Strona głównaZdrowieCzy Twoje paznokcie ciągle się łamią pomimo przyjmowania witamin? Twój organizm potrzebuje tego składnika!

Czy Twoje paznokcie ciągle się łamią pomimo przyjmowania witamin? Twój organizm potrzebuje tego składnika!

Czy uważasz, że łamliwe paznokcie, wypadające włosy i niezdrowa skóra to efekt braku witamin i innych składników odżywczych? Tak, to prawda, ale potrzebujesz jednej substancji, aby Twój organizm przetworzył te witaminy. Ona jest kluczem.

Bez manganu wiele witamin jest bezużytecznych

Mangan pochodzi od greckiego słowa „magiczny”. Według obszernych badań przeprowadzonych przez University of Oregon zdecydowanie zasługuje na to oznaczenie.

Astygmatyzm co to jest, jakie są objawy, przyczyny i leczenie

Astygmatyzm jest niedoskonałością krzywizny rogówki oka lub soczewki oka. Kiedy masz astygmatyzm twój wzrok jest rozmazany na wszystkich dystansach. Co to jest astygmatyzm? Astygmatyzm występuje wtedy, gdy przednia...

Co powoduje on w naszym ciele?

Mangan posiada właściwości antyoksydacyjne, odpowiada za prawidłowy rozwój kościgojenie ran oraz metabolizm najważniejszych substancji – węglowodanów, białek i tłuszczów.

Jest niezbędny dla zdrowia mózgu i całego układu nerwowego. Mangan jest również niezbędny do wykorzystania wapnia, fosforu, żelaza oraz witamin E, B i C. Bez manganu przyjmowanie tych witamin jest całkowicie niepotrzebne Twojemu organizmowi, nie może ich używać.

Tym samym brak manganu nie wpływa na jeden proces, ale zaburza wiele reakcji i procesów, które wpływają na działanie praktycznie wszystkich układów organizmu.

Znaki ostrzegawcze niedoboru manganu

Mogą być bardzo niepozorne i wchodzić w poważne stany. Najpierw pojawiają się niepozorne objawy – długotrwałe rozdwajanie i łamanie paznokcisłaba jakość włosów pomimo pielęgnacji, problemy skórne. Jeśli nie zareagujesz na te objawy i nie uzupełnisz w sposób naturalny manganu, pojawią się inne objawy, takie jak nudności, zawroty głowy.

 Objawy te mogą skutkować utratą słuchu, wzroku, bezpłodnością, przewlekłymi zawrotami głowy, a w skrajnych przypadkach porażeniem ogólnym.

Naturalne składniki z manganemNie kupuj tabletek ze sklepu i polegaj w swojej diecie na naturalnych źródłach manganu. Przedstawiamy poniżej produkty spożywcze, które są najbogatsze w tę substancję.

Owoce morza, ryby

Małże, raki, ryby morskie – to tylko niektóre z wielu gatunków życia morskiego bogatego w mangan. Oprócz manganu dostarczą Ci również witaminy z grupy B, kwasy tłuszczowe omega 3 i niezbędne aminokwasy.

Orzechy i nasiona

Orzechy laskowe, pekan, orzechy włoskie, makadomy, siemię lniane są najbogatsze w cenny mangan. Dodatkowo dostarczają Ci błonnika, witaminy E, miedzi i magnezu.

SzpinakJak również inne rodzaje ciemnozielonych warzyw liściastych. Szpinak i brukselka to jedne z najzdrowszych produktów spożywczych na świecie. 1 szklanka szpinaku zawiera dwukrotnie większą dzienną dawkę witaminy A i 6 razy więcej witaminy K.

Produkty pełnoziarniste

Brązowy ryż, płatki owsiane, kasza bulgur, komosa ryżowa i proso zawierają nie tylko mangan, ale także chronią przed cukrzycą typu 2, chorobami serca i niektórymi rodzajami raka.

Rośliny strączkowe

Fasola – biała, czarna i kolorowa, ciecierzyca, groch – oprócz manganu zawierają również błonnik, witaminę C i magnez.

Pozbądź się zatrzymanych płynów za pomocą ananasa, ogórka

Pozbądź się płynów w naturalny sposób dzięki środkom moczopędnym takim jak ananas, ogórek i skrzyp polny. Dowiedz się poniżej co mogą zdziałać dla twojego ciała...

Czarna herbata

Czy uwierzysz, że jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie manganu jest codzienne picie przynajmniej filiżanki czarnej herbatyOprócz dostarczania manganu zawiera również substancje korzystne dla pracy serca, kości i mózgu. Należy jednak uważać, aby nie pić jej wieczorem – działa pobudzająco podobnie jak kawa.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły