Strona głównaUrodaJak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby na zdrowe paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie? Domowe sposoby na zdrowe paznokcie

Twoje paznokcie mogą wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu. Każdego dnia powstaje nowa tkanka paznokciowa, a odpowiednie spożycie witamin, składników mineralnych i składników odżywczych wspomaga wzrost, formowanie i siłę nowych komórek paznokci, a co za tym idzie możemy mieć zdrowe paznokcie.

Zmiana wyglądu, tekstury lub kształtu paznokci może wskazywać na niedobory składników odżywczych.

- Advertisement -

Oto 8 najważniejszych witamin i składników odżywczych, które utrzymują Twoje paznokcie w zdrowiu.

1. Biotyna

Biotyna to witamina B-kompleksowa, znana również jako witamina B7, koenzym R i witamina H. Promuje zdrowy wzrost komórek i pomaga w metabolizmie aminokwasów budujących białka, które są niezbędne do wzrostu paznokci.

Suplementy bogate w biotynę mogą pomóc wzmocnić Twoje kruche paznokcie. Kilka niewielkich badań wspiera stosowanie suplementów biotyny w tym celu.

Niedobór tej witaminy występuje rzadko i chociaż nie ma zalecanej diety na biotynę, zalecana dawka adekwatnego spożycia dla dorosłych wynosi 30 mcg na dobę.

Biotyna jest najbardziej skoncentrowana w organach mięsnych, takich jak wątroba, ale można ją również znaleźć w żółtku jaja, produktach mlecznych, drożdżach, łososiu, awokado, słodkich ziemniakach, orzechach , nasionach, a nawet kalafiorach.

2. Inne witaminy z grupy B.

Inne witaminy z grupy B są również ważne dla zdrowia paznokci. Witamina B12 odgrywa rolę w absorpcji żelaza, a także w rozwoju czerwonych krwinek. Zarówno żelazo, jak i witamina B12 są niezbędne, aby paznokcie były mocne i zdrowe.

Niedobór witaminy B12 może powodować powstanie plam z podłużnymi falistymi ciemnymi smugami i brązowawe zabarwienie. Podobnie, kwas foliowy lub witamina B9 jest ważny dla wzrostu i zdrowia paznokci, przyczyniając się do tworzenia czerwonych krwinek i rozwoju nowych komórek. Niedobór kwasu foliowego może spowodować zmianę pigmentu w twoich paznokciach i uczynić je sztywnymi i łamliwymi.


Aby zapobiec niedoborom dorośli wymagają 2,4 mcg witaminy B12 i 400 mcg folanu na dzień, chociaż kobiety w ciąży mają zwiększoną potrzebę.

Folian można znaleźć w ciemnozielonych warzywach, owocach cytrusowych, fasoli, grochu, soczewicy, orzechach, nasionach i awokado. Z drugiej strony, witamina B12 występuje przede wszystkim w pokarmach zwierzęcych, takich jak mięso, drób, ryby, jaja i nabiał..

3. Żelazo

Żelazo stanowi centrum czerwonych ciałek krwi, które przenoszą tlen do Twoich narządów i każdej komórki w twoim ciele – łącznie z twoimi paznokciami. Tak jak tlen jest potrzebny dla zdrowych paznokci, niedobór żelaza lub niedokrwistość mogą prowadzić do pionowych wypukłości w twoich paznokciach lub twoje paznokcie mogą wklęsnąć.RDA dla żelaza różnią się znacznie w zależności od wieku i płci. Zalecenie dla mężczyzn wynosi 8 mg na dobę, podczas gdy u kobiet w wieku 19-50 wynosi 18 mg na dobę. Po osiągnięciu przez kobiety wieku 50 lub menopauzie, ich zapotrzebowanie na żelazo spada do 8 mg na dobę.

Twoje ciało pochłania żelazo znajdujące się w pokarmach zwierzęcych, takich jak wołowina, kurczak, ryby i jajka, lepiej niż w produktach roślinnych, takich jak ciemnozielone warzywa liściaste, orzeszki ziemne, nasiona, fasola i inne wzbogacone produkty.

Jednak spożywanie żywności bogatej w witaminę C wraz z roślinnym źródłem żelaza poprawia wchłanianie. Na przykład jedzenie pomarańczy i truskawek wraz z sałatką ze szpinaku z fasolą i nasionami poprawia wchłanianie żelaza.

4. Magnez

Magnez to minerał zaangażowany w ponad 300 reakcji w organizmie, w tym syntezę białek, która jest niezbędna do wzrostu paznokci. Pionowe grzbiety na paznokciach mogą być oznaką niedoboru magnezu.

RDA wynosi 400-420 mg i 310-320 mg na dzień odpowiednio dla mężczyzn i kobiet. Całe ziarna , szczególnie pszenica są bogatym źródłem magnezu. Ciemnozielone warzywa liściaste, a także komosa ryżowa, migdały, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne i czarna fasola są również dobrym źródłem.

5. Białko

Paznokcie są głównie wykonane z włóknistego białka strukturalnego zwanego keratyną. To właśnie nadaje paznokciom ich siłę i wytrzymałość. Chroni także Twoje paznokcie przed uszkodzeniem lub stresem.

Zdrowe paznokcie są tworzone przez martwe komórki, które twoje ciało zrzuca, gdy nowe komórki podnoszą się od spodu. Spożywanie wystarczającej ilości białka poprzez dietę jest niezbędne do zwiększenia produkcji keratyny, a tym samym do tworzenia mocnych, zdrowych paznokci, podczas gdy niskie spożycie białka może powodować słabsze paznokcie.

Białka można znaleźć w pokarmach zwierzęcych, takich jak mięso, drób, ryby, jaja i produkty mleczne, a także w produktach roślinnych, takich jak soja, rośliny strączkowe, fasola, soczewica, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste.

6. Kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą pomóc w nawilżaniu paznokci, nadając im lśniący wygląd. Te kwasy tłuszczowe mogą również zmniejszyć stan zapalny w łożysku paznokcia, który odżywia i promuje zdrowie komórek, które powodują powstanie płytki paznokcia. Brak kwasów tłuszczowych omega-3 może przyczynić się do powstania suchych i łamliwych paznokci.

Tłuste ryby, takie jak łosoś, pstrąg, makrela, tuńczyk i sardynki są na szczycie listy z omega-3, ale można je również znaleźć w orzechach włoskich , soi, jajach, nasionach chia, siemieniu lnianym i oleju lnianym.

7. Witamina C

Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, białka, które nadaje kształt, wytrzymałość i integralność wielu tkankom i jest budulcem paznokci, włosów i zębów.

Niedobór witaminy C może powodować łamliwe paznokcie, a także spowolnić wzrost paznokci. Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym i nie może być wytwarzana przez organizm. Mężczyźni wymagają 90 mg, a kobiety 75 mg dziennie

Podczas gdy owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, truskawki i kiwi są uważane za najlepsze źródła witaminy C, papryka, zielone warzywa i pomidory są również bardzo bogate w składniki odżywcze. W rzeczywistości czerwona papryka ma ponad dwukrotnie więcej witaminy C, niż pomarańcza.

8. Cynk

Cynk jest wymagany do wielu reakcji w twoim ciele, w tym do wzrostu i podziału komórek. Zdrowe paznokcie są zbudowane z komórek, które szybko się rozrastają i dzielą. Ze względu na tę szybką produkcję, potrzebny jest stały dopływ cynku w celu promowania zdrowego wzrostu paznokci.

Nieodpowiednie spożycie cynku może przyczynić się do zwyrodnienia płytki paznokcia, powodując pojawienie się białych plam na paznokciach. RDA dla cynku wynosi odpowiednio 11 mg i 8 mg na dzień dla mężczyzn i kobiet.

Białka zwierzęce, takie jak wołowina, drób, ryby i jaja są bogatym źródłem cynku. Jednak soja, ciecierzyca, czarna fasola, orzechy (takie jak migdały i orzechy nerkowca) i nasiona również go zawierają.

Suplementy, a źródła żywności

Dieta bogata w składniki odżywcze jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby osiągnąć mocne, lśniące, zdrowe paznokcie.

Chociaż istnieje wiele suplementów sprzedawanych w celu wzmocnienia paznokci, brakuje dowodów naukowych. Do tej pory suplementy biotyny są jedynym rodzajem wykazującym możliwy efekt. Należy jednak pamiętać, że niedobory niektórych witamin, minerałów i składników odżywczych mogą negatywnie wpływać na zdrowie paznokci.

Postaraj się uzyskać witaminy i składniki odżywcze z pożywienia, ale kiedy nie możesz, przyjmowanie suplementu może pomóc ci w zaspokojeniu twoich potrzeb i prawdopodobnie poprawić zdrowie paznokci.

Zdrowe paznokcie podsumowanie

Podczas spożywania różnorodnych witamin, minerałów i składników odżywczych przyczyniamy się do wzrostu i utrzymania zdrowych paznokci. Biotyna jest wyjątkiem, a suplementy tej witaminy mogą pomóc przywrócić zdrowe paznokcie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz mieć mocne, lśniące paznokcie pamiętaj o uwzględnieniu w diecie różnych owoców, warzyw, orzechów i nasion, a także odpowiednich protein i kwasów tłuszczowych omega-3.


2 olejki eteryczne poprawiające zdrowie zębów i dziąseł

Nasi przodkowie używali olejków eterycznych od wielu stuleci. Jednym z tych zastosowań było zdrowie jamy ustnej. W obecnym stuleciu ich bezpieczeństwo i skuteczność są...

SZOK! Sperma jest zdrowa! To może kosztować trochę odwagi, ale

Wiele osób chciałoby poznać sposób, aby organizm starzał się w jak najwolniejszym tempie. Każdy przecież chce jak najdłużej zachować młodość i dobrą formę. Trzeba przyznać,...

Zastosuj to na rękach, poczekaj 15 minut, a zmarszczki i plamy całkowicie znikną!

Chociaż większość kobiet koncentruje się na utrzymywaniu młodo wyglądającej skóry na twarzy, rzadko zwraca tę samą uwagę na skórę na dłoniach. Jest to całkowicie błędne,...

Jak stosować ocet jabłkowy w leczeniu egzemy i plam starczych

Prawdopodobnie wiesz, że ocet jabłkowy zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, ale czy wiesz, że może skutecznie leczyć różne stany skóry, w tym egzemę? Zgadza się,...

Wskazówki jak szybko pozbyć się zaskórników

Ponieważ pory skóry zostają zablokowane przez nadmierne pocenie się gruczołów łojowych, tłuszcz i keratyna są utleniane i wytwarzają rodzaj zaskórnika, który składa się z  głębokiej...

Niesamowite efekty masażu łyżeczkami, efekty w ciągu 12 dni!

Gdy ludzie się starzeją prawdopodobnie zauważyłeś, że na twarzy pojawiają się zmarszczki i obrzęk oczu. Są to normalne oznaki starzenia się, ponieważ wraz z...

Wylecz suche łokcie i pięty w ciągu 1 tygodnia

Utrata nawilżenia skóry w wyniku ekspozycji na słońce lub zanieczyszczenia środowiska jest nieunikniona, ale można zmniejszyć utratę wilgoci stosując naturalne produkty. Powierzchnie ciała takie jak...

Najlepszy domowy sposób, aby pozbyć się opryszczki przez noc

Opryszczka lub pęcherze gorączkowe są wynikiem zakażenia spowodowanego wirusem opryszczki pospolitej . Chociaż łagodne wskazują, że twój układ odpornościowy jest zagrożony. Pierwszym krokiem jaki należy...

8 zastosowań i korzyści z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy to produkt szeroko stosowany na całym świecie, ponieważ ma wiele zalet dla organizmu, a także jest użytecznym środkiem czyszczącym w Twoim domu.  Zawiera ponad...

Najlepsza metoda na wybielanie zębów, usuwanie plam i kamienia nazębnego

Przebarwienia zębów i gromadzenie się płytki nazębnej są częstymi problemami dentystycznymi, które występują w wyniku spożywania pewnych pokarmów, palenia tytoniu, genetyki i co nie...

Po prostu przetrzyj swoją skórę tym składnikiem, a zmarszczki znikną!

Zmarszczki pojawiają się w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Ogólnie rzecz biorąc, genetyka odgrywa główną rolę w określaniu tekstury i struktury skóry. Jednak ekspozycja na słońce...

3 składniki – tyle potrzeba, aby pozbyć się zmarszczek

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pojawiać zaczynają się zmarszczki, które dla wielu osób są wielkim problemem. Przede wszystkim związane są one z wiekiem, ale...

Jak prawidłowo leczyć wrośnięte paznokcie

"Wrastający paznokieć" to najczęściej używany termin określający stan paznokci zwany onychokryptozą. Problem ten jest bardzo bolesny i dość nieprzyjemny, a dotyczy głównie dużego paznokcia powodując obrzęk i...

Krem dzięki , któremu usuniesz 50% zmarszczek z twarzy!

W dzisiejszych czasach kiedy jesteśmy zabiegani, do tego dochodzi stres, zanieczyszczenia powietrza proces starzenia się skóry rozpoczyna się znacznie szybciej, na naszych twarzach pojawiają...

Pożegnaj się z żylakami stosując ten naturalny preparat

Każdego dnia wiele kobiet, a także mężczyzn stawia czoło problemom żylaków, które poza estetycznością mogą powodować ból i inne komplikacje, jeśli nie przystąpisz do ich...

Jak usunąć blizny z każdej części ciała w czasie krótszym niż miesiąc

Musisz wiedzieć, że blizny najczęściej pojawiają się z powodu przerwania ciągłości skóry, które występują w wyniku operacji, ran i oparzeń. Również trzeba wiedzieć, że w...

Jak usunąć niechciane włosy na zawsze w zaledwie 5 minut

Czy chcesz pozbyć się owłosienia z niektórych części ciała? Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, zwłaszcza kobiet, Twoja odpowiedź brzmi prawdopodobnie „TAK!” Na szczęście ten...

Przygotuj wspaniałą maseczkę oczyszczającą, usuń zaskórników

Twoja twarz potrzebuje ochrony przed wszelkiego rodzaju brudem i bakteriami obecnymi w powietrzu, więc warto stosować tę maskę regularnie, aby zapobiec niepożądanemu pojawianiu się...

Jak usunąć kamień nazębny w 5 minut bez wizyty u dentysty!

Płytka nazębna jest powszechnym problemem kosmetycznym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Kamień nazębny zawiera masę bakterii i jeśli nie jest leczony, może prowadzić do...

Używając tych liści pozbędziesz się żylaków i bólu głowy!

Czy wiesz, że liście laurowe, które używasz w kuchni mogą również korzystnie wpływać na nasz wygląd i ogólny stan zdrowia. Liście laurowe są wykorzystywane do przygotowania...

Magicznie usuwaj plamy, blizny potrądzikowe i zmarszczki za pomocą tej maski

Problemy skórne są bardzo częstym problemem dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a większość z nas w obliczu takiego problemu inwestuje duże sumy pieniędzy...

Maseczka do twarzy dla tłustej skóry, eliminuje trądzik

Ta maska ​​jest prawdziwym błogosławieństwem dla tych kobiet, które mają tłustą cerę. Jeśli zdecydujesz się spróbować raz, nie będziesz chciała przestać jej używać, ponieważ efekty są natychmiast widoczne już po...

Naturalny żel do pielęgnacji rozstępów, zmarszczek, oparzeń i skaz

Zarówno aloes i olej kokosowy mają właściwości nawilżające, lecznicze i regeneracyjne, które pomagają zminimalizować wygląd różnych chorób skóry. Każdego dnia Twoja skóra jest narażona na...

Zobacz jak w naturalny sposób pozbyć się odcisków i suchej skóry

Masz twardą skórę na stopach albo odciski mamy dla was wspaniały poradnik jak się ich pozbyć i to w naturalny sposób. Pamiętajmy, że nadchodzi...

Nałożyła ocet jabłkowy na twarz, wynik jest NIESAMOWITY!

Jeśli masz do czynienia z wypryskami, nie denerwuj się - ocet jabłkowy może szybko i skutecznie złagodzić ten problem! Jak ocet jabłkowy pomaga w leczeniu egzemy? Ocet...

Peeling solny. Usuń martwą zimową skórę!

Czy wiesz w jaki sposób pozbyć się martwej, suchej skóry przed nadchodzącą wiosną? My wiemy i co najważniejsze stworzenie tego domowego peelingu, który pozostawia skórę...

Orzechy włoskie jako najlepsze jedzenie przeciwstarzeniowe. Wyglądaj i czuj się młodziej!

Orzechy włoskie to jedne z najlepszych produktów przeciwstarzeniowych, które zapewniają wiele ważnych korzyści zdrowotnych. Są tak potężne, że mogą poprawić ogólny stan zdrowia bez...

Pocieraj tym blizny, zmarszczki lub plamy na skórze, a szybko znikną!

Zmarszczki, blizny i plamy na skórze mogą wpływać na twoją pewność siebie, więc możesz spróbować wyeliminować je na wiele sposobów. Możesz zmagać się z...

Usuń niechciane włosy w intymnych częściach wykorzystując 1 składnik!

Metoda zalecana w tym artykule jest prawdopodobnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosów w intymnych częściach ciała.  Na plus jest to, że...

Wspaniałe korzyści sody oczyszczonej na problemy skórne twarzy

Wodorowęglan sodu, znany również jako soda oczyszczona jest rodzajem krystalicznej soli, która jest szeroko stosowana w kuchni i medycynie. Jeśli masz problemy skórne na twarzy,...

Masz przebarwienia na skórze? Zobacz czym są plamy starcze.

Plamy starcze są płaskimi brązowymi, szarymi lub czarnymi plamami na skórze, które zwykle występują na narażonych na słońce obszarach. Są one również nazywane plamami wątrobowymi lub plamami słonecznymi. Co...

Zobacz jak usunąć zmarszczki w ciągu tygodnia

Choć wiele zabiegów kosmetycznych przynosi obiecujące rezultaty, nigdy nie zobaczycie niczego podobnego do tej maski, która eliminuje zmarszczki w ciągu tygodnia. Zmarszczki są problemem estetycznym, który dotyka wiele...

Zmieszał 2 składniki i umieścił je na zębach. Efekt jest oszałamiający!

Przebarwione zęby to jeden z najczęstszych problemów kosmetycznych, z jakimi borykają się ludzie. Dzieje się tak z powodu genetyki lub po prostu z powodu niektórych...

Usuń brązowe plamy z twarzy i ciała stosując ten prosty trik!

Plamy starcze są uciążliwe dla wielu osób. Są nieestetyczne i mogą obniżyć poczucie własnej wartości.  Zwykle pojawiają się na twarzy, ramionach i nogach. Istnieje wiele kremów i płynów, które obiecują...

Nigdy już nie wylejesz wody, w której gotowany był ryż

Ten artykuł opisuje bardzo starą chińską metodę leczenia chorób wodą, w której gotowano ryż. Może ona dostarczyć Ci wiele korzyści zdrowotnych biorąc pod uwagę skórę,...

Najlepsze domowe środki zaradcze na odciski i modzele

Odciski i modzele są bardzo powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich. Te nieprzyjemne owrzodzenia powstają w wyniku nadmiernego...

Wzmocnij swoje żyły i zwalczaj żylaki

Twoje żyły to rurociągi, które niosą krew przez twoją krew, zbierając odpady, które następnie są filtrowane przez wątrobę. Posiadanie silnych, elastycznych żył jest niezbędne dla...

Żegnajcie ciemne plamy, piegi i zmarszczki: ten preparat usunie je wszystkie

Zawsze staramy się jak najlepiej dbać o naszą skórę, stosując drogie kremy i balsamy, poddając się zabiegom kosmetycznym i chroniąc ją przed trudnymi warunkami...

Używaj tej maski raz w tygodniu, a twoje włosy będą grubsze

Łysienie lub wypadanie włosów jest częstym problemem w dzisiejszych czasach. Może to być spowodowane przez szereg czynników, takich jak fizyczny i emocjonalny stres, niedobory...

Proste sposoby na to, aby Twoja szyja wyglądała młodziej

Każda kobieta chce zachować młodzieńczy wygląd i ukryć oznaki starzenia się na tyle, na ile może. Wielu dąży do osiągnięcia tego celu wydając tysiące złotych...

Jak przygotować i stosować płukankę do włosów z rozmarynu

Rozmaryn jest wspaniałą rośliną, która może mieć wiele zastosowań leczniczych, z których jedno to stymulowanie wzrostu włosów. Zawiera organiczne związki, stymulujące krążenie krwi u podstawy włosów i...

Wybiel zęby za pomocą skórek od banana

Posiadanie pięknych białych zębów to nie tylko piękno, ale zdrowie. Przebarwione lub poplamione zęby mogą wiele powiedzieć o  zdrowiu. Tak więc wybielanie zębów polega na rozpoczęciu nowego...

Ta sztuczka może pomóc usunąć wszystkie irytujące zaskórnik!

Większość z nas ma problem z zaskórnikami. Te nieprzyjemne i denerwujące czarne kropki pojawiają się zwykle u osób mających tłustą skórę, zatkane pory, gruczoły i  z...

Jak przyśpieszyć wzrost włosów wykorzystując tylko jeden składnik

Niektóre osoby mają już zapisane to w genach, że posiadają mocne, silne i długie włosy, jeżeli nie jesteś w tej grupie osób mamy dla Ciebie...

Rozkruszyła aspirynę i wmasowała ją we włosy. Efekt jest zaskakujący

Kwas acetylosalicylowy jest prawdopodobnie jedną z rzeczy, którą wszyscy mamy w domu. Jest to doskonałe narzędzie do walki z bólem, a czasami jest skuteczny...

Krem odmładzający! Wcieraj w skórę i zobacz magię!

Starzenie się jest całkowicie naturalnym procesem, który przydarza się nam wszystkim z czasem. Zaczynamy zauważać pierwsze oznaki starzenia się na naszej twarzy i zaczynamy panikować.  Cienkie...

Jak usunąć ciemne plamy z twarzy używając ziemniaków i soku z cytryny

Kostki lodu wypełnione sokiem z ziemniaków, cytryny i granatów tworzą niesamowitą kombinację dla odmłodzenia skóry i są bardzo skuteczne w usuwaniu ciemnych plam. Cytryny posiadają właściwości...

6 naturalnych środków na redukcję rozstępów

Rozstępy są rodzajem blizn, które pojawia się, gdy skóra traci elastyczność, często po nadmiernym rozciągnięciu. Linie te nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale są...

Pozbądź się siwych włosów wykorzystując tylko jeden składnik

Większość kobiet maskuje siwe włosy komercyjnymi farbami do włosów. Co najgorsze są nieświadome, że produkty te są obciążone substancjami chemicznymi, które w dłuższej perspektywie...

Herbata rooibos: właściwości lecznicze, odchudzanie i skutki uboczne

Korzyści zdrowotne związane z herbatą rooibos obejmują jej zdolność do leczenia bólów głowy , bezsenności , astmy , egzemy , osłabienia kości, nadciśnienia, alergii i przedwczesnego starzenia się. Ta herbata jest całkowicie wolna od zawartości kofeiny i ma...

Domowe sposoby leczenia żylaków, które naprawdę działają

Żylaki są częstym problemem zdrowotnym, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Według statystyk 45 procent mężczyzn, a nawet 55 procent kobiet cierpi na...

Te 2 składniki, które na pewno masz w domu pomogą pozbyć się cellulitu!

Czy masz koszmary kiedy myślisz o nadchodzącym lecie, plaży, bikini i wyglądzie swojej skóry? Wierzcie nam, nie jesteście jedyne, 80% kobiet cierpi z powodu...

Masz suchą skórę? Tracisz włosy? Dowiedz się, które witaminy Ci brakuje

Witaminy i minerały są niezbędnymi składnikami odżywczymi, które nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowa dieta to najlepszy sposób na uzyskanie wystarczającej ilości tych składników...

Niektórzy ludzie mają mały otwór w pobliżu ucha, co to znaczy?

Czy zauważyłeś kiedyś mały otwór w górnej przedniej części czyjegoś ucha? Jest to określane jako zatoka przeduszna i jest to wada wrodzona. Pierwszy raz została odkryta...

Dodała to do swojego szamponu i zapomniała o wypadaniu włosów!

W dzisiejszych czasach moc olejków eterycznych jest częstym tematem wśród zwykłych ludzi, jak i ekspertów i naukowców. Mianowicie mają one szerokie zastosowanie, na przykład: wiele osób wykorzystuje je...

Magiczny domowy przepis na szybszy wzrost włosów!

Wypadanie włosów szybko staje się powszechnym problemem kosmetycznym dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Oprócz starzenia się istnieje wiele innych czynników ryzyka, które przyczyniają...

Tylko 2 łyżki dziennie tej mieszaniny spalą nadmiar tłuszczu z brzucha

Wielu ekspertów zgadza się, że głównym powodem braku ruchu, ćwiczeń  jest nadmiar tkanki tłuszczowej wokół brzucha. Ta tkanka tłuszczowa spowalnia proces spalania tłuszczu, jak również...

5 wspaniałych korzyści masowania piersi każdego dnia

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że masowanie piersi może przynosić liczne korzyści zdrowotne, a także estetyczne? Według badań przeprowadzonych w Instytucie Leków Funkcjonalnych w Teksasie masowanie piersi może...

Magiczna receptura na żylaki i zakrzepicę złożona z 2 składników

Jednym z najczęstszych problemów estetycznych w dzisiejszych czasach są żylaki. Pojawiają się one głównie u kobiet, ale mogą również pojawić się u mężczyzn. Na szczęście dla...

Rób to co najmniej raz w tygodniu, a Twoja twarz będzie 10 lat młodsza

Od wieków japońskie kobiety stosują ta metodę w celu pielęgnacji skóry twarzy. Mianowicie ryż jest bogatym źródłem kwasu linolowego i skwalenu, który jest silnym przeciwutleniaczem i ma...

15-minutowy naturalny przepis, który usunie zbędne owłosienie

Być może zauważyłaś, że niechciane włosy stają się coraz większym problemem, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą. Może się wydawać, że pozbycie się ich nie jest warte...

Wspaniały środek, który pomoże Ci wyleczyć popękane usta

Ta część ciała nie posiada gruczołów łojowych, a tym samym nasze usta są bardziej narażone na pękanie i wysychanie, szczególnie kiedy jest zimno lub wieje...