Strona głównaUrodaNasi przodkowie płukali włosy herbatą z liści laurowych. Polub je, a nie pożałujesz

Nasi przodkowie płukali włosy herbatą z liści laurowych. Polub je, a nie pożałujesz

Włosy są koroną piękna. I to nie przypadek, że z liści laurowych tkano wieńce dla rzymskich cesarzy, poetów i zwycięzców bitew militarnych.

Wawrzyn (popularnie nazywany liściem laurowym) ma znaczący wpływ na jakość loków. Nasi przodkowie łączyli go już z goździkami i stosowali jako naturalny środek na siwe włosy.

Zmiana menu

Zdaniem ekspertów na pojawienie się siwych włosów ma wpływ stres, zła dieta, genetyka, ale także substancje chemiczne, które na różne sposoby wchłaniamy do organizmu.

Substancje te powodują następnie, że komórki pigmentowe we włosach przestają działać, a głowa jest pełna białych lub szarych pasm. Co z nimi? Eksperci zalecają zmianę jadłospisu i włączenie do niego pokarmów zawierających odpowiednią ilość witamin B, D i minerałów (zwłaszcza cynku, selenu, miedzi i magnezu).

Dobrym wyborem są jajka, łosoś, owoce morza, pestki dyni, płatki owsiane, słodkie ziemniaki, orzechy brazylijskie lub fasola.

Zrób wywar

Możesz dostarczyć organizmowi taki sam koktajl substancji, jaki masz w swojej diecie za pomocą liścia laurowego. Laur jest znanym środkiem wzmacniającym włosy, a dodatkowo zawiera antyoksydanty, czyli substancje zapobiegające szybszym uszkodzeniom, siwieniu i starzeniu się.

W walce z siwymi włosami bardzo skuteczny jest wywar z liścia laurowego, który można łatwo przygotować w domu. Jak to zrobić:

Zalać około 20-30 liści laurowych 1 litrem wrzącej wody. Pozostaw mieszaninę na kuchence na 20 minut, aby uwolnić wszystkie korzystne substancje z przypraw. Następnie wywar ostudzić i przecedzić przez sito.

Dwa razy w tygodniu

Gdy wywar ostygnie, możesz nałożyć go na włosy. Jak to zrobić: Umyj głowę szamponem i dokładnie spłucz. Powstałym wywarem nałóż na włosy i pozostaw na około 15-20 minut.

Następnie spłucz ponownie letnią wodą. Zielarze zalecają stosowanie tej odżywki do włosów po każdym myciu, co najmniej dwa razy w tygodniu. Liść laurowy ma także działanie przeciwzapalne, dlatego sprawdzi się także jako naturalny środek na łupież.

Po umyciu osusz włosy ręcznikiem i pozwól im naturalnie wyschnąć. Nigdy nie używaj suszarki do włosów, ponieważ może to jedynie wysuszyć skórę głowy, podrażnić ją i sprawić, że będzie skłonna do łupieżu.

Jako okład

Można go podgrzać i zastosować jako okład na bolące stawy i obrzęki. Liść laurowy ma działanie przeciwzapalne, co jest więcej niż dobrą wiadomością w przypadku artrozy (przewlekłego zapalenia stawów).

Ten sam wywar pomoże Ci również złagodzić problemy skórne, w tym różne stany zapalne i czerwone plamy na skórze. Skorzystaj z tego.

Zobacz Też: