do następnego sadzenia użyj nowych nasion i nowej gleby. Możesz wydobyć sok z trawy pszenicznej za pomocą sokowirówki lub blendera z niewielką ilością wody.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Ten popularny napój uszkadza tarczycę. Czy go pijesz?

Pewnie nie raz już słyszeliście, że zaleca się spożywanie soi i mleka sojowego, istnieją jednak dowody, które wskazują, że może to prowadzić do powikłań zdrowotnych.Dlaczego...

Masz kilka dodatkowych kilogramów, które chcesz stracić?

Wszyscy wiemy, że imbir ma unikalną zdolność oczyszczania ciała z prawie wszystkich rodzajów toksyn, które są wprowadzane do naszego organizmu wraz z  żywnością, alkoholem,...

5 znaków ostrzegawczych, że twoje ciało jest pełne toksyn

Istnieje długa lista czynników, które przyczyniają się do gromadzenia się toksyn w organizmie. Do najczęstszych należą niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, nadmierne spożywanie alkoholu...

Cudowny napój, który zabija otyłość, cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi

Przedstawiamy Wam napój, który pomoże w obniżaniu ciśnienia krwi, usuwaniu nadmiaru tłuszczu, zwalczaniu cukrzycy i poprawi trawienie.PRZEPIS Składniki: -2 łyżki octu jabłkowego-2 łyżki świeżego soku z cytryny -1 łyżka cynamonu -1...

Świecowanie uszu – czy naprawdę działa i jest zdrowe?

Czym jest świecowanie uszu? Świece do uszu są wydrążonymi stożkami wykonanymi z tkaniny pokrytej woskiem parafinowym, woskiem pszczelim lub woskiem sojowym. Ostry koniec świecy jest...

Rwa kulszowa: objawy, przyczyny, leczenie, ćwiczenia

Rwa kulszowa - FaktyRwa kulszowa jest bólem nerwu spowodowanym podrażnieniem nerwu kulszowego. Nerw kulszowy jest największym nerwem w ciele. Nerw kulszowy zaczyna się od korzeni nerwowych...